Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Süt ve Süt Ürünleri Satarak Para Kazanmak

Süt ve süt ürünleri satmak sayısız insanın kullandığı para kazanma yöntemlerinden biridir. Bunun püf noktalarını açıklıyoruz.
Süt ve Süt Ürünleri Satarak Para Kazanmak
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Para kazanmak söz konusu olduğunda sizlere sunabileceğimiz sayısız yöntem var. Aslında bu yöntemler elinizin altında; ama bazen gözünüzün önünde duran bir nesneyi göremediğimiz gibi, bu fırsatları da göremeyebiliyorsunuz. Yani bir yol gösterici tarafından bir şekilde uyarılmanız gerekiyor. Sonuçta her insan farklı yaratılmıştır. Kimileri kendi kendine yürümeyi öğrenirken, kimileri de biraz destekle ayağa kalkabilmektedir. İşte bugün para kazanmak hususunda kendi ayaklarınızın üstünde durmanız için size şimdiye kadar göremediğiniz fırsatlardan birini anlatacağım. Peki, nedir bu yöntem? Süt ve süt ürünleri satarak para kazanmak.

Siz de “sütçüüüü” diye bağırarak sokak sokak gezen satıcıları hatırlıyorsunuz, değil mi? Haftada birkaç kez mahalleyi ziyaret eden ve insanların süt ihtiyacını gideren bu satıcılar, değişen zamanla birlikte unutulmaya yüz tuttu, hatta tarih oldu. Çünkü pastorize sütler gittikçe yaygınlaştı ve insanlar daha kolay kullanabilecekleri bu sütlerden satın almaya başladı. Ancak paketli ve işlenmiş gıdaların zararlarına karşı bilinçlenmeye başlayan çoğu insanın, eski usul süt alışverişine başladığını söyleyebiliriz.

Tabii bu durumun sadece süt satışlarını değil; peynir, yoğurt, tereyağı gibi süt ürünleri satışlarını da doğrudan ilgilendirdiğini söyleyeyim. Zira aynı durum bu ürünler için de geçerli. Marketten aldığınız bir tereyağı ile evde yapılmış bir tereyağı arasında ne kadar fark olduğunu biliyorsunuz, değil mi? Ya da fabrika üretimi peynir ile ev yapımı peynir arasındaki lezzet ve doğallık farkını? Neticede ev yapımı ya da doğal ürünlere karşı gittikçe artan bir rağbet var.

Süt ve Süt Ürünleri Satarak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?

Süt ve Süt Ürünleri Satarak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?Peki, bu yöntemi kullanırken izlemeniz gereken yöntemler neler? Örneğin; sadece süt mü satacaksınız, yoksa belirli süt ürünlerine de yönelecek misiniz? Çünkü artık çoğu insan doğal tereyağı, peynir ve yoğurt gibi yiyecekleri tüketmeye çalışmaktadır. Daha sağlıklı olduğu düşünülen bu yiyecekler güvenilir insanlardan temin edilmeye çalışılmaktadır. İşte bu noktada ellerinizle yapacağınız köy peynirleri, tereyağları hem insanların ihtiyaçlarını karşılayacak hem de size para kazandıracaktır. Öte yandan; ne kadar kazanç elde etmeyi planladığınız, bu iş için ne kadar vakit ayırdığınız gibi faktörler, para kazanma yönteminizi şekillendirecek olan detaylardır. İsterseniz, süt satışı yaparak para kazanmayla başlayalım ve bunlar hakkında tek tek konuşalım.

Süt Satarak Para Kazanmak

Süt Satarak Para KazanmakÖncelikle sütün insanların en temel besin kaynaklardan biri olduğunu hatırlatayım. Bebeklikten başlayarak çocukluğa, gençliğe derken yaşlılığa kadar tüketmemiz gereken süt; protein, karbonhidrat ve yağı dengeli bir biçimde içinde bulunduran tek içecek olarak tanımlanabilir. Zaten bu besinin en eski çağlardan beri hayatımızda olduğunu düşünürsek, sütün ne kadar gerekli ve yararlı bir içecek olduğunu anlayabiliriz. İşte bu altın değerinde olan içecek, bazılarının para kazanma yöntemi olarak gayet iyi getiriler vaat ediyor. Peki, süt satarak para kazanmak için ne yapmalısınız?

Tavsiye Ederiz:
Evde Mantı ve Erişte Yaparak Para Kazanmak

Bu işi kendi üretiminiz sayesinde mi, yoksa dış kaynaklardan temin edeceğiniz sütle mi yapacağınıza karar vermelisiniz. Ama hayvanı olan çoğu kişinin bu işten zaten para kazandığını düşünecek olursak, diğer seçeneğe geçelim. Yani dış kaynakları kullanarak süt alıp satma seçeneğine. Biliyorsunuz, artık sokak sokak gezen sütçü görebilmek çok zor. Yani bazı bölgelerde bu iş devam ettiriliyor, ama çoğu yerde kendi imkanlarınızla çiğ süt bulup satın alıyorsunuz. İşte bu durum para kazanmak isteyen kişiler için bir avantaj oluyor. Bu işi yapmaya karar verdiniz diyelim. İlk etapta yapmanız gereken uygun fiyata anlaşabileceğiniz bir toptancı ya da üretici bulmak. Tabii önce etrafınızda süt almak isteyen kaç kişi olduğunu hesaplamalısınız. Bu noktada “müşteri bulamayacağım” diye endişelenmeyin. Çünkü market sütü kullanmayan çoğu kişi, düzenli olarak ayağına gelecek 3-5 kilo süte hayır demeyecektir. Yani oturduğunuz mahalledeki ev sakinleri bile, bu işten harçlığınızı çıkartacak kadar para kazanmanıza yetecektir. Zaten bu işi yapmaya devam ettikçe sizden süt almak isteyecek müşteri sayınızda artış yaşanacaktır.

Ancak süt satma işini ne kadar büyük ölçekli yapacağınıza bağlı olarak, temin etmeniz gereken donanımlar ortaya çıkacaktır. Mesela soğuk sistemi olan bir minibüs gibi. Sonuçta bu işi sürekli yapacaksanız, gerekli şeylere sahip olmalısınız. Ama az miktarda süt satışı yapacaksanız, her yerde satılan süt güğümleri de işinizi rahatlıkla görecektir. Öte yandan, etrafınızdaki kişiler haricinde mahalle pazarlarında da süt satıcılığı yapabilirsiniz. Hatta tanıdık pazarcılarınız varsa, tezgahlarında sizin sütünüzü satıp satamayacaklarını sorabilirsiniz. Neticede satış yapabileceğiniz birçok farklı yöntem var. Bunları deneyerek bulmak tamamen size kalmış.

Yoğurt Satarak Para Kazanmak

Yoğurt Satarak Para KazanmakBiliyorsunuz, eskiden herkesin evinde mis gibi sütten yapılmış ev yoğurdu bulunurdu. Ancak market yoğurtlarının piyasaya çıkması neticesinde çoğu insan kolay olanı seçti ve bu ürünlere yöneldi. Tabii birçok şeyde olduğu gibi bu alanda da büyük oranda bir geri dönüş yaşanıyor. Ev yapımı yoğurtlara olan ilgi arttı. Çünkü doğal yollardan mayalanarak yapılan ev yoğurtları, diğerlerine göre çok daha sağlıklı. Birçok tıp uzmanı bu konuda hemfikir. İşte bu nokta da yoğurt yapmayı bir para kazanma yöntemi haline getirdi. Şimdi diyeceksiniz ki insanlar neden çiğ süt alıp kendi yoğurdunu yapmasınlar?

Evet, böyle düşünmeniz çok normal; ama şunu unutmayın. İnsanların hazıra alıştığı bir çağda yaşıyoruz. Yani süt al, onu kaynat, mayala, kıvamını tuttur, sonra dolaba koy… İşte zaten tüm bu süreç bazılarının gözünde büyüdüğü için market yoğurtları bu kadar revaçta. Dolayısıyla ev yoğurdu yemek isteyen, ama bu işi beceremeyen ya da yoğurt yapmaya vakti olmayan kişilere yoğurt satarak para kazanabilirsiniz. Özellikle ev yapımı süzme yoğurtlara olan ihtiyacın çok olduğunu belirteyim. Şöyle eski usul ekmeğin üzerine süzme yoğurt sürerek yediğiniz günleri hatırlamıyor musunuz? Düşününce siz de benim gibi yutkundunuz, değil mi? O halde siz de yoğurt yaparak satın ki zamane çocukları da bu doğal, sağlıklı ve lezzetli yiyeceğin tadını öğrensin.

Peynir Satarak Para Kazanmak

Peynir Satarak Para KazanmakSüt ve süt ürünlerinden para kazanmak hususunda izleyebileceğiniz bir diğer yöntem de evde peynir yapma işidir. Sağlıklı beslenmek söz konusu olduğunda, evde yapılan peynirlere kimse hayır diyemez. Özellikle ülkemizde peynirsiz bir kahvaltıya, kahvaltı denilemez. Ancak marketten aldığımız fabrika üretimi olanlardan bahsetmiyorum. Evde yapılmış doğal peynirler hakkında konuşuyorum. Daha önce hiç peynir yapmadıysanız bile, birkaç küçük denemeden sonra bu işin altından kalkacağınızdan eminim. Peynir yapmak için kullanacağınız sütü de toptancılardan alacağınız için, peynir satma işinden daha kazançlı çıkarsınız. Kısacası evde birkaç saatinizi bu işe ayırın ve siz de peynir satma işinden para kazanın.

Tereyağı Satarak Para Kazanmak

Tereyağı Satarak Para KazanmakSüt ürünleri arasında tereyağı da yapabileceğiniz işlerden bir tanesidir. Evet, artık marketlerde her çeşit tereyağı bulmak mümkün; ama çoğu kişi ev yapımı tereyağı kullanmayı tercih ediyor. Buna ek olarak, bir zamanlar tereyağının sağlıksız olduğuna inanılsa da son zamanlarda bu görüşün tamamen yersiz olduğu kanıtlanmıştır. Yani doktorlar artık tereyağı tüketmeyin değil, tüketin diye öneriler yapmaktadır. Bu yüzden insanlar evde yapılmış tereyağlarına yönelmiştir. Sonuçta siz de komşularınızdan, yakın çevrenizden başlayarak etrafınıza tereyağı yapıp satacağınızı duyurabilir, isteğe göre üretim (tuzsuz, az tuzlu, tuzlu) yapabilirsiniz.

Kimler Süt ve Süt Ürünleri Satarak Para Kazanabilir?

Kimler Süt ve Süt Ürünleri Satarak Para Kazanabilir?Bu işe zaman ayırabilecek herkes, özellikle de ev hanımları süt ve süt ürünleri satarak para kazanabilir. Sonuçta bu iş sayesinde ev bütçesine katkıda bulunan pek çok ev hanımı var. Neden siz de onlardan biri olmayasınız ki? Evde boş boş oturmak yerine haftada 50-100 lira belki daha da çok para kazanmak sizce de daha mantıklı değil mi? Yani boş vakti olan hemen her kadın; peynir, tereyağı ya da yoğurt yapabilir. Veya sadece etrafındaki kişilere süt satarak kazanç elde edebilir. Zaten bu işe küçük miktarlarda satış yaparak başlarsınız, yöntemin size ne kadar uygun olup olmadığını kısa zamanda anlarsınız.

Süt ve Süt Ürünleri Satarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Süt ve Süt Ürünleri Satarak Ne Kadar Para Kazanılır?Süt ve süt ürünleri satarak ne kadar para kazanılır? Bu sizin hangi yöntemi izleyeceğinize ve ne kadar büyük ölçekli çalışacağınıza bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Örneğin sadece süt satacaksınız ve haftada 50 kilo süt satacak kadar müşteri buldunuz. Sütün kilosunun en az 2.5 lira olduğunu biliyoruz. Eee siz de toptancıdan 1.5 liradan anlaştığınızı düşünün. Yani 50 kilo sütü 75 liradan satın alırsınız ve 125 liraya satarsınız. Kazancınız 50 lira olacaktır. Tabii buradaki fiyatlar değişebilir, örneğin sütü daha ucuza alıp daha pahalıya satabilirsiniz. Ama size mutlaka işinize yarayan miktarda para kalacaktır.

Aynı şey peynir, tereyağı, yoğurt satma işinde de geçerli. Hatta bunlardan çok daha fazla kazanç elde edersiniz. Çünkü insanlar sağlıklı yiyeceklere harcadıkları paraya hiç acımazlar. Yani markette satılan bir tereyağı çok daha ucuz fiyatlara satın alınabilir, ama bunun yeri ev yapımı bir tereyağıyla asla değiştirilemez. Ya da fabrika üretimi tereyağlarının daha ucuz olmasının bu işe ket vurmadığını da söyleyebilirim. Neticede doğal ve ev yapımı ürünlere olan ilgi gün geçtikçe artıyor. İşte bu nedenle süt ve süt ürünleri satmak kullanabileceğiniz para kazanma yöntemlerinden bir tanesi mi, buna karar verecek olan sizsiniz. Şayet bu işi yapacaksanız, size şimdiden bol kazançlar diliyorum…

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.