Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Pahalı 10 Şemsiyesi

Bir şemsiye için maksimum ne kadar ödeme yaparsınız? Listemizde dünyanın en pahalı şemsiyeleri bulunuyor. Sizce bir şemsiye için bu kadar ödeme yapılır mı?
Dünyanın En Pahalı 10 Şemsiyesi
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Hepimizin malumu, bu sene havalar her seneye göre biraz daha sert geçti. Kar, yağmur ve şimdilerde ise güneşten bolca yararlanıyoruz. Özellikle yağmur döneminin uzun sürmesi, ülkemizdeki şemsiye satıcılarının yüzünü güldürdü diyebiliriz. Hemen hemen her evde bir şemsiye bulunur; fakat nedendir bilinmez, lazım olduğu zamanda vestiyerin bir köşesinde asılıdırlar. Tabi ki bu durum, satıcılar için kaçırılmaz bir fırsat olur.

Dünyada oldukça eski bir tarihe sahip olan şemsiye kullanımı, ülkemizde nispeten daha yakın bir tarihi işaret eder. 1882 yılında yabancı bir işletmeci tarafından ülkemizde üretilmeye başlanan şemsiye, zamanla vazgeçilmez bir koruma aracı oldu. Hatta öyle ki bir dönemin modasının olmazsa olmaz parçasıydı. Çoğumuz onu “Üsküdar’a gider iken” şarkısını mırıldanarak yanında taşıdı.

Havası nispeten daha yağmurlu olan ülkeler, tabi ki şemsiyelerinde en çok kullanıldığı bölgeler oluyor. Hatta öyle ki kıyafet ve uyuma dikkat eden vatandaşlar birden çok şemsiye alıyor. Londra’yı bu duruma örnek verebiliriz. Şehrin puslu havasını çoğu zaman rengarenk şemsiyeler dağıtır. Nasıl her obje birbirinden farklı fiyatlara sahipse, tabi ki şemsiyeler de üretildikleri malzemeye göre farklı fiyat etiketleriyle karşımıza çıkıyor. Bizler bugün sizlere dünyanın en pahalılarını sunmak istedik. Dilerseniz bu modellere birlikte göz atalım.

İşte karşınızda dünyanın en pahalı şemsiyeleri:

10 Mario Talarico Kartal Başlı Şemsiye

650 Dolar

Mario Talarico Kartal Başlı ŞemsiyeListemizin ilk sırasında, 650 dolar değerindeki şemsiyeyi görüyoruz. İtalya, Napoli’de üretilen bu şemsiye, erkek müşteriler için lüks şemsiyeler üreten ve 3. kuşak bir şirket olan Mario Talarico’nun imzasını taşıyor.

Şık şemsiyenin özelliklerine baktığımızdaysa; ürünün kartal başı şeklinde tasarlanmış ve parlatılmış kemikten yapılmış bir sapı olduğunu görüyoruz. Neticede tam boyutlu ve siyah renkli olarak karşımıza çıkan bu şemsiye, şık beyefendilerin ellerine çok yakışacak gibi duruyor, değil mi?

9 Swaine Adeney Brigg Erkeklere Özel Whangee Şemsiye

760 Dolar

Swaine Adeney Brigg Erkeklere Özel Whangee ŞemsiyeListemizde 9. Sırada bulunan şemsiyenin üreticisinin ise Londra merkezli lüks ürünler ve aksesuarlar tasarlayan Swaine Adeney Brigg imzası taşıdığını görüyoruz. 1750 yılında kurulan bu ünlü firma, tasarlamış olduğu lüks şemsiyelerde genellikle bambu ağaçlarından yapılmış saplar kullanıyor. Aşağıdaki ürüne baktığımızda da yine bambu ağacından tasarlanmış bir Swaine Adeney Brigg şemsiyesi dikkatimizi çekiyor. Neticede, erkekler için tasarlanmış bu sade ve şık şemsiyenin fiyatı 760 dolar olarak biliniyor. Yani yeni bir şemsiye almak isteyen seçkin beyefendilerin dikkatine!

8 Burberry İçi Çizgili Yürüyüş Şemsiyesi

795 Dolar

Burberry İçi Çizgili Yürüyüş ŞemsiyesiListemizin 8. sırasındaysa Burbery imzası taşıyan ve içi çizgili desenle tasarlanmış, 795 dolar değerindeki şemsiye yer alıyor. İlaveten; çift dokuma kumaştan tasarlanmış ve yüksek kaliteli materyallerle kaplanmış bu Burbery şemsiyesi, güneşten korunmak isteyen beyefendiler için üretilmiş. Ayrıca bu şemsiyenin İtalya’da usta eller tarafından akçaağaçtan tasarlanmış ahşap bir sapı bulunuyor.

7 Louis Vuitton Desenli Şemsiye

830 Dolar

Louis Vuitton Desenli Şemsiye830 dolarlık fiyatıyla listemizin 7. sırasında bulunan bu Louis Vuitton ürünü, bayanlara özel tasarlanmış. Ayrıca 4 mevsim kullanılabilecek bu şemsiye, %93 UV koruma özelliğine sahip desenli bir kumaşa sahip. Siyah renkli deriden tasarlanmış bir sap ile altın pirinç kaplama detaylar göz alıcı bir görsellik sunmuş. Neticede Louis Vuitton’un baş harflerini üzerinde taşıyan bu ayrıcalıklı şemsiyeye sahip olanlar; yağmura, güneşe aldırmadan açık havanın tadını doyasıya çıkartacaklar.

6 Burberry Nubuk Devekuşu Derisi Şemsiye

850 Dolar

Burberry Nubuk Devekuşu Derisi ŞemsiyeBir Burberry şemsiyesi daha. Ancak İngiliz marka bu ürününde geleneksel ekose desenlerine yer vermemiş ve düz renkli bir kumaş kullanmış. Pamuk ve polyesterden üretilmiş lacivert renkli kumaştan tasarlanan şemsiyenin sapı ise devekuşu derisinden yapılmış. Yani oldukça zarif görünen bu Burberry şemsiye, İngiliz asilzadelerine yakışacak kadar özenle tasarlanmış. Neticede, bu ürünün fiyatı 850 dolar olarak belirtilmiş.

5 Schirm Oertel Brigg Kiraz Ağacı İpek Şemsiye

920 Dolar

Schirm Oertel Brigg Kiraz Ağacı İpek ŞemsiyeListemizin bir diğer ürünü olan Schirm Oertel imzalı şemsiyenin hem sade hem de şık görünmek isteyen beyefendiler için oldukça uygun göründüğünü belirtebiliriz. 920 dolar değerinde olan bu ürünün kırmızı-kahve arası renkte kiraz ağacından yapılma bir sapı bulunuyor. Ayrıca paslanmaz çelikten üretilmiş bu şemsiye, tüm hava şartlarına karşı dayanıklı olan bir iskelete de sahip. Neticede siyah renkli saf ipek kumaş ile donatılan bu şemsiye, seçkin beyefendilerin gardıroplarındaki vazgeçilmez ürünlerden biri olacak gibi görünüyor.

4 Brioni Şemsiye

1.025 Dolar

Brioni Şemsiye1945 yılında İtalya’da kurulmuş ve erkek takım elbiseleriyle ünlenmiş Brioni markasının imzasını taşıyan bu şemsiyeyse 1.025 dolarlık fiyatıyla karşımıza çıkıyor. Lüks markalar arasına adını yazdıran Brioni, yapmış olduğu bu tasarımında yine kaliteli materyallere yer vermiş. Dana derisinden yapılma şık bir sapı ve incelikle işlenmiş detayları bulunan bu şemsiye, oldukça dayanıklı olarak üretilmiş. Neticede, soğuk ve yağmurlu günlerde şık beyefendilerin bir çift deri eldivenle birlikte kusursuz görüneceği bu şemsiyeye sahip olmak, kesinlikle bir ayrıcalık!

