Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Antika Eşya Satarak Para Kazanmak

Antika eşyalara hepimiz biraz tutkunuzdur. Bunu bir iş olarak yapmayı da hepimiz akıl etmişizdir. İşte antika eşya satışıyla ilgili bilmeniz gerekenler:
Antika Eşya Satarak Para Kazanmak
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Büyük büyükannelerimizden kalan hatıralar, dedenizin çocukluk döneminden kalmış paralar, elinize bir şekilde geçmiş değerli ve eski eşyalar… Evet, antikalardan bahsediyorum. Onlarca yıl öncesinden günümüze kadar gelebilen, artık üretimi yapılmayan, belki eski işlevlerinin hiçbirini yerine getiremeyen ama bazıları için pek çok şeyden daha önemli olan tarihi unsurlar…

Bulabildiği her antikayı satın alan o kadar çok kişi var ki günümüzde, bu durum bazıları için kaçırılmayacak bir fırsat oldu. Antikacılık yaparak para kazanmak yıllardır sürdürülen bir meslek olsa da hala en kazançlı iş kolları arasında. Zira kimileri için hiçbir değer taşımayan eski eşyalara servet değerinde paralar ödeyen sayısız insan var. Bunların içinde ünlü kişiliklerden tutun da, önemli sanatçılara, sinema yapımcılarından politik isimlere varana kadar her gruptan insan olduğunu biliyoruz. Çağımızın hızla ilerlemesine rağmen insanlar eskiyi özlemektedir. Antikacılık dışında geri dönüşüm işleri ile uğraşarak para kazanabilirsiniz. (Nasıl yapacağınızı öğrenmek için tıklayın!)

Bazıları sadece eski kitaplara ilgi duyarken, bazıları bulabildiği tüm tarihi paraları toplamaya çalışıyor. Bazıları eski olan her şeye bir tutkuyla bağlı bazıları ise sadece belli ürünlere ilgi duyuyor. Örneğin; hepimizin tanıdığı Bill Gates eski ve nadir kitaplara meraklı. Birçok başarılı yapıma imza atan Tom Hanks ise manüel daktilolara karşı kendini durduramıyor. Ünlü ismin evinde yaklaşık 200 adet tarihi manüel daktilo var. Bu dediğim isimlerin haricinde daha sayısız ünlü isim var. Tabii herkes antika merakını bu ünlüler gibi milyon dolarlar harcayarak gideremiyor.

Antika sevdası bir kez düştüğünüz zaman, kendinizi durdurabilmek için pek bir şey yapamıyorsunuz. Yani tutup da 1 milyon dolar değerinde bir kitap alamıyorsunuz belki ama 500 liralık antika bir eşya alıyor ve bir nebze de olsa kendinizi tatmin ediyorsunuz. Uzun lafın kısası, bu alanda gösterilen rağbet gerçekten çok fazla! Aynı şekilde, her bütçeden meraklının alabileceği antika eşya da rahatlıkla bulunabiliyor. Sizin anlayacağınız antika eşya alım satım işinde gerçekten iyi para var. Ve bu iş, dünyanın en eğlenceli ve en eğlenceli işleri arasında gösterilebilecek türden bir iş. Eğlence sektöründen para kazanmak istiyorsanız da bu yazıyı okumanızı öneririz.

Antika eşya alım satım işini daha önce hiç düşünmemiş olabilirsiniz, ancak bu yöntem sayesinde para kazanan çok sayıda insan var. Neden siz de onlardan biri olmayasınız ki? Antika eşyalarla uğraşmak, pek çok kişinin hobi olarak uğraştığı bir alan. Yani severek yapılabilecek antikacılıktan para kazanmak gerçekten kulağa eğlenceli geliyor. Tabii, bu iş hakkında öğrenmeniz gereken belli başlı noktalar var.

Eğer antikacılık işini daha önce hiç düşünmediyseniz, birazdan bu işe nasıl başlayabileceğiniz hakkında size birkaç fikir vereceğim. Ve bu fikirlerden sonra, siz de antika işinin rahatlıkla yapılabilecek bir iş olduğunu anlayacak ve bu yöntem sayesinde para kazanmak için bir an önce çalışmalara başlayacaksınız. İsterseniz, sizleri daha fazla meraklandırmadan bu iş hakkında öğrenmeniz gereken püf noktaları tek tek incelemeye başlayalım.

Antika Eşya Alım – Satımı Yaparak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?

Antika Eşya Alım - Satımı Yaparak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?Bu işi yaparak para kazanmak için ya elinizde bulunan antika eşyaları değerlendireceksiniz ya da dışarıdan temin ettiğiniz antika eşyaların satışını yapacaksınız. Ama tabii elinizde bulunan antika eşya varsa, bu işe başlamanız çok daha kolay olacaktır. Çünkü bu şekilde antikalarınızdan elde ettiğiniz kazançla, başka antikalar satın alabilir ve bu işi sürekli kullanacağınız bir ek gelir yöntemi olarak devam ettirebilirsiniz. Örneğin; dedenizden, babaannenizden, aile büyüklerinden kalmış antika değerinde eşyalara sahip olabilirsiniz.

Eğer bu işe daha önce hiç kafa yormadıysanız, elinizde olan eşyaların en kadar değerli olduğunu bile bilmiyor olabilirsiniz. Belki de annenizin bir kenarda sakladığı, bodrum katlarında, kilerlerde duran eşyalarınız arasında size para kazandıracak antika niteliğinde eşyalar bulunuyordur. Dokuma halılar, önceden kullanılan kömür ütüler, şamdanlar, ahşap sandıklar, el oyması tablolar, tepsiler, fincanlar gibi… Bu yüzden öncelikle elinizde antika eşya olup olmadığını anlamak için bir araştırma yapmalı, hatta belki de büyüklerinizi ziyaret ederek bu konu hakkında onlardan yardım istemelisiniz.

Tavsiye İçerik:
Özel Şoförlük Yaparak Para Kazanmak

Eski toprak olarak da tanımlanan büyüklerimizin bu konuda ne kadar tutumlu olduğunu tahmin bile edemezsiniz. Onlardan belki de 70-80 öncesine dayanan eşyaları temin edebilir, size para kazandıracak değerli eşyalara ulaşabilirsiniz. Daha sonra, antika eşyalarınızı topladıktan sonra, bunlara bakım yapmalı ve satılabilecek hale getirmelisiniz.

Bakım derken antika eşyaların özelliğini kaybetmesine de neden olmamalısınız. Yani bir eşyayı tamamen boyar ve yepyeni bir görünüm almasına neden olursanız, bu işten para kazanamazsınız. Unutmayın ki insanlar antikalara antika oldukları için para ödüyorlar.

Gelelim, antika alım satım işinde kullanabileceğiniz bir diğer yönteme. Etrafınızda detaylı bir araştırma yaptıktan sonra satabileceğiniz bir antika bulamadınız diye bu işten vazgeçmeniz gerekmiyor. Başka kaynaklardan antika eşya satın alabilir ve bunların üzerine kar payı ekleyerek para kazanabilirsiniz. Yani burada satış yeteneğiniz devreye giriyor.

Mesela, antika dükkanlarını gezerek eski, yıpranmış, tadilata ihtiyaç duyan ve çok da pahalı olmayan eşyaları satın alabilirsiniz. Bunların orijinalliğini bozmadan üzerlerinde birkaç küçük yenileme yaparak, aldığınızdan daha yüksek fiyatlara satabilirsiniz. Temin ettiğiniz bu antika eşyaları ise farklı yollardan satın alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:
Blog Yazarlığı Yaparak Para Kazanmak

Bunlardan birincisi, antika eşyaların satışının yapıldığı internet sitelerinden faydalanmak olabilir. Ya da kendi sitenizi kurabilir, sadece sosyal medya hesaplarınızı kullanarak satış yapabilir ve daha pek çok farklı yöntemi deneyebilirsiniz. Bu alanda kullanabileceğiniz bir diğer satış yöntemi ise antikacı dükkanlarını tek tek dolaşmak ve elinizdeki ürün için en uygun fiyatı verecek antikacıya satış yapmaktır.

Biliyorsunuz ki, antikacıların belli başlı müşterileri vardır. Kim bilir, belki de sizin elinizde olan ürün, o antikacının müşterisinin aylardır aradığı üründü. Eğer bu şekilde şansınız yaver giderse, çok ucuz mal ettiğiniz bir antikadan bire on kazanabilir, emek verdiğiniz bu eğlenceli iş sayesinde saniyeler içinde tomarla para kazanabilirsiniz.

Antika eşyalarınızı satabileceğiniz bir diğer yöntem ise, sinema, reklam ve dizi yapım şirketlerine ulaşmak olabilir. Evet, biliyorsunuz ki son zamanlarda dönem dizileri ve tarihi filmler üzerine iş yapan çok şayıda yapım şirketi var. İnsanların severek izlediği bu yapımlarda kullanılacak antika eşyalar ihtiyaç var. Sonuçta Hürrem Sultan’ın kahvesini yudumladığı fincanın antika olması gerekiyor değil mi? Aynı şekilde tarağın, şamdanın, masanın…

Aklınıza gelebilecek her şeyin. E dizi yapımcıları da inandırıcılıklarını arttırabilmek için antika eşya satışı yapan kişiler ya da dükkanlardan yardım alıyor. Pek çok yapımcının antika eşyalar için yüksek miktarda ödeme yaptığını söyleyebilirim. Siz de bu yapım şirketleriyle iletişime geçerek elinizdeki antika eşyaların bir listesini sunabilir ve anlaştığınız takdirde gayet iyi paralar kazanabilirsiniz. Nihai olarak, deneyebileceğiniz yöntemler sizin yeteneklerinize ve yaratıcılığınıza bağlı olarak değişecektir.

Kimler Antika Eşya Satarak Para Kazanabilir?

Kimler Antika Eşya Satarak Para Kazanabilir?Gelelim bu işin kimler için uygun olduğuna. Aslına bakarsanız bu iş isteyen herkes tarafından yapılabilir. Ancak antika satışından ne kadar para kazanmayı düşündüğünüz, bu sorunun cevabını bir bakıma değiştirecektir. Şöyle ki, sadece antika satışı yaparak geçimini sağlayan çok sayıda insan olduğu doğrudur. Ama bu kişilerin antika konusunda uzmanlaşmış olduğunu bilmelisiniz. Bu işe yeni başlayacak kişilerin ise antika konusunda deneyim kazanmaları biraz zaman alacaktır. Tabii yeterli araştırma yapan herkes, antika satışı yaparak para kazanabilir. Bir de, antika eşyalara ilginiz varsa, bu yöntemin sizin için çok eğlenceli olacağını belirtmek isterim.

Antika dükkanlarını dolaşmak, göreceğiniz değerli eşyaları incelemek, onlar için fiyat almak, piyasayı araştırmak antika eşyaları seven biri için hiç de yorucu olmayacaktır. Aksine bu işten zevk alacak, bir an önce daha fazla araştırma yapabilmek için mesainizin, dersinizin, artık bitmesi gereken her ne ise onun bitmesini iple çekeceksiniz. Uzun lafın kısası, bu işe gönül vermeniz, antikacılık yaparak para kazanmanız için olmazsa olmaz koşuldur. Çünkü gerisi zaten kendiliğinden gelişecektir.

Antika Eşya Satarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Antika Eşya Satarak Ne Kadar Para Kazanılır?Antika işi, dünyadaki en kazançlı işlerden birisidir. Öncelikle bu konuda bir anlaşalım. Ama antika eşya satarak ne kadar para kazanılacağı, en deneyimli antikacı tarafından bile cevaplanamayacak bir sorudur. Çünkü bu işin kazanç aralığında astronomik rakamlar oynamaktadır. Milyon dolarlık, hatta trilyon dolarlık antikalar olduğu gibi, 500 liraya satılan antika eşyalar da bulunmaktadır. Aslına bakarsanız, bir ürüne verilecek değer o ürünü satın alacak antika koleksiyoncusu tarafından belirlenmektedir.

Bir antikacı için değerli olmayan bozuk para, bir diğeri için fazlasıyla değer taşıyabilir. İşte bu gibi nedenlerden dolayı, antika eşya satarak ne kadar para kazanacağınız sizin izleyeceğini yöntemlere bağlı olarak değişecektir. Bu işten aylık 100 lira da kazanabilirsiniz 1000 lira da 10000 lira da… Anlayacağınız rakamın sonuna kaç tane sıfır ekleyeceğiniz size ve satacağınız antikaya biçilen değere bağlı!

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.