Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Oldukça İyi Para Kazandıran 13 Kirli İş

Oldukça iyi para kazandıran kirli işler deyince aklınıza illegal yöntemler gelmesin. Çünkü bu listedeki kirli işler, tamamen legal ve kazançlı!
Oldukça İyi Para Kazandıran 13 Kirli İş
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Bazı iğrenç işler bizim çevremizde de var. Çiftçilerin topraktaki zararlı canlıları temizlemesi, lavabo gibi evin bazı bölümlerinin temizlenmesi iğrenç işler kategorisine girebilir. Bu iğrenç işlerin en kötü yönü ise genellikle çok az para ödenmesi ya da hiç ödenmemesidir. Eğer her gün takım elbise giyip toplantılarda sayısız saatler harcayan 9-5 ofis işinin yorucu olduğunu düşünüyorsanız, listemize göz atmanızı tavsiye ederiz. Kirli işler yerine, temiz ofiste yapılan iş daha cazip değil mi?

İyi paralara yapılan iğrenç işler vardır. Bu işlerin bazıları için yüksek öğretim zorunluluktur. Bazı işlerde ise insanlar onları ikna etmek için biraz fazla para ödemek zorunda kalır. Çünkü insanlar ancak iyi para nedeniyle bu işlere katlanabilir. Diğer yüksek ücretli işler için irade ve bir lisans diploması gereklidir. Aşağıdaki kirli işlerin görevleri arasında; duvarlardan insan dışkısı yıkama, milyonlarca ton çöp, siğil teşhisi ve çürük dişler ile ilgilidir. Bazıları kişiler ciddi para kazanmak ister ve güçlü bir mideye sahipse, bu 13 iş doğru bir seçim olabilir!

İşte karşınızda oldukça iyi para kazanan 13 kirli iş:

13 Çöpçü

ÇöpçüÇöp toplayıcılığı çekici bir iş değil, bu nedenle insanları bu işi yapmaya ikna etmek için iyi para önerilmesi gerekiyor. Devletten devlete değişen maaşlarla işçiler ortalama yıllık 50.000 dolar kazanıyor. Sabahları erken kalkma, uzun günler ve hoş olmayan çalışma koşulları vardır. Çöpçüler genellikle sızdıran çöpleri koklamak zorunda kalır. Bunların hepsi onların rutin işlerinin bir parçasıdır.

12 Atık Gazı Depolama Operatörü

Atık Gazı Depolama OperatörüAtık gömme işinde; zararlı bakteriler, çöp ve hayatta kalmaya çalışan kemirgenler gibi milyonlarca ton istenilmeyen mikrop vardır. Çöp operatörünün görevi ise çöpün oluşturduğu metan gazını çıkarmaktır. Gaz operatörü borular ile gazı depolar, bu işlemi son derece tehlikeli ve kötü kokulu bir ortamda gerçekleştirir. Bu mesleğin çalışanları maaşı yüzünden tercih etmektedir.

11 Sindirim Bozuklukları Uzmanı

Sindirim Bozuklukları UzmanıYüksek maaşlı işlerin başında cerrahlar gelir. İğrenç şeylerle ilgilenen cerrahlar ise daha fazla kazanç elde edebilir. Bir gastroenterolog yıllık 300.000 dolar kazanabilir. Ama onlar kolon kanseri, iltihaplı bağırsak sendromu ve hepatit gibi hastalıkları ile ilgilenir. Tabi bir de eğitimin 10 yılı aşkın süre olduğunu düşünürsek, oldukça yüksek olan maaşını hak ettiği bir gerçektir.

10 Kanalizasyon Müfettişi

Kanalizasyon MüfettişiBu iş için doktorlara duyulan saygıdan yoksun kalacağınız aşikar. Ama en az onlar kadar da oldukça iyi para kazanabilirsiniz. Kanalizasyon müfettişi; böcek, sıçan ve diğer çeşitli kemirgenler ile ilgileniyor. Ayrıca insan dışkısından bulaşabilecek hastalıklara da çok yakın çalışıyorlar. Bu kirli işi aslında oldukça popüler olmasa da yıllık ortalama 55.000 dolar üzerinde para kazandırıyor.

9 Suç Mahali Temizleme

Suç Mahali TemizlemeOlay yeri temizleme ekipleri, polis ve dedektiflerden sonra gelen insanlardır. Onlar kan, tehlikeli atıklar ve diğer bakterileri temizlemekten sorumludur. Temizleme ekipleri yıllık 80.000 dolar gibi büyük paralar elde edebilir. 9-5 işine benzemez, herhangi bir zamanda görev onları çağırabilir.

8 Kömür Madeni İşçiliği

Kömür Madeni İşçiliğiBu listede en tehlikeli işlerden ve kirli işlerden biri kömür madeninde işçiliktir. Onlar korkunç koşullarda çalışmaktadır. Ayrıca kömür tozu akciğer hasarına neden olabilir ve onlar gün boyunca sürekli siyaha bürünür.
Teknoloji ile beraber son yıllarda daha güvenli çalışma koşulları olmasına rağmen; işgücü istatistikleri bürosuna göre kömür madenciliği hala 2. en tehlikeli meslektir. Madencilik özellikle Çin’de oldukça fazla kişi tarafından yapılmaktadır.

7 Tahnitçi

TahnitçiTahnitçilik, yani ölüleri bozulmamarı için ilaçlayan kişi, daha çok ölülerden korkmayan insanlar için ideal bir meslektir. Onlar cenaze için ölen insanı hazırlayan insanlardır. Görevleri; varsa kanları durdurmak, bedeni yıkamak ve daha sonra bozulmaması için ilaçlamaktır. Onlar sürekli bulaşıcı hastalıklara maruz kalıyor. Tahnitçiler yıllık ortalama 55.000 dolar kazandığından, yüksek talep edilen işler arasındadır.

6 Geyik İdrarı Üreticisi

Geyik İdrarı ÜreticisiBu fikir özellikle geyik avlama mevsiminde etkili bir av cazibesi olarak kullanılır. Geyik idrarı çiftlikleri genellikle geyiklerin geceleri kaldığı yerlere kurulur. Zemine ızgaralar döşenerek, idrarın fıçılara doğru akması sağlanır. İdrar daha sonra toplanarak, elle şişelenir ve buzdolabında depolanır. Bu iş, çiftçilere bir yılda ortalama 80.000 dolar kazandırabilir.

5 Yengeç Avcılığı

Yengeç AvcılığıBu son derece tehlikeli ve iğrenç iş size kısa zamanda oldukça fazla miktarda para kazanabilir. Bu işle sadece 2-3 ayda 60.000 dolardan fazla kazanabilirsiniz. Ama yengeç avcılığı, yorucudur. Hastalık, kokmuş balık ve bir gün 20 saat iş günü gibi nedenlerden bu işte çalışanların çok kazanmasına şaşırmamak lazım.

4 Umumi Tuvalet Temizleyicisi

Umumi Tuvalet Temizleyicisiİnsan dışkısıyla başa çıkmak berbat bir iştir, ama birileri bunu yapmak zorunda. Taşıma ve bu taşınabilir tuvaletlerin temizliği ile yılda ortalama 50.000 dolar kazanabilirsiniz. Bu işçiler tuvaletleri dışarıdan hortum ile yüksek basınçlı su yardımıyla yıkar. Bu işlem sırasında koku son derece rahatsız edici olabilir.

3 Petrol Kuyusu Çalışanı

Petrol Kuyusu ÇalışanıUzun çalışma saatleri, kirli ortam ve ailenden uzakta çalışmanızın için bir sakıncası yoksa; bir petrol teçhizatçısı olarak büyük paralar kazanabilirsiniz. Petrol kulesi çalışanları ortalama 100.000 dolar gibi yüksek paralar kazanmaktadır. Tehlikeli çalışma koşullarına sahip petrol kuyusu çalışanları CNN Money’e göre, ABD’de en tehlikeli işlerden biridir

2 Tesisatçı

TesisatçıTesisatçılar sadece sızdıran musluk ve tavan arasındaki deliklerin tamirinden sorumlu olsaydı, oldukça tercih edilen bir meslek olabilirdi. Tesisatçılık aynı zamanda kendi işini kuran bir meslektir; böylece daha yüksek ücret kazanabilirler. Ama tesisatçılar da kanalizasyon ve pis bakteriler ile uğraşmak zorunda kalacaktır. Onlar da son derece tehlikeli kimyasallar kullanır ve 7/24 her an işe gidebilirler. Pis hava koşulları ve kirli evlerde de çalışan tesisatçıların her zaman tulum giymesine şaşmamak gerek.

1 Anüs ve Rektum Rahatsızlıkları Uzmanı

Anüs ve Rektum Rahatsızlıkları UzmanıBu doktorlar yıllık neredeyse 400.000 dolar ortalama maaş kazanır. Onlar da gastroenterologlar gibi oldukça zor bir iş yapıyor ve oldukça adil bir miktar alıyorlar. Siğiller, kolon kanseri ve fistül gibi kötü hastalıklarla uğraşıyor. Bu mesleğe önümüzdeki on yıl boyunca yüksek talep olması beklenmektedir ve maaşı kesinlikle daha da artacaktır.

Dünyanın en mide bulandırıcı işlerine birlikte göz attık. Evet, para çok önemlidir; hatta bazen onun cebinizde yer aldığı kadar saygı görürsünüz. Peki, bu mesleklerden birini çok para için yapar mıydınız?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.