Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TOBB: Deprem Konutlarının İnşaat Malzemeleri Fiyatı Sabitlendi

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, depremden etkilenen 11 ilde yapılacak binaların inşaat malzemelerinde fiyat sabitleme kararı alındığını duyurdu. Detaylar haberde...
TOBB: Deprem Konutlarının İnşaat Malzemeleri Fiyatı Sabitlendi
HABER GİRİŞ

Maraş merkezli gerçekleşen depremin ardından yeni binaların inşa edilmesine yönelik çalışmalar başlayacak. Depremden etkilenen 11 ilde yapılacak binaların inşaat malzemeleri ile ilgili yeni bir karar alındı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, konuyla ilgili alınan kararı duyurdu.

Deprem Konutlarında Kullanılacak İnşaat Malzemelerinde Fiyat Sabitleme Kararı Alındı

Buna göre TOBB bünyesindeki inşaat malzemesi üreticisi olan 7 sektör meclisi, 11 ilde deprem konutları yapımında kullanılacak inşaat malzemeleri için fiyat sabitleme kararı aldı.

Konuya dair konuşan Hisarcıklıoğlu, TOBB bünyesindeki sektörlerin hepsinin depremin ilk gününden beri kamu yetkilileriyle koordineli bir şekilde deprem bölgesine yardım ve destek sağladıklarını dile getirdi. Deprem konutlarının hızlı ve güvenilir şekilde bir an önce yapılabilmesi için ellerini taşın altına koyduklarını bildirdi.

Başkan, bu üreticilerin kendi kontrollerinin dışında girdi maliyetlerinde artış olmadığı sürece depremden etkilenen 11 ilde ürün fiyatlarında herhangi bir artışa gitmeyeceklerini dile getirdi.

GCM Yatırım Banner

İnşaat malzemesi üreticisi olan 7 sektörün, deprem konutları inşa projesine bir katkı sağlamak istediklerini kaydetti. Bu kapsamda yapılacak konutlarda kullanılacak inşaat malzemeleri için fiyat sabitleme taahhüdü verildiğini söyledi.

Hisarcıklıoğlu, TOBB camiası olarak 6 uçak, 7 gemi ve 3.900 TIR yardım malzemesi sağladıklarını belirterek bunun yanında 41 TIR çadır, 970 konteyner, 141 seyyar mutfak, 551 iş makinesi ve mobil vinç desteğinin bölgeye sağlandığını aktardı.

İnşaat malzemelerinin fiyatları hakkında konuşan isimlerden biri de Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayiciler Derneği (İMSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Küçükoğlu oldu.

Küçükoğlu, döviz kurları ve işçilikte olağanüstü bir değişim olmadığı sürece malzemelerde fiyat artışı ihtiyacı olmayacağını öngördüklerini belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.