Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Eşya Kiralayarak Para Kazanmak

Eşya kiralayarak para kazanmaya dair neler biliyorsunuz? İşte en eğlenceli ve kazançlı pasif gelir yöntemlerinden eşya kiralamanın detayları:
Eşya Kiralayarak Para Kazanmak
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Para kazanmanın gittikçe zorlaştığı şu günlerde insanlar hem para kazanabilmek hem de bu parayı akıllıca harcayabilmek için farklı faklı yollara başvuruyor. Çünkü asıl sorun olan para kazanmak değil, parayı akıllıca harcamak veya elde tutabilmek. Milyarları bir gecede yiyip bitiren ve ertesi güne fakir bir adam olarak uyanan o kadar çok kişi var ki… Bu kişilerden biri olmamak için odak noktamızı sadece para kazanmak olarak değil, o parayı nasıl en iyi şekilde değerlendirebilirim şeklinde düşünerek belirlemeliyiz. Nitekim herkesin para kazandığı bir zamanda yaşıyoruz. Ama çok az kişi elindeki parayı değerlendirerek zengin olma yolunda ilerleyebiliyor. Peki, elinizdeki parayı akıllıca değerlendirebilmek için neler yapabilirsiniz? Aslına bakarsanız bunun için kullanabileceğiniz pek çok farklı yol var.

Ülkemizdeki insanların para biriktirememesinin en önemli nedenlerinden biri kimsenin oturup bütçe yapmaması. Ele geçen maaş, aciliyeti olan borçlara veriliyor ve geriye kalanla bir ay boyunca idare edilmeye çalışılıyor. Eee hal böyle olunca da kredi kartlarına yükleniliyor ve durum gittikçe daha da içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Plansız harcamalar, gerekli gereksiz yapılan alışverişler, eğlence için harcanan para miktarı, anlık mutluluklar için ödenen avuç dolusu paralar… Tüm bunlar insanların bir ay boyunca çalışarak kazandıkları paranın, kısacık zaman dilimleri içinde elden gitmesine neden oluyor. Sonra vay efendim paranın hiç değeri yok! Bir ay “eşek gibi” çalış sonra eline bir şey kalmasın!

Evet, ülkemizdeki yaşam standartların zor olduğunu biliyorum. Maaşlar az, çalışma koşulları kötü, hayat pahalı tüm bunların elbette farkındayım. Ama durum böyle diye parayı elinizde tutmaz ya da daha fazla kazanmak için bir şey yapmazsanız, ceremesini çekenin yine siz olacağını unutmamalısınız. İşte bu nedenle hem para kazanmak için hem de daha akıllı harcama yapmak için kullanılabilecek bir yöntemden bahsedeceğim bugün. Bu yöntem, bazılarını yüksek harcama yapmaktan kurtarırken; bazılarının da cebini parayla doldurmaya yarayacak bir yöntem. Düşünün bakalım, sizce nasıl bir yöntem olabilir bu? Tamam tamam, söylüyorum. Hemen şimdi, eşya kiralayarak para kazanmak üzerine konuşacağız. İsterseniz, bu para kazanma yöntemini kullanmak için hangi yöntemleri izlenebileceğiyle alt başlıklarımızı incelemeye başlayalım.

Eşya Kiralayarak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?

Eşya Kiralayarak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?Bu para kazanma yöntemini kullanmak için önceliğiniz ne üzerine kiralama yapacağınızı belirlemek olmalıdır. Mesela; boş oda kiralama fikri ülkemizde çoğu kişi tarafından henüz keşfedilmemiş para kazanma yöntemlerinden biridir. Günümüzde tek başına yaşayan ve evde en azından bir tane boş odası olan o kadar çok kişi var ki! Ama yine de çoğunluğun boş odalarını kiralayarak para kazanmayı hiç düşünmediklerini görüyoruz. Ama sorsanız, herkesin daha fazla paraya ihtiyacı var. Ayrıca otomobil ve bisiklet kiralamak da çoğu kişi tarafından kullanılabilecek bir yöntem. Diğeri ise kıyafet, ayakkabı, çanta yani giyim üzerine kiralama işi yapmak. İşte bu yöntemlerden, kısaca bahsedelim ve daha sonra giyim eşyası üzerine kiralama yaparak para kazanmak hakkında konuşalım.

Boş Oda ve Park Yeri Kiralayarak Para Kazanmak

Boş Oda ve Park Yeri Kiralayarak Para KazanmakYurt dışında oldukça popüler olan bu yöntem sayesinde para kazanan sayısız insan var. Ülkemizde ise yeni yeni kullanılmaya başlanan boş oda kiralama fikrine hala gereken önemin gösterilmediğini söyleyebilirim. Yani bu para kazanma yönteminin ne kadar kazançlı olduğu hala tam olarak idrak edilemedi. Diğer taraftan, bazıları eve zaten zar zor sığdığını ve böyle bir yöntemin kendisine göre olmadığını düşünebilir. Tamam bu konuda haklı da olabilirler, ancak kiralanacak tek şey boş odalar değil ki! İnsanlar artık para kazanmak için kullanmadıkları garajlarını, park yerlerini de kiralayabiliyorlar. Biliyorsunuz ki büyük şehirlerde park yeri bulmak oldukça zor. Eğer park yerinizi ya da garajınızı kullanmıyorsanız, park sorunundan kurtulmak isteyen sürücülere özellikle de bayanlara kiralama yapabilir, gelirinizi gözle görülecek miktarda arttırabilirsiniz.

Boş Oda ve Park Yeri Kiralayarak Para Kazanmak Hakkında Detaylı Bilgi için Tıklayın.

Otomobil ve Bisiklet Kiralayarak Para Kazanmak

 Kiralama işinden para kazanmak denildiğinde akla gelen yöntemlerden biri de araba ve bisiklet kiralama işi. Hem profesyoneller hem de bu işi ek gelir yöntemi olarak yapmak isteyenler tarafından kullanılabilecek para kazanma yöntemi, bilinçli olarak yapıldığı takdirde gayet iyi miktarda para kazandırıyor. Bugün en kötü araba kiralama ücretinin 150 lira olduğunu düşünürseniz, ne demek istediğimi anlayabilirsiniz. Siz de arabanızı veya bisikletinizi sürekli kullanmıyorsanız güvendiğiniz kişilere kirama yapabilir, hiç çaba harcamadan para kazanabilirsiniz. Tabii bu işte dikkat edilmesi gereken noktalar olduğunu da unutmamalısınız. Yoksa kar edeyim derken zarara girebilirsiniz.

Otomobil ve Bisiklet Kiralayarak Para Kazanmak Hakkında Detaylı Bilgi için Tıklayın.

Eşya Kiralayarak Para Kazanmak

Eşya Kiralayarak Para KazanmakEvet, gelelim bu her iki tarafa da kazandıran yönteme. Her iki tarafa da kazandırıyor dedim, çünkü insanlar bir eşyayı satın almak yerine onu kiraladıklarında çok daha az ücret ödüyorlar. Öte yandan, bazen hiç ihtiyacımız olmayan ve sadece bir kez giyeceğimiz bir eşyaya yüzlerce lira ödeyerek hiç de akıllıca bir harcama yapmış olmuyoruz. Özellikle de büyük şehirlerde pek çok kişi tarafından kullanılan bu yöntem hem alana hem de satana kazandırıyor. Ayakkabıdan gece elbiselerine, günlük kıyafetlerden aksesuarlara varana kadar pek çok eşyanın bulunduğu kiralık eşya dükkanları gerçekten iyi para kazanıyor. Evet, gelinlik ve abiye elbiselerin uzun yıllardır kiralandığını biliyoruz. Ama insanların piyasadaki kıyafetlerden sıkılmış olması, farklı giyinmek istemeleri, eşya kiralama işinin de popüler para kazanma yöntemlerinden biri olmasını sağladı. Siz de bu yöntem sayesinde para kazanmak istiyorsanız bir işletme kurabilir ya da kendi kıyafetlerinizi kiralayarak para kazanabilirsiniz.

Bu alanda hizmet veren bir işletme kurabilmek için belli başlı noktalara da dikkat etmeniz gerekiyor. Örneğin; kiralayacağınız elbiseleri nerelerden temin edeceksiniz? Mesela; bunun için 2. el kıyafet satan dükkanları gezebilir, bulduğunuz orijinal ve kaliteli kıyafetleri satın alarak bir ürün kategorisi oluşturabilirsiniz. İşletmenizde ne kadar farklı kıyafet ve aksesuar olursa, o kadar çok müşteriye hitap etmiş aynı oranda da para kazanmış olursunuz. Ama yok ben bu işi sadece ek gelir elde etmek için yapmak istiyorum derseniz de kendi dolabınızdaki kıyafetleri kiralamayı düşünebilirsiniz. Örneğin; dolabınızda sayısız abiye elbise, şık aksesuar ve ayakkabı bulunduruyor olabilirsiniz. Öylece dolabınızda duran bu kıyafetleri kiralayarak bütçenize ciddi oranda katkı yapabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınızı eşyalarınızın reklamını yapmak için kullanabilir, daha farklı yollar deneyerek eşya kiralama işinden para kazanabilirsiniz. Sonuçta bu işte ne kadar yaratıcı düşüneceğinize bağlı olarak kazancınız da artacaktır.

Kimler Eşya Kiralayarak Para Kazanabilir?

Kimler Eşya Kiralayarak Para Kazanabilir?İsteyen herkes eşya kiralayarak para kazanabilir. Öğrenci, çalışan, işsiz, esnaf, emekli olmanızın bu işte pek bir etkisi olmayacaktır. Sadece elinizde kiralayacak bir şeylerinizin olması gerekmektedir. Gerisi zaten sizin çalışma şeklinize bağlı olarak değişecektir. Örneğin, eşya kiralama hizmeti veren bir işletme mi kurmak istiyorsunuz? O zaman kurabilirsiniz. Detaylı bir araştırmayla herkes böyle bir iş kurabilir. Ya da kendi eşyalarınızı mı kiralayacaksınız? İnternetin sunduğu imkanlardan, çevrenizden yararlanarak eşyalarınızı rahatlıkla kiralayabilirsiniz. Sizin anlayacağınız bu işi yapmak için istemeniz yeterlidir.

Eşya Kiralayarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Eşya Kiralayarak Ne Kadar Para Kazanılır?Eşya kiralayarak ne kadar para kazanılır sorusuna verilecek net bir cevap olmasa da son zamanlarda ardı ardına kurulan işletmeler bu işin ne kadar kazançlı olduğu hakkında bize fikir vermektedir. Şöyle düşünün. Böyle bir iş kurdunuz. İşletmenizde kiralamak için aldığınız eşyalara toplamda 20.000 lira ödediniz. Atıyorum, 500 liraya satın aldığınız bir elbiseyi günlüğü 100 liradan kiraya veriyorsunuz. Zaten bu elbiseyi 5 kez kiraladığınızda elbise maliyetini çıkartacaktır. Yani işletmeniz için harcadığınız parayı kısa süre içerisinde karşılar ve kara geçmeye başlarsınız.

Öte yandan, bu işi kendi imkanlarınızla yaptığınızda ise zaten dolabınızdaki eşyaları kiralayacağınız için ekstra hiçbir masraf yapmamış olacak ve bu işten para kazanacaksınız. Yalnızca gelinliğini kiraya vererek bir araba parası biriktiren insanlar tanıyorum desem, bana inanır mısınız? Evet, 5000 liralık bir gelinliği her seferinde 2000-2500 liradan kiralarsanız, rahatlıkla bir otomobil parası biriktirmiş olursunuz. Başta ne dediğimi hatırlıyorsunuz değil mi? Önemli olan kazanmaktan çok, nasıl tutacağınızı bilmek!

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın