Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Wall Street Kurdundan İddialı Ripple Halka Arz Tarihi Açıklaması

Wall Street finans uzmanı Linda Jones, gündemden düşmeyen Ripple'ın halka arzına ilişkin iddialı bir söylemde bulunarak olası tarihi verdi. Detaylar...
Wall Street Kurdundan İddialı Ripple Halka Arz Tarihi Açıklaması
HABER GİRİŞ

Ripple’ın, Coinbase gibi halka açık bir şirkete dönüşmesini sağlayacak olan halka arzına ilişkin söylemler ve tahminler gündemden düşmüyor. Ripple yatırımcılarının da yakından takip ettiği bu gelişmeyle ilgili en sıcak yorum Wall Street finans uzmanı Linda Jones’tan geldi.

Bir yatırım platformu olan Linqto’nun Fireside sohbetinde konuşan Jones, halka arza ilişkin beklenen zaman çizelgesi ve Ripple’ın halka açılma kararını etkileyen unsurlar hakkındaki görüşlerini özetledi.

Açıklamalarına dair sosyal medya platformu X hesabından da bir paylaşım yapan isim, Linqto ile röportajında Ripple halka arzının ne zaman gerçekleşeceği, hisse senedinin değerinin ne olabileceğine ilişkin arka plan hesaplamaları ve potansiyel satın alma hedefleri hakkında konuştuğunu ifade etti.

Ripple Halka Arzı Mayıs 2024’te mi?

Konuşmasında, Ripple’ın halka arzla ilgili fonlara acil ihtiyaç duymamasına rağmen yatırımcı baskısının şirket yöneticilerini bu yola zorlayabileceğini öne sürdü.

Ripple’ın 2012’de kurulduğunu ve CEO Brad Garlinghouse ile yönetimin, halka arzdan gelecek paraya ihtiyaçları olmasa bile bunu yapmak için baskı göreceklerinin altını çizdi.

GCM Yatırım Banner

Tahminini daha geniş bir ekonomik görünüme dayandıran Jones, enflasyon ve faiz oranlarındaki düşüşün teşvik ettiği bir boğa piyasası öngörerek halka arzlar için elverişli bir ortam oluşacağını söyledi.

Konuya ilişkin açıklamasında, “Enflasyonun ve faiz oranlarının düşmesiyle inanılmaz bir boğa piyasasına gireceğimizi düşünüyorum, Bu durum, hisse senetlerinde çok güçlü bir yükselişe yol açacak ve halka arz piyasasının gelecek yıl çok ısınmasına olanak tanıyacak.” İfadelerini kullandı.

Jones, uygun piyasa koşullarına ve şirketin hazırlığına bağlı olarak, Ripple’ın halka arzı için ideal zamanın Mayıs 2024 ortası, özellikle de 15 Mayıs civarı olduğunu belirlediğini dile getirdi.

Bununla birlikte, bu zaman çizelgesinin belirsizliği konusunda da uyarıda bulundu.

Ripple’ın bu dönemi kaçırması halinde, bir sonraki uygun fırsatın 2025 yılına kadar ortaya çıkmayabileceğini belirtti.

Kaldırılması Gereken Bir Engel Kaldı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden yasal çatışmanın, Ripple’ın halka arz yolunu daha da karmaşık hale getirdiği biliniyor.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Ripple’ın Form S-1 kayıt beyanının SEC onayı almasının halka arz için gerekli olduğunu belirterek bu zorluğu kabul etti. Dolayısıyla, yasal mücadele devam ettiği sürece, bu onay belirsizliğini korumaya devam edecek gibi görünüyor.

XRP Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

XRP fiyatı haber yazımı itibarıyla kripto pazarındaki genel düşüşün etkisiyle son 24 saatte yüzde 5’in üzerinde değer kaybetti ve 0,5950 dolar civarında seyrediyor.

Piyasa değeriyle en büyük 5. kripto varlık, yatırımcılarına aylıkta yüzde 22, yıllık bazda ise yüzde 58 oranında getiri sağlamış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.