Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ünlü Analist XRP Yatırımcılarına Umut Verdi! Fiyat Ne Olacak?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile davası devam den Ripple'ın yerel kripto para birimi XRP için ünlü analistten iddialı açıklamalar geldi. Detaylar...
Ünlü Analist XRP Yatırımcılarına Umut Verdi! Fiyat Ne Olacak?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ripple ağının yerel tokenı XRP’nin fiyatı bugün piyasadaki çoğu kripto para birimi gibi yatay hareketini sürdürüyor. Dijital para, düşüş dalgasıyla 0.45 dolar seviyesinin altına inip 0.43 doları gördüğü 21 Nisan’a kadar 0.50 doların üzerinde işlem görüyordu. Token, bugün ise 0.46 doların üzerinde hafif bir toparlanma yaşadı.

Ancak mevcut durum, son dönemde pek çok darbe alan XRP yatırımcılarını daha fazla düşüş yaşanabileceği konusunda korkutuyor.

Kripto dünyasının tanınmış analistlerinden biri olan Egrag Crypto ise yakın tarihli sosyal medya paylaşımlarında kullandığı ifadelerle XRP yatırımcılarını umutlandırdı.

Yakın bir arkadaşının XRP’nin 0.10 dolara düşeceği tahminine yanıt veren bir gönderi paylaşan Egrag, XRP fiyatına ilişkin teknik göstergelerin böylesi bir fiyat düşüşünü desteklemediğini ifade etti.

Egrag: Hiçbir Teknik Gösterge Böyle Bir Düşüşü Desteklemiyor

Bir süredir kripto piyasasını hakimiyeti altına alan ayılar, XRP pazarında da etkisini gösterdi ve kripto para birimi, düşüş eğilimine yenik düşerek geçen haftaki kazancını yüzde 10’a yakın kaybetti. Bu gerileme, kripto topluluğu arasında çeşitli tepkilere yol açarken, Egrag’ın bahsettiği arkadaşı da dahil olmak üzere bir kesim, fiyatın daha da düşeceğini, hatta 0.10 dolara gerileyebileceğini öne sürdü.

GCM Yatırım Banner

Ancak Egrag, arkadaşının tahminine karşı tepki göstererek, bu düşüncenin kendisine göre doğru olmadığını belirtti. Analist, tahmine yanıt olarak XRP için bazı teknik veriler paylaştı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @egragcrypto

Egrag, XRP’nin fiyat hareketlerinin Fibonacci hedefleri gibi önceden belirlenmiş teknik göstergelerle uyumlu olduğunu kaydetti. Ve hiçbir teknik gösterge veya Fibonacci hedefinin, Ripple’ın yerel dijital parasının fiyatını 0.10 dolara düzeltmesi fikrini desteklemediğinin altını çizdi.

“Böylesi Bir Düşüş Ancak Düzenleyicilerin Eylemleriyle Olabilir”

Egrag, arkadaşının tahmininin analitik bir yaklaşımdan ziyade fazlasıyla kişisel bir spekülatif görüş gibi göründüğünü söyledi. Ayrıca, 0.10 dolara kadar bir fiyat düzeltmesi mümkün olsa bile, bu olasılığın zayıf olduğunu belirtti. Bununla birlikte, ancak ani gelişebilecek bir düzenleyici uygulamanın, XRP için böyle bir fiyat düşüşüne neden olabileceği fikrini de iletti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @egragcrypto

Analist, kripto varlıkların düşüşe neden olabilecek ekonomik olaylara karşı bir miktar bağışıklığa sahip olmasına rağmen, fiyatlarının hala öngörülemeyen olaylara karşı hassas olduğunu savundu. Bu nedenle, XRP fiyatının 0.10 dolara düşmesinin, yalnızca piyasa güçleri yerine düzenleyici bir eylemden kaynaklanacağını kaydetti.

Egrag, sonuç olarak adil olmayan düzenlemeler olmadan XRP fiyatının 0.10 dolar seviyesine düşmesinin teknik olarak imkansız olduğunu öne sürdü. Önemli bir fiyat düzeltmesi bir satın alma fırsatı sunduğundan, XRP Army olarak nitelendirilen fanatik XRP topluluğunu tokenı desteklemek için kararlı kalmaya teşvik etti.

XRP Fiyat Görünümü

Bu arada, XRP topluluğu, tokenin menkul kıymet statüsüyle ilgili olarak Ripple ve SEC davasının özet kararını beklemeye devam ediyor.

Uzmanlar, uzatmalı davanın sonucunun kripto piyasasında dikkate değer bir değişikliğe neden olacağını ve taşları yerinden oynatacağını düşünüyor. XRP davasının avukatlarından John Deaton, önceki açıklamalarında 6 Mayıs’tan önce bir kararın verilebileceğini tahmin ettiğini dile getirmişti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

XRP fiyatı, Ripple cephesinin davada bazı ilerlemeler kaydettiği süreçte genellikle yükseliş hareketleri göstermesiyle dikkat çekti. Kripto varlık, haber yazımı esnasında 0.46 dolar civarında işlem görüyor ve bu da küçük bir fiyat toparlanmasına işaret ediyor.

XRP’nin mevcut fiyat hareketi, Egrag’ın, tokenın 0.43 ila 0.48 dolar arasında geri çekilebileceğine dair önceki tahminiyle aynı doğrultuda görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.