Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Boya Badana Yaparak Para Kazanmak

Boya badana yaparak ne kadar para kazanılır, bu işi yapmak için hangi yöntemler izlenir sorularını ve daha fazlasını yanıtladık. İncelemek için içeriğimize göz atın!
Boya Badana Yaparak Para Kazanmak
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Ekonomik şartların ne kadar zorlaştığı konusunda hepimizin hemfikir olduğundan eminim. Çünkü bu durum herkesin farkında olabileceği kadar açık ve net. Baksanıza ekmek aslanın ağzında deyimi bile şekil değiştirdi. Çünkü ekmek artık aslanın midesinde, hatta bazılarına göre midesinde bile değil! Her neyse konuyu dağıtmayalım. Burada altını çizmek istediğim konu, para kazanmanın ne kadar zor olduğu; ama parasız yaşamanın da mümkün olmadığı. Eee haliyle insanlar da bu gerçeğin farkında olarak, ellerinde olan tüm imkanları kullanmayı deniyor. Zira zaman bunu gerektiriyor. Her zaman yeni fikirlere açık ve arayış içinde olmayı!

Bu devirde elde olan işle ya da maaşla yetinmeye çalışmak, sadece kolaya kaçanların yaptığı bir şey. Çoğu insan azla yetinmenin ya da aza kanaat etmenin ne kadar yüce bir davranış olduğunu savunsa da bu tutum, 21. yüzyıl için geçerli olabilecek nitelik taşımıyor. Örneğin; “aza kanaat etmeyen çoğu hiç bulamaz,” atasözünü bir hayat tarzı olarak benimseyen kişiler, bu sözün hangi çağda söylendiyse o zaman için geçerli olduğunu anlamıyorlar. Veya işlerine öyle geldiği için anlamazlıktan geliyorlar. Oysaki azla yetinmek amacıyla debelendikleri kadar daha çoğunu kazanmak için uğraşsalar, durum onlar için çok daha eğlenceli bir hal alır. Neticede hiç kimse, elinde daha iyi bir yaşama şansı varken kötü olanı seçmeyecektir. Ama bunun farkında olmayarak yapanlar yok mu? Elbette var. İşte bu noktada, bu kişilerin bir yol gösterici tarafından uyarılmaları gerektiğini düşünüyorum.

Uyarı mı? Nasıl bir uyarı? Trafik gibi mi? Tamam tamam! Hemen ciddiyetimi takınıyor ve konuya dönüyorum. Uyarılmaktan kastım, kişilerin ellerinde olan imkanları ya da yetenekleri görmelerini sağlayıp bunları kullanmaya yönlendirmek. Hani dakikalardır aradığınız bir kalemi elinizde tuttuğunuzun söylenmesine ihtiyaç duyduğunuz anlar vardır ya, işte tam da onun gibi bir şey. Aslında çok daha iyi yaşayabilecekken, bunu görmezden gelip mutsuz olmak yerine sahip olduklarınızı kullanmayı öğrenmelisiniz. Peki, nasıl? Bu nasıl sorusu; ne iş yaptığınıza, yaşınıza, mesleğinize bağlı olarak değişecektir.

Örneğin; iş hayatında aktif olarak yer alamayan bir ev hanımının elinde pek çok farklı yöntem vardır. Temizlik yaparak para kazanmak, evde yemek yapmak, sabun yapmak, mum yapmak bunlardan sadece bazıları. Ya da bir çalışansınız, ama maaşınızla geçinemiyorsanız da kullanabileceğiniz bir sürü yöntem olduğunu bilmelisiniz. Fotoğrafçılık yapmak, editörlük yapmak, otomobil ve bisiklet kiralayarak para kazanmak gibi. Yani şu konuda anlaşalım. Aza kanaat getirmeyi tercih etmeyen hemen herkes için kullanılabilecek farklı yöntemler var. Boya badana işi de bu yöntemlerden bir tanesi. Belki bundan sonra para kazanma yolu olarak kullanacağınız boya badana işi hakkında öğrenmeniz gerekenleri aşağıda inceleyelim derim. İşte başlıyoruz;

Boya Badana Yaparak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?

Boya Badana Yaparak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?Ülkemizde pek çok kişi tarafından kullanılan bu yöntemi daha önce hiç düşünmemiş olabilirsiniz. Ancak işin ayrıntılarını öğrendiğinizde şimdiye kadar boya badana yapmadığınız için kendinize kızabilirsiniz. Çünkü bu işi bir ek gelir yöntemi olarak görüp, kendine ev araba alan insanlar tanıyorum. Sakın abarttığımı düşünmeyin. Zaten bir boya işi için ne kadar ücret alındığını düşünürseniz, bu işin kazancını hiç de abartmadığımı anlarsınız. İlaveten; insanların çoğunun senede bir ya da 2-3 senede bir kere boya badana yaptırdığını düşünürseniz, bu işteki müşteri potansiyelini de anlamış olursunuz. Ayrıca boya ve badananın sadece yıllık olarak değil de ekstradan yapılması gereken durumları da vardır. Su basması, ev değiştirme, yangın, soba-kalorifer isi gibi. Uzun lafın kısası, bu işi erbapları hemen herkesin ihtiyaç duyduğu kişilerdir. Siz de bu işi yaparak kazancına kazanç ekleyenler arasına katılabilirsiniz. Peki, boya badana işi yapmak için nelere dikkat etmeniz gerekiyor?

Bunu da İnceleyebilirsiniz:
Tamir Etme Yeteneğinizi Kullanarak Para Kazanacağınız İşler

Bu işi yapmak için el becerinizin gelişmiş olması gerekiyor. Yani önceliğiniz, bu iş için uygun olup olmadığınıza karar vermek. Ama siz zaten bunun az çok farkında olmalısınız. Eğer şimdiye kadar bu alanda tecrübeniz yoksa da kendi evinizden başlayarak birkaç küçük deneme yapabilirsiniz. Baktınız, boya badana işi sandığınız kadar zor değil; o zaman yakınlarınıza onlar için badana yapmayı teklif edebilir, böylelikle daha çok tecrübe kazanabilirsiniz. Nitekim insanlar alanlarında tecrübesiz olan kişiler için boya badana ücreti ödemezler. İşinizi ne kadar iyi yaparsanız, o oranda para kazanırsınız.

Sonuçta siz de “x boyacısı çok iyi çalışıyor, yerlerde bir tane boya lekesi yok, duvarlar tertemiz, eli de çabuk” denilen kişilerin en çok aranılanlar olduğunu tahmin edebilirsiniz. Hatta çoğu insanın işini beğendiği boyacıdan başkasına başvurmadığını söyleyebilirim. Bu boyacı çok yoğun olduğunu, bir aydan önce iş alamayacağını söylese bile, yine de tercih edilen kişi olur. Çünkü işini temiz ve düzgün yapıyordur.

Yukarıdaki koşulları sağladıktan sonra bu işe nasıl başlayabileceğinizden bahsedelim. İlk olarak, yakın çevrenize boya badana işi yaptığınızı söyleyin. Biliyorsunuz ki fısıltı gazetesi birçok yönden etkili reklam araçları arasındadır. Adınız dilden dile yayılır ve bir iki derken birçok müşteri bulursunuz. Ayrıca boya satan dükkanlara bu işi yaptığınızı söyleyebilir, bir ihtiyaç durumunda müşterilerine sizin isminizi vermelerini rica edebilirsiniz. Diğer taraftan, sosyal medya hesaplarınızda boya badana üzerine hizmet verdiğinizi paylaşabilir, ilgili internet sitelerine boya işi yaptığınız hususunda yorumlar bırakabilirsiniz. Sonuçta bu işte tanındıkça daha fazla kişi tarafından aranmaya başlayacak ve doğal olarak da daha çok para kazanacaksınız.

Kimler Boya Badana Yaparak Para Kazanabilir?

Kimler Boya Badana Yaparak Para Kazanabilir?Evet, kimler boya badana işi yapabilir? Öncelikle bu işte cinsiyet ayrımı olduğunun altını bir çizelim. Yani ülkemizde kadın boyacı bulmanın imkansız olduğunu hepimiz biliyoruz diye düşünüyorum! Diğer taraftan, her erkeğin boya badana işi yapabileceğini söylemek de yanlış olur. Çünkü bu iş ustalık ve kabiliyet gerektiren bir iştir. Boya badana yaparak para kazanmak istiyorsanız, elinizin bu iş için ne kadar yatkın olduğunu bilmelisiniz. Örneğin; daha önce hiç boya yaptınız mı? Yaptıysanız insanlar çıkardığınız işten memnun kaldı mı? Gibi soruları cevaplandırarak, kendinizi bir bakıma değerlendirebilirsiniz. Veyahut, kendi evinizden başlayarak boya badana işinde ne kadar başarılı olduğunuzu görebilir, bu işin size uygun olup olmadığına karar verebilirsiniz. Uzun lafın kısası, temiz ve düzgün bir biçimde boya badana yapabiliyorsanız, siz de bu yöntemden para kazananlar arasına katılabilirsiniz.

Boya Badana Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Boya Badana Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?İyi güzel hoş da bu işten ne kadar para kazanırım, diye düşünenler için şu bilgileri verebilirim. Boya badana işinden ne kadar para kazanacağınız, bu işte ne kadar isim yaptığınıza ve hizmet kalitenize göre değişecektir. Çünkü isminiz ne kadar çok duyulursa, o kadar çok müşteri tarafından aranır ve aynı şekilde o kadar çok para kazanırsınız. Bununla birlikte boya badana işinden elde edeceğiniz kazanç, müşteriyle yapacağınız anlaşmaya bağlı olarak değişecektir. Örneğin; bazı müşteriler boya için gerekli tüm ekipman ve malzemeleri kendileri alır. Yani boyacıya yalnızca işçilik parası öderler.

Bazıları ise malzemenin boyacı tarafından alınmasını tercih eder. Burada boyacı ekstra olarak hizmet verdiği için daha fazla ücret talep edebilmektedir. Ama her halükarda, ülkemizdeki standart bir evin komple boyasını yapmanın bedelinin en az 500-600 lira olduğunu söyleyebilirim. Tabii, işin içine ekstra maliyetler girdiğinde ya da çok temiz iş yapan bir boyacıyla çalışıldığında, bu fiyatların 1000 liraya kadar yükseldiğini belirteyim. Düşünün, elinizin çabukluğuna göre bir evin boyasını 3 günde bitiriyorsunuz. Yani 3 günlük kazancınız bugünkü asgari ücretin yarısından bile fazla. Sizin anlayacağınız boya badana işini ciddiye alarak yaparsanız, bir senede ortalamanın üzerinde bir araba alacak kadar parayı rahatlıkla biriktirebilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.