Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İMSAD: İnşaat Malzemelerinde Fiyatın Artmayacağını Öngörüyoruz

İMSAD, deprem bölgelerine yapılacak binalar hakkında konuşarak inşaat malzemelerinde fiyat artışı öngörmediklerini kaydetti. Detaylar haberde...
İMSAD: İnşaat Malzemelerinde Fiyatın Artmayacağını Öngörüyoruz
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Maraş merkezli gerçekleşen deprem binlerce binanın insanın ölümüne ve binaların yıkımına yol açtı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı yeni binaların inşasına başlanacağını açıklamasından sonra Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayiciler Derneği (İMSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Küçükoğlu konuya dair açıklamada bulundu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, aralarında İMSAD’ın da yer aldığı inşaat sektörü temsilcileriyle toplantı gerçekleştirdi. Toplantı sonrasında Küçükoğlu, deprem bölgelerindeki yeniden inşa çalışmalarına yönelik konuştu.

“İhtiyaç Duyulan Malzemeyi ve Fazlasını Karşılayabilecek Potansiyele Sahibiz”

Afetin bölgede derin bir yara açtığını vurgulayan Küçükoğlu, inşaat malzemesi sanayicileri olarak tüm imkanları seferber ettiklerini kaydetti. Bölge halkının yuvalarına kavuşması için konutların yapım aşamasında tüm faaliyetleri desteklediklerini söyledi.

Türkiye inşaat malzemeleri sanayisinin ilk etapta 200 bin konutun inşa sürecinde ihtiyaç duyulan malzemeyi ve fazlasını karşılayabilecek potansiyele sahip olduklarını kaydetti.

Sektörün yüksek üretim kapasitesine sahip olduğunu ve kalıcı konut seferberliğine ihtiyaç duyulan desteği veremeye hazır olduklarını dile getirdi.

GCM Yatırım Banner

“İnşaat Malzemelerinde Fiyat Artışı Öngörmüyoruz”

İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Küçükoğlu, fiyatlar hakkında konuştu. Süreç içerisinde enerji, hammadde, döviz kurları ve işçilikte olağanüstü bir değişim olmadığı sürece malzemelerde fiyat artışı ihtiyacı olmayacağını öngördüklerini belirtti.

Deprem bölgelerindeki inşaat yönelik dün konuşan Bakan Kurum, 3-4 ay içinde çalışmaların başlayacağını duyurdu. Yapılan binaların 4 katı geçmeyeceğini ve altında dükkan olmayacağını söyledi. Zemin kalitesi kötüyse, sıvılaşma varsa ve fay hattına yakınsa kesinlikle yapılaşmanın olmayacağını vurguladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın