Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Evde Davetiye Yaparak Para Kazanmak

Ev hanımları, öğrenciler, emekliler, çalışanlar... Ekstra gelir elde etmek isteyen herkes, davetiye yaparak para kazanmayı düşünebilir. Bilinmesi gerekenler aşağıda:
Evde Davetiye Yaparak Para Kazanmak
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Günümüzün hayat şartlarına baktığımızda, hiçbir iş yapmayıp evde oturan insanlara şaşmamak elde değil. Yani fazlasıyla boş vakti olan bir insan nasıl olup da para kazanmak için hiçbir şey yapmaz, açıkçası bu duruma akıl sır erdiremiyorum. Üstelik sözünü ettiğim kişiler hiçbir girişimde bulunmakla kalmayıp bir de durumdan ne kadar muzdarip olduklarını sürekli olarak dile getirirler. Şöyle ki; “armut piş ağzıma düş” felsefesiyle hayatlarını sürdüren sözüm ona bu insanlar, geçim şartları ve maddi sıkıntılar gibi konularla ilgili bir muhabbet açıldığı zaman da bu durumdan en çok dert yakınan kişi olup çıkıverirler. Evet, aranızda böyle kişiler var mı bilemiyorum; ama eminim düşündüğünüzde siz de fikrime katılacaksınız.

Sonuçta, yaşayışımızın elimizde olduğu para miktarına göre şekil alan bir çağda yaşıyoruz. Örneğin; eski zamanlarda parası olmayan ama belli bir statüye sahip kişiler, çoğu yerde saygı görür ve buna göre yaşarlardı. Ama hayat artık o kadar adil değil. Bu zamanda istediğiniz statüye sahip olabilirsiniz, ama eğer paranız yoksa hak ettiğiniz gibi yaşayamıyorsunuz demektir. Zaten statünüzü, mevkinizi belirleyecek olan da yine elinizde olan para.  Yaşayacağınız evden bineceğiniz arabanın güvenilirliğine, gideceğiniz hastaneden alacağınız eğitimin kalitesine kadar her şey paraya bakıyor. İşte böyle maddiyatçı bir çağda yaşarken, para kazanmak için hiçbir şey yapmamak neden, benim anlamadığım nokta bu! Bir insanın elindeki olanakları kullanmaması için ya aptal ya da paraya karşı savaş açacak kadar cesur olması lazım! Ama siz onlardan biri değilsiniz ya da olmayacaksınız diye düşünüyorum. Baksanıza bu yazıyı okumaya devam ettiğinize göre elinizi taşın altına sokmaya karar vermişsiniz demektir. Peki, elinizin altında olan imkanlar neler?

Yeni bir iş kurmak mı, yoksa ek gelir mi elde etmek istiyorsunuz? Evden çalışarak para kazanmak mı yoksa iş hayatında kendinize bir yer edinmek mi tercihiniz? Sonuçta herkese göre bir para kazanma yöntemi var, değil mi? İster genç ister yaşlı olun, ister çalışan ister emekli! Siz de ufak bir araştırma yaparak şimdiye kadar hiç düşünmediğiniz yöntemler sayesinde para kazanabilirsiniz. Örnek veriyorum; mantar yetiştiriciliği yaparak para kazanmak belki tam da size göre bir iştir. Ya da başka bir yöntem olan editörlük yaparak para kazanabileceğimi keşke daha önce öğrenseydim diye düşünebilirsiniz. Veyahut bugün ayrıntıları hakkında konuşacağımız evde davetiye yapma işini neden düşünemedim ki diye kendinize kızabilirsiniz. Ama hiç merak etmeyin, zararın neresinden dönülse kardır diyin ve bu para kazanma yönteminin size uygun olup olmadığına karar verin.

Bu işi duyduğunuzda evde davetiye yapmanın sadece yazları yapılabilecek bir iş olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak sonbahar ve kış düğünleri o kadar çok ki düşündüğünüzde siz de bu fikrin ne kadar yanlış olduğunu anlayacaksınız. Tamam, yazın evlenmek ya da yaz düğünü yapmak, hepimizin bildiği gibi insanlar arasında bir klişe olmuştur veya bu işten yazın elde edeceğiniz kazanç daha çok olabilir. Ama bu, evde davetiye yapma işini düşünmenize engel olmamalı. Zira siz zaten ek gelir elde etmek için bu yöntemi kullanacaksınız. Yani evde boş boş oturmak yerine insanların davetiyelerini süsleyerek para kazanmak ne kadar kötü bir fikir olabilir ki?

Öncelikle bu işin son zamanlarda pek çok kişiye para kazandırdığını söylemeliyim. Bu kişiler arasında göze çarpan grup ise tabii ki ev hanımları. Ama bu demek değil ki bu yöntemi sadece ev hanımları kullanıyor. Evde davetiye yaparak para kazanan birçok öğrenci, işsiz, emekli var. Evde davetiye yapmak derken davetiyelerin tasarımını ya da basım işini yapmayacağınızı anlamış olmalısınız. Davetiyeleri gerektiği gibi katlama, boncuklar, kurdelelerle süsleme, zarfların içine yerleştirme gibi işler yaparak para kazanacaksınız.

Evde Davetiye Yaparak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?

Evde Davetiye Yaparak Para Kazanmak İçin Hangi Yöntemler İzlenir?Biliyorsunuz, her şeyde olduğu gibi davetiyelerde de sonsuz bir çeşitlilik söz konusu. Önceden düz bir kağıt üzerine yazılan cümlelerden ibaret olan davetiyeler, artık çok değişik tasarımlarda yapılabiliyor. Üç boyutluları, renklileri, zarfı açtığınızda içinden gelin damat figürü çıkanları, kısacası birbirinden farklı davetiyeler piyasada yer alıyor. İşte bu davetiyeleri gerektiği gibi düzenleme ve süsleme işleri, ek gelir elde etmek isteyenler için doğal olarak bir ekmek kapısı oluşturuyor. Siz de evinizde oturarak davetiye yapmak istiyorsanız, öncelikle araştırma yapmalısınız.

Tavsiye Ederiz:
Boncuk İşleme ve Kurdele Yapımı ile Para Kazanmak

Bulunduğunuz bölgedeki matbaaları ve ilgili firmaları gezerek, evde davetiye yapmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Ya da internetteki ilanlara bakabilir, sosyal medya hesaplarınızdan bu işi yapmak istediğinizi duyurabilirsiniz. Çünkü evlenecek kişiler, ellerine tutuşturulan ve katlanmayı bekleyen yüzlerce davetiyeyi gördüklerinde ne yapacaklarını bilemezler. Zaten düğün hazırlığında olan insanlar böyle detaylarla uğraşmamak için başkalarını görevlendireceklerdir. Sonuçta bu işi yaparak siz de kendi evinizde çalışmanın verdiği ayrıcalığı yaşayabilirsiniz.

Bir odanızı çalışma alanına dönüştürebilir, isterseniz arkadaşlarınızdan hatta çocuklarınızdan yardım alabilirsiniz. Sevdiğiniz müzikler eşliğinde belki bir yandan muhabbet ederek davetiye katlayabilir, kazanacağınız parayla ne yapacağınızı düşünebilirsiniz. Sonuçta kendi belirlediğiniz saatler içinde çalışmak, yani kendi işinizin patronu olmak kulağa eğlenceli geliyor, değil mi?

Kimler Evde Davetiye Yaparak Para Kazanabilir?

Kimler Evde Davetiye Yaparak Para Kazanabilir?Bu iş kimlere göre derseniz, daha çok evde zaman geçiren ve ek gelir elde etmek isteyenlere göre diyebilirim. Yani sizin de anlayacağınız gibi ev hanımlarına! Sonuçta; devir para devri! Ev hanımı olsanız bile bir şekilde bütçenize katkı yapmanız gerekiyor. Evde davetiye yapma işi de ev hanımları için oldukça uygun. Tabii boş zamanlarını değerlendirmek isteyen öğrenciler ve emekliler de evde davetiye yaparak para kazanabilir. Öte yandan bu iş, belki ilk etapta biraz can sıkıcı görünebilir; ama zaman geçtikçe eliniz hızlanacak ve davetiye katlamak sizin için çocuk oyuncağı haline gelecek. Neticede, sıcacık evinizde istediğiniz zaman dilimleri içeririnde davetiye yapmak ne kadar zor olabilir ki?

Evde Davetiye Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Evde Davetiye Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?Evet, gelelim bu işten ne kadar para kazanacağınıza. Evde davetiye yaparak elde edeceğiniz kazanç yapacağınız anlaşmaya bağlı olarak değişkenlik gösterse de bu işten öyle yüksek miktarlarda para kazanacağınızı söyleyemem. Yani size boş vaatlerde bulunacak değilim. Ancak günümüzde her kuruşun önemi var ve hiç para kazanamamak yerine az da olsa bir gelirinizin olması sizi memnun edecektir. Öte yandan ortalama bir fiyat verecek olursak, bu işin kazancı hakkında şöyle bir fikir yürütebilirsiniz. Bir firmayla anlaştınız diyelim, 1000 tane davetiye katlarsanız 20-30 lira civarında para kazanırsınız. Haftada 5000 davetiye yapsanız elde edeceğiniz kazanç 100 lira olacaktır. Yaptığınız işin detayına göre bu fiyatların artacağını da bilmelisiniz.

Nihai olarak şunu söyleyebilirim. Eğer ki daha fazla kazanç elde etmek istiyorsanız başka para kazanma yöntemlerine bakmalısınız. Ama ayda 400-500 lira sizin için yeterli olacaksa, evde davetiye yapma işine yönelebilirsiniz. Daha ne diyebilirim, şimdiden kolay gelsin…

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.