3 Swaine Adeney Brigg Siyah Renkli İpek Şemsiye

1.270 Dolar

Swaine Adeney Brigg Siyah Renkli İpek Şemsiye3. sırada yer alan ürünün yine Swaine Adeney Brigg imzası taşıyan 1.270 dolar değerindeki siyah renkli ipek şemsiye olduğunu görüyoruz. Bu şemsiyenin göze çarpan özelliklerine baktığımızdaysa, yağmura ve rüzgara dayanıklı olan ve denizcilikte de kullanılan ıskarmozdan yapılmış bir iskete sahip olması dikkatimizi çekiyor.
Şemsiyenin kahverengi sapının üzerinde yer alan gümüş ayrıntılar üzerine, sahibinin baş harflerinin işlenebileceği de ayrıca belirtiliyor. Neticede; elinizde bu şemsiye ve üzerinizde koyu renkli bir takım elbise ile gerçekten havalı görüneceğinizden emin olabilirsiniz sevgili beyler!

2 Brillant Luxus Schirm Timsah Derisi Şemsiye

1.630 Dolar

Brillant Luxus Schirm Timsah Derisi ŞemsiyeBrillant Luxus Schirme imzası taşıyan bu şemsiyenin özelliklerine baktığımızda, ilk göze çarpan şemsiyenin sade tasarımı oluyor. Ayrıca, saf ipeğin özenle renklendirilmesiyle tasarlanan şemsiye üzerindeki siyah rengin, uzun yıllar solmayacağı firma tarafından garanti ediliyor. İlaveten; 1.630 dolar değerinde olan şemsiyenin timsah derisinden tasarlanmış siyah ya da kahverengi seçenekleri olan şık bir sapı bulunuyor.

Tüm bu özelliklerine ek olarak, bu şemsiyenin üzerindeki gümüş detaylara sahibinin baş harflerinin titizlikle işlendiği belirtiliyor. Evet, Brillant Luxus Schirme imzası taşıyan bu şemsiye de beylerin dolaplarında bulunması gereken bir aksesuar!

Şemsiyeye de bu kadar ödenir mi, sorusu takılmış olabilir aklınıza. Ama bu soru için acele etmeyin, derim. Zira, Milyonerlerin Aldığı Pahalı Ama Saçma 10 Eşya isimli yazımıza göz atarsınız şaşkınlığınızın daha da artacağına emin olabilirsiniz.

1 Billionaire Couture Timsah Derisi Şemsiye

50.000 Dolar

Billionaire Couture Timsah Derisi ŞemsiyeEğer yukarıda paylaşmış olduğumuz şemsiyelerin pahalı olduğunu düşünüyorsanız, şimdi göreceğiniz şemsiye hakkında ne düşünürsünüz, tahmin bile edemiyorum. Nitekim Billionaire Couture imzası taşıyan bu şemsiyenin fiyatı tam 50.000 dolar! Erkekler için oldukça lüks ürünler üreten ve Formula 1’in efsanevi isimlerinden biri olan Flavio Briatore tarafından kurulan Billionaire Couture imzalı şemsiyenin neredeyse tamamı timsah derisinden tasarlanmış.

Suya ve yağmura dayanıklı olan bu şemsiyenin fotoğraflarına baktığınızda, ürünün ne kadar ayrıcalıklı olduğunu çok daha iyi anlayacaksınız. Neticede, 50.000 dolarlık bu şemsiyeye sahip olmak, ben zenginim ifadesini elinizde taşımakla aynı anlama gelir, diye düşünüyorum.

Dünyanın en pahalı şemsiyelerini paylaşmış olduğumuz yazının sonuna geldiğimize göre, yukarıdaki tasarım harikaları hakkında ne düşündüğünüzü bizimle de paylaşırsınız, değil mi? Belki de dolabınızda bulunan şemsiyelerin 100 katı değerindeki bu şemsiyelere sahip olmak sizce de bir gereklilik mi yoksa sadece saçma bir gösteriş mi? Ne dersiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın