Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Talep Toplama Başlıyor! 7-8 Aralık’ta Halka Arz Olacak Şirketler

2023 halka arz yılı ilan edilirken, 7-8 Aralık'ta 3 şirket halka arz olacak. Yarın talep toplama süreçleri başlıyor. İşte yeni halka arzlardan bilgiler:
Talep Toplama Başlıyor! 7-8 Aralık’ta Halka Arz Olacak Şirketler
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’da 2023 yılı halka arzlarla anılacak. Birkaç istisna dışında her halka arz yaklaşık iki hafta tavan serisiyle işlem görürken, yüksek enflasyon ortamında yatırımcıların ek gelir kaynağı oldu. Yeni yatırımcılar için borsada çeşitli riskler olsa da gelir kaynağı olma düşüncesi ağır basıyor.

50 kadar şirket halka arz olurken yıl bitmeden sayı artmaya devam ediyor. 30 Kasım – 1 Aralık günlerinde talep toplayan Çates Elektrik, Şeker Yatırım ve Batı Ege GYO’dan sonra 7 – 8 Aralık günlerinde 3 şirket halka arz olmak için talep toplamaya başlıyor. Şimdi kısaca bu şirketlerin talep toplama bilgilerine göz atalım:

Sur Tatil Evleri (SURGY) Kaç Lot Verir? Nasıl Talep Toplayacak?

Yarın talep toplamaya başlayacak şirketlerden birisi Sur Tatil Evleri GYO olacak. SURGY kodu ve 49,18 TL fiyatla talep giriş ekranı üzerinden talep toplanacak. Katılım endeksine uygun olan Sur Tatil Evleri halka arzına bazı aracı kurumlar katılmıyor.

Halka arza katılmayan kurumlar; Ak Yatırım, Akbank, Alan Yatırım, ICBC Turkey Yatırım, Strateji Menkul Değerler olarak görülüyor. Konsorsiyum liderleri ise Ziraat Yatırım ve İntegral Yatırım.

Son halka arzlara katılımlar 3 milyonun üzerinde olduğu için Sur Tatil Evleri halka arzına 3 milyon katılıma işaret eden 11 – 12 lot düşmesi muhtemel görünüyor. 09:00 – 17:00 saatleri arasında talep girişi yapabilirsiniz.

GCM Yatırım Banner

Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas yaptığı açıklamada şirketin borcunun olmadığını ve nakit fazlası durumu göz önüne alındığında temettü dağıtımının planlandığını söylemişti. Eğer uzun vadede temettü beklentiniz varsa Sur Tatil Evleri bunu da karşılayacak gibi görünüyor.

Mega Metal (MEGMT) Kaç Lot Verir? Nasıl Talep Toplayacak?

Bakır tel üreticisi öncü şirket Mega Metal de yarın talep toplamaya başlıyor. Talep giriş ekranı üzerinden talep toplayacak olan şirket, 28,30 lira fiyatla halka arz olacak. 09:00 – 17:00 saatleri arasında talep girişi yapabilirsiniz.

Katılım endeksine uygun olmayan şirketin halk arzına Alan Yatırım, ICBC Turkey Yatırım, Türkiye Finans Katılım, Albaraka Türk, Sanko Yatırım, Teb Yatırım, Vakıf Katılım, Kuveyt Türk Katılım aracılığıyla katılmak mümkün olmayacak. Konsorsiyum lideri A1 Capital Yatırım Menkul Değerler A.Ş. olacak.

Halka arza 3 milyon katılıma göre hesaplarsak kişi 15 – 16 lot dağıtım olması muhtemel görünüyor.

Mega Metal Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Ali Turgut yaptığı bir açıklamada, hedeflerinin BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’ne dahil olmak olduğunu söylemişti.

Kuzey Boru (KBORU) Kaç Lot Verir? Nasıl Talep Toplayacak?

Plastik boru ve ekleme parçaları üretimi konusunda lider şirketlerden olan Kuzey Boru, 7-8 Aralık’ta talep toplayacak son şirketimiz. Şirket 36,20 TL fiyatla halka arz olacak ve borsada satış yöntemi kullanılacak. Yani normal hisse alış ekranını kullanacaksanız ve hisse arama ekranına KBORU.HE kodunu bulacaksınız.

Şirketin 3 milyondan fazla katılıma göre kişi başına 9 – 8 lot dağıtması tahmin ediliyor. Katılım endeksine uygun olan şirketin halka arzına tüm yetkili banka ve yatırım kuruluşları aracılığıyla katılmak mümkün olacak. Dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntı ise talep toplamanın 10:30 – 13:00 saatleri arasında gerçekleşecek olması. Bu saatler dışında katılım olmayacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın