Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kuzey Boru Hakkında Tüm Detaylar! Katılım Endeksine Uygun mu?

Yatırımcıların halka arz sürecini yakından takip ettiği Kuzey Boru’nun talep toplama tarihi açıklandı. Şirket katılım endeksine uygun mu? İşte tüm detaylar;
Kuzey Boru Hakkında Tüm Detaylar! Katılım Endeksine Uygun mu?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sermaye Piyasası Kurulu’ndan onay alan Kuzey Boru’nun (KBRO) halka arz tarihi açıklandı. Tacirler Yatırım Menkul Değerler tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada şirketin halka arz süreciyle ilgili detaylar paylaşıldı.

Kuzey Boru 7 – 8 Aralık tarihlerinde 36,2 TL fiyat üzerinden talep toplayacak. Şirketin halka arzında eşit dağıtım yöntemi uygulanacak. Şirketin halka arz büyüklüğü 868,8 milyon TL olarak açıklanırken halka açıklık oranı yüzde 24 seviyesinde olacak.

Kaç Lot Verecek? (Tahmini)

– 2,1 milyon katılım – 12 lot (434 TL)

– 2,9 milyon katılım – 10 lot (362 TL)

– 3,3 milyon katılım – 9 lot (325 TL)

GCM Yatırım Banner

– 3,7 milyon katılım – 8 lot (289 TL)

– 4,1 milyon katılım – 6 lot (217 TL)

– 4,5 milyon katılım – 5 lot (181 TL)

– 4,9 milyon katılım – 4 lot (144 TL)

4 Aralık tarihinde paylaşılan SPK onaylı izahnemede yer alan bilgilerde şirketin katılım endeksine uygun olduğu belirtiliyor.

Şirket, 2022’de 787 milyon TL hasılat ve 212,6 milyon TL brüt kar, 2023’ün ilk 6 aylık döneminde 555,7 milyon TL hasılat ve 143,5 milyon TL brüt kar açıkladı.

Şirket halka arz gelirinin yüzde 50 – 60’ını Malatya CTP yatırım finansmanı, yüzde 40 – 50’sini kısa vadeli borçların azaltılması ve işletme sermayesi için kullanacak.

Şirket Hakkında Bilgiler

2001 yılında boru sektörüne giren Kuzey Boru, plastik boru ve ekleme parçaları üretimi ve altyapı projelerine mühendislik desteği veriyor.

Uluslararası standartları bünyesinde barındıran şirket, akredite laboratuvar ve üretim özelliklerine sahip. Üretimi yapılan ürünler Avrupa, Amerika ve uluslararası standartların birçoğuna sahip şekilde üretiliyor.

Üretimi yapılan plastik ve ek parçalar içme suyu boruları, kanalizasyon boruları ve ek parçaları, doğalgaz boruları, telekomünikasyon ürünleri, tarımsal ürünler, üst yapı ürünleri, dredging ürünleri olarak sıralanıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.