Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakır Tel Üreticisi Halka Arz Oluyor! Talep Toplama Başlıyor

Sektörünün önde gelen şirketlerinden Mega Metal, borsaya giriş yapıyor. Bu hafta talep toplama süreci başlıyor. Detaylar geliyor…
Bakır Tel Üreticisi Halka Arz Oluyor! Talep Toplama Başlıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsada halka arz rüzgarı tüm hızıyla devam ediyor ve yeni şirketler giriş yapmaya devam ediyor. Bu hafta halka arzı gerçekleşecek şirketlerden birisi ise Mega Metal (MEGMT) olacak. A1 Capital Yatırım Menkul Değerler AŞ liderliğinde halka arz edilen Mega Metal’in hisse fiyatı 28,3 TL olarak belirlendi. Şirketin halka arzı için talep toplama 7-8 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Halka arzı gerçekleştirilecek hisselerin yüzde 75’i bireysel yatırımcıya, yüzde 24’ü yurt içi kurumsal yatırımcıya, yüzde 1’i ise şirket çalışanlarına ayrıldı. Halka arz büyüklüğünün 1 milyar 725 milyon TL’ye ulaşacağı tahmin ediliyor.

Mega Metal bakır tel üreticisi olarak Türkiye ve Avrupa’da sektörünün önde gelen şirketleri arasında yer alıyor. Mega Metal Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Ali Turgut, şirket hakkında açıklamalarda bulundu.

Turgut, şirketin 2005 yılında üretime başladığını ve Kayseri’deki fabrikalarında elektrik, elektronik, haberleşme, enerji üretimi ve dağıtımı, elektroteknik, yenilenebilir enerji, ev aletleri, savunma ve otomotiv endüstrisinde kullanılan yüksek teknolojili ince bakır tel üretimi gerçekleştirdiklerini söyledi.

Halka Arz Gelirleri Nasıl Değerlendirilecek?

Halka arz ile şirketin küresel yatırımlarını hızlandırmayı amaçladıklarını belirten Turgut, ürettikleri bakır tellerin çok geniş bir ürün yelpazesinde kullanıldığına dikkat çekti. Turgut, bu nedenle halka arzdan elde edecekleri gelirle hem Türkiye’de hem de yurt dışında planladıkları yeni yatırımları hayata geçireceklerini bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Halka arzdan kısa bir süre sonra da Borsa İstanbul’da Sürdürülebilirlik Endeksi’ne dahil olma hedefleri olduğunu paylaşan Turgut, “Zaten birlikte çalıştığımız dünya devleri de daha kurumsal şirketleri tercih ediyor.” diye konuştu.

Mega Metal olarak güçlü markaların müşteri portföylerinde bulunduklarına dikkat çeken Turgut, “Yurt içinde oldukça güçlü bir üreticiyiz. Gelişen teknolojilerde şirketimizin bir dokunuşu mutlaka bulunuyor. Saç telinin standart çapı 0,10 milimetre. Biz 0,05 milimetre kalığında bakır tel üretiyoruz.” açıklamasında bulundu. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın