Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

SEC Başkanı Kripto Varlıkların İncelenmesi Talimatını Verdi

SEC Başkanı Gary Gensler, kripto paraların menkul kıymet olduğunu yineledi ve araştırma talimatı verdiğini söyledi. Detaylar haberde...
SEC Başkanı Kripto Varlıkların İncelenmesi Talimatını Verdi
Yorum

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler, belirli zaman aralıkları ile yaptığı kripto para açıklamalarına bi yenisini ekledi. Gensler ekibinden kripto varlık piyasalarını incelemelerini istediