Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halka Arzın Yeni İsmi için Güven Tazeleyici Açıklama Geldi

Halka arz listesinden bu hafta borsaya girecek 3 isimden biri olan Sur Tatil Evleri GYO’nun arzına ilişkin bilgiler geldi. Detaylar haberde;
Halka Arzın Yeni İsmi için Güven Tazeleyici Açıklama Geldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

AVM başta olmak üzere gayrimenkul, enerji ve perakende sektörlerinde 30 yıldan fazla zamandır varlık gösteren Sur Yapı’nın turizm yatırımlarında öne çıkan Sur Tatil Evleri Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin halka arzı Sermaye Piyasaları Kurulu (SPK) tarafından onaylandı.

Şirketin halka arzında liderliği bulunan Ziraat Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Sur Tatil Evleri GYO’nun paylarının arz işlemlerine ilişkin SPK tarafından onaylanan izahnameyi Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştı.

7 – 8 Aralık tarihlerinde yatırımcılardan talep toplamaya başlayacak olan şirketin borsa kodu SURGY, hisse fiyatı ise 49,18 TL olarak belirlendi.

Katılım endeksine uygun olan ve halka arz büyüklüğü 2,2 milyar liraya yaklaşan şirketin halka açıklık oranı ise yüzde 26,87 olarak planlandı.

Yüksek Nakit Fazlası ile Temettü Dağıtımı Planlanıyor

Şirketin arz sürecine ilişkin bilgi veren Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas, şirketin kredi borcunun olmadığını açıklayarak yatırımcılar için güven tazeleyici açıklamalarda bulundu.

GCM Yatırım Banner

Elmas, “Sur Tatil Evleri GYO, yatırımının tamamlanmasının ardından yüksek nakit fazlası oluşturacak ve bu kaynakta hem yeni projelere hem de finansman ve yatırım durumuna bağlı olarak temettü dağıtımına imkân verecek’’ diye konuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.