Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Evde Mum Yaparak Para Kazanmak

Evde mum yaparak para kazananları duymuş olabilirsiniz. Siz de bu işi değerlendirmek istiyorsanız, mum yapıp satmakla ilgili içeriğimizi incelemelisiniz.
Evde Mum Yaparak Para Kazanmak
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

“Adım atmak para, her şey ateş pahası, paranın değeri yok” gibi sözler, günümüzde klişenin daniskası niteliğindeki sözler… Evet, hepimiz bu tarz cümleleri duyuyor ya da sürekli olarak kullanıyoruz. Ancak bu cümleleri kurmak bize pek bir şey kazandırmıyor. Aksine paraya karşı negatif bir tutum takınmamıza neden oluyor. Ve paraya karşı ne kadar düşmanca yaklaşırsanız, onun da size aynı şekilde geri döneceğinden emin olabilirsiniz. Bu yüzden; paranın değeri yok gibi cümleler kurmak yerine, onu elde etmenin yollarını aramalı, para bizim için yeterince değer kazanıncaya kadar hiç durmadan çalışmalıyız. Peki, bunun için ne gibi yolları deneyebiliriz?

Dekoratif Mum YapımıAslına bakarsanız, o kadar gelişmiş ve yaratıcı bir dünyadayız ki, para kazanmak için çağımızla aynı oranda sayısız yöntem bulunuyor. Ve bugün, isteyen herkesin kullanabileceği bir para kazanma yönteminin detaylarından bahsedeceğim. Nedir bu yöntem? İşte cevabı: mum yapmak! Evet, bildiğimiz mumlardan bahsediyorum. Hani şu çarşıda, pazarda hemen her yerde karşımıza çıkan rengarenk güzel mumlar!

Eski zamanlarda birer ışık kaynağı olarak kullanılan mumlar, diğer birçok şey gibi anlamını değiştirerek günümüzün dünyasında farklı bir yer kazandı. Çünkü en sevilen dekoratif ürünlerden biri haline gelen mumlar, aynı zamanda etkili bir para kazanma yöntemi oldu. Tabii ki piyasada buna uygun olarak, mumlar hususunda yaratıcılıkta sınır tanımamaya başladı. Sonuçta evde boş boş oturmak istemeyen kişiler için mumlar eğlenceli bir kazanç kapısı niteliğinde! Ve bu para kazanma yöntemi hakkındaki detayları öğrenmeden önce, isterseniz mumların hayatımızdaki önemi üzerine biraz konuşalım.

İlginizi Çekebilir:
El İşi ve Örgü Yaparak Para Kazanmak

Biliyorsunuz, eski zamanlarda insanlar ya mumlar ya da gaz lambaları ile aydınlanıyordu. Veya yeterince yaşlıysanız her evde en az birkaç tane mum bulundurulduğunu da hatırlarsınız. Zira elektrik kesintilerinde mum ışığında yapılan ödevler ya da aile sohbetleri, çok da uzak geçmişimiz değil. Şu anda karanlıkta kaldığımızda hemen telefonlarımıza sarılsak da, önceden yapılan tek şey, uzun beyaz mumların fitilini ateşlemek olurdu. Mumun bu özelliğinden başka, romantik akşam yemekleri için ne kadar önemli olduğunu da belirteyim. Tabii bu hem geçmişte hem de günümüzde değişmeden kalabilen bir işlevi. Mum ışığında yenilen akşam yemeklerinin, hepimizin hayatında ne kadar da standart bir anlamı var. Ayrıca, mumlar hediyelik eşyalar olarak da epey popülerlik kazandı. Neticede bu kullanışlı ürünler, herkes tarafından farklı amaçlarla kullanılabilir. İster aydınlatıcı olsun, ister romantik akşam yemeklerinin tamamlayıcısı! Mumlar her zaman alıcısı olacak ürünler arasındadır.

Mum Yaparak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?

Mum Yaparak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?Evde mum yaparak para kazanmak, gerçekten en eğlenceli kazanç yollarından bir tanesidir. Zaten çoğu insan, bu işi hobi olarak yapmaktadır. Tabii bir yandan eğlenirken bir yandan da para kazandığınızı bilmek, emin olun çok daha keyif verici olacaktır. Hazır şu havanın erkenden karadığı sıkıcı günlere gelmişken, vaktinizi iyi bir şey için harcamak da işin diğer avantajı! Nitekim artık akşamları nasıl vakit geçireceğimizi şaşırmış durumdayız. Çünkü karanlık saatler bir türlü bitmek bilmiyor. Bu zamanları, daha çok para kazanmak için harcamak gayet akıllıca bir seçim olacaktır. Eğer bu konuda aynı fikirdeysek, evde mum yaparak para kazanma yöntemini nasıl kullanacağınıza geçelim.

Öncelikle bu işin ne kadar eğlenceli olduğunu görmek için, evde elinizde olan malzemelerle ufak bir deneme yapabilirsiniz. Peki, geren şeyler neler? Hepinizin bildiği beyaz mumlar, biraz pastel boya, çiçek esansı (ilk etapta kendi parfümünüzü bile kullanabilirsiniz), mumu şekillendirmek için kaplar… Evet, eminim hepinizin evinde bu dediklerim vardır. Öncelikle elinizdeki mumları bir kap içerisinde eritiyorsunuz. Daha sonra içerisine pastel boya tozu ve parfüm ekleyip, bu sıvıyı kabın içerisine koyuyorsunuz. Sıvı soğuduktan sonra ise tek yapmanız gereken karışımız kabından çıkarmak olacaktır. İşte bu deneme aşamasıydı. Eminim herkes bu denemenin üstesinden başarıyla gelecektir.

[quote_box_right]Bunlara da Bakın:
Temizlik Yaparak Para Kazanmak
[/quote_box_right]

Mum yapma işini sevdiğinizi düşünerek, bu işin profesyonel olarak nasıl yapılacağından bahsedeyim. İlk önce, mum yapmak için gereken malzemeleri tedarik ediyorsunuz. Tedarik etmek derken, bunların düşük fiyatlarla satın alınabileceğini ekleyeyim. İnternette ya da büyük mağazalarda mum yapım malzemelerini kolaylıkla bulabilirsiniz. Bunlar temel olarak, mum boyası, stearin, parafin, çiçek esansı, mum kapları, mum fitilidir. Tabii, isteyenler mumlarını süslemek için kurdeleler, nazar boncukları, simler, ışıltılı boncuklar, renkli ipler gibi malzemelerden satın alabilir. Bu tamamen sizin yaratıcılığınıza bağlı.

Malzemeleri de aldıktan sonra, parafini bir kap içerisinde eritiyor ve ardından içerisine stearin denilen katılaştırıcı maddeyi koyuyorsunuz. Derken mum boyasını da sıvının içerisine katıyor ve ana maddenizi elde etmiş oluyorsunuz. Önceden satın aldığınız ya da elinizde olan kapların içine sıvınızı boşaltıyorsunuz. Bu kapların şişeler, kalpli, çiçekli kalıplar, vazolar, hatta elinizde olan küçük kahvaltılıklardan bile oluşabileceğini de söyleyeyim. Yani bu konuda yaratıcılığını konuşturacak olan yine sizlersiniz. Nihayetinde sıvı soğumaya başladığında, mum fitilinizi yerleştirmeyi unutmayın. En son mumunuzu ister kalıbından çıkartır isterseniz de kabıyla birlikte satışa hazırlayabilirsiniz. Mesela üzerine boncuklar yerleştirebilir hatta yeteneğinize güveniyorsanız şekiller çizebilirsiniz. İşte mum yapmak bu kadar basit bir işlem. Ve özellikle kadınların nu işi titizlikle yapacağından eminim.

Kimler Evde Mum Yaparak Para Kazanabilir?

Kimler Evde Mum Yaparak Para Kazanabilir?Yukarıda, evde mum yapmanın ne kadar basit ve eğlenceli olduğunu anlattım. Yani sizin de tahmin edeceğiniz gibi, bu iş yaratıcılığına güvenen, vaktini iyi bir şey yaparak geçirmek ve para kazanmak isteyen herkes tarafından yapılabilir. Ama bu para kazanma yönteminin en çok ev hanımlarına hitap ettiğini söylemeden edemeyeceğim. Örneğin; ev hanımları mum yapmak için evlerinin bir köşesini buna göre hazırlayabilir ve boş kaldıkları zaman rahatlıkla mum yapabilirler. Bu yöntemin aynı zamanda iyi bir stres atıcı olduğunu da belirtmeliyim. Yani, eşinize mi kızdınız, gidip birkaç güzel mum yapın. Çocuklarınız ders çalışmıyor mu? Evde kaos çıkarmadan önce köşenize geçin ve bu kez nasıl bir mum yapacağınıza odaklanın. Bir yandan da kazanacağınız paraları düşünerek, geleceğe dair planlar yapın. Bakın dinlerken bile ne kadar rahatladınız, değil mi? Sonuçta ek gelir elde etmek isteyen herkes, öğrenciler, emekliler, çalışanlar, kadınlar, erkekler, gençler mum yaparak para kazanabilir.

Yeri gelmişken, ben bu kadar mum yapıyorum ama tasarımlarımı kime nasıl satacağım, diye düşünenler için de şu açıklamayı yapayım. Öncelikle mumlarınızın elinizde kalmayacağından emin olabilirsiniz. Hele de iyi bir çevreniz varsa, sattığınız mumların haricinde, özel siparişler alacağınızdan da emin olabilirsiniz. Bunun için, yaptığınız ürünlerin fotoğrafını çekebilir ve sosyal medyayı reklam aracınız olarak kullanabilirsiniz. Ya da hediyelik eşyalar satan dükkanlara birkaç tane numune bırakabilir, el emeği nurlarınızı çok daha büyük kitlelere satabilirsiniz. Yaptığınız mumları büyük firmalara satmak da bir diğer yoldur. Hatta iyi reklam yapabildiyseniz, siz onlara değil onlar size ulaşmayı deneyecektir. Siz ilk adımınızı atın, gerisi gelir. Bunun garantisini verebilirim.

Mum Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Mum Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?Evet, gelelim bu işten ne kadar karlı çıkacağınıza! Dikkat ettiyseniz, ne kadar kazanacağınıza değil, karlı çıkacağınıza dedim. Çünkü mumlar gerçekten kar oranı yüksek olan ürünlerdendir. Zaten mum yapım malzemelerinin fiyatlarına bakarsanız, ne demek istediğimi anlarsınız. Mesela; 100 liralık mum yapım malzemesi alırsanız, bunlardan isteseniz 200 isterseniz de 300 liralık mum yapabilirsiniz. Burada fiyatlar, tamamen sizin orijinalliğinize ve yaratıcılığınıza bağlı olarak değişecektir.

Örneğin bir mumun üzerine, özel mum kalemleriyle, harika bir eser yaptığınızı düşünelim. Bunun fiyatı sıradan mumlara göre en az iki kat daha fazla olacaktır. Fiyatlarınızı belirlerken, internetten benzer mumların ne kadar satıldığını inceleyebilir, emeğinizi de hesaba katarak kendi fiyat listenizi oluşturabilirsiniz. O halde, elinizdeki malzemelerle hemen ufak bir deneme yapın ve bu eğlenceli uğraşı paraya çevirmeye başlayın.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.