Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Yüksek 10 Oteli

Oteller lüks olanaklarıyla önce çıktıkları kadar yüksekliğiyle de dikkat çekiyor. Listemizde dünyanın en yüksek otelleri hangileri araştırdık ve sıraladık:
Dünyanın En Yüksek 10 Oteli
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Herkesin tercih ettiği otel, zevkine göre farklılık gösterebilir. Kimileri şehir otellerini tercih ederken, bazıları deniz ve kumsala sahip sıcak bölgelerdeki otelleri tercih eder. Ama çoğu otelin ortak noktası lüks olanaklara sahip olmasıdır. Oteller arasındaki rekabet ve zirvede kalabilme eğilimi müşterilerine de olumlu yansıyor.

Günümüz otelleri bulundukları bölgenin en gözde alanlarında yer alıyor. Uçsuz bucaksız okyanus manzarası veya şehrin en yüksek bölgesinden ışıltılı yaşantısı. Butik otellerden farklı olarak ihtişamlı yüksek otellerden oluşturduğumuz bir liste var sırada. Dünyanın en yüksek otelleri bulundukları şehrin her bölgesinden rahatlıkla gözlenebiliyor. Hepsi birbirinden lüks olanaklara sahip. Dilerseniz yüksekliğiyle dikkat çeken otellere birlikte göz atalım.

İşte karşınızda dünyanın en yüksek 10 oteli:

10 State Tower – Bangkok

246 Metre

State Tower – BangkokTayland Bangkok’ta bulunan, State Tower 2001 yılında tamamlanmıştır. Bina 68 katlı 246 metre boyu ile Tayland’ın 3. yüksek binasıdır ve 2. en uzun kulesidir. 5 yıldızlı lüks otele, “Lebua” da denir. Otelde havuzlar ve fitness merkezleri gibi tüm modern özellikler var. Ayrıca dünyanın en yüksekte bulunan restoranı Sirocco’da burada bulunuyor.

9 Four Seasons Otel – Miami

248 Metre

Four Seasons Otel - MiamiMiami’deki Four Seasons Hotel süper bir kulede yer almaktadır. Kule, yerden çatıya kadar 238 metre yüksekliğe sahip. Bina, 2003 yılında tamamlandığında Miami’de bulunan ve o bölgenin en yüksek binası olan Güneydoğu Finans Merkezi’ni geçti. İnşaat için toplam 379 milyon dolar harcanıldı. Odaların fiyatı gecelik 500 – 1.000 dolar arasında değişiyor.

8 Trump Ocean Club International Otel&Tower – Panama

253 Metre

Trump Ocean Club International Otel&Tower - PanamaTrump Ocean Club International Hotel&Tower, Panama’da bulunuyor ve ünlü iş adamı Donald Trump’a aittir. Bina, bütün bir mahallenin nüfusunun sığabileceği kadar büyük. 185 bin metrekare alanında devre mülkler, park yerleri, restoranlar, mağazalar, iş merkezi ve casino vardır. 70 katlı ve 253 metrelik otelin inşası 400 milyon dolar maliyetindedir.

7 Grand Lisboa – Macau

260 Metre

Grand Lisboa – MacauÇin, Macau’daki Grand Lisboa, Hong Kong mimarları Dennis Lau ve Ng Chun Man tarafından tasarlanmıştır. 52 katlı otel, 260 metre uzunluktadır ve 2007 yılında tamamlanmıştır. Otel, bir kumarhane, restoran ev ve yüzlerce lüks odaya sahiptir. Otel, Macau şehrindeki en büyük, dünyanın ise 118. yüksek binasıdır.

6 The Address Downtown – Dubai

302 Metre

The Address Downtown - DubaiDünyanın en yüksek 6 otelinin neredeyse tamamı Birleşik Arap Emirlikleri, Dubai’de yer alıyor. Bu bölge, yapay yerleşim adalara yaptığı gösterişli otellerle 10 yılda oldukça gelişti. The Address Downtown Dubai Otel, kristal berraklığında okyanusun kumlu sahillerinde yer alan Dubai’nin en yüksek binalarından biridir. Kule 63 katlıdır ve 302 metre yüksekliğindedir.

5 Baiyoke Tower II – Bangkok

303 Metre

Baiyoke Tower II - BangkokBangkok, Tayland’da bulunan Baiyoke Tower II, çevresindeki mütevazı ofis binalarının yanında adeta dev gibi duruyor. 8 milyondan fazla insanın yaşadığı kentin en yüksek binası konumundadır. Baiyoke Sky Hotel, Güneydoğu Asya’daki en yüksek otel ve dünyadaki 7. uzun oteldir. Bina 303 metre ve 85 katlıdır. Bu inşatın maliyeti 300 milyar dolardan fazladır.

4 Jumeirah Emirates Towers Otel – Dubai

309 Metre

Jumeirah Emirates Towers Otel – Dubai1996 yılında başlatılan ve 2000 yılında tamamlanan Jumeirah Emirates Tower Otel 309 metre uzunluğundadır. Otel 56 katlıdır ve dünyanın en zengin misafirlerinin taleplerine hitap eden 40 lüks suite sahiptir. Dünyanın 48. yüksek binası olarak yer alıyor. Ayrıca en büyük 4. otel olma özelliğindeki bina, gökdelen olarak 2000 yılında tamamlanmıştır.

3 Burj Al Arab – Dubai

321 Metre

Burj Al Arab – DubaiDünyanın 3. en yüksek binası Dubai’deki Burj Al Arab, şehrin önde gelen otelleri arasındadır.
Yapı, özel bir köprü ile bağlanmış Jumeirah Beach yakınlarındaki yapay bir ada üzerinde duruyor. 28 katlı otel, dünyada 12. en pahalı otel fiyatlarına sahip. Ayrıca Royal Suite de dahil olmak üzere 200 suite müşterilerin tercihleri arasındadır.

2 Rose Rayhaan – Dubai

333 Metre

Rose Rayhaan – DubaiDubai’deki Rose Rayhaan, 333 metre uzunluğu ile dünyanın en büyük otel listesinde 2 numarada yer alıyor. Yapı 2004-2007 yılları arasında yapıldı ve sadece 3 yılda tamamlanıp 2009 yılında halka açıldı. Lüks otel, 680 adet lüks odaya sahiptir.

1 JW Marriott Marquis – Dubai

355 Metre

JW Marriott Marquis - DubaiDünyanın en yüksek oteli JW Marriott Marquis Dubai 355 metre yüksekliği ile Birleşik Arap Emirlikleri’nde yer alıyor. Otel, 4 Cumhurbaşkanlığı suiti olmak üzere 1.600 oda, 14 restoran, sağlık kulüpleri, kaplıcalar, sayısız bar ve mağazaya sahiptir. Bir oda gecelik 280 dolardır. Tabi ki yüksek fiyatı size eşsiz bir manzara sunacaktır.

Dubai lüks hayatın zirve yaptığı kentlerin başında gelir. Özellikle yapay adalara yaptıkları oteller göz alıcı bir görselliğe sahip. Yükseklik korkunuz yoksa listemizdeki otellerin hepsi müthiş bir manzaraya sahip. Siz nasıl bir otel tercih ederdiniz? Oldukça yüksekte bulunan şehir manzaralı lüks bir otel mi yoksa daha mütevazi doğa manzaralı bir butik otel mi?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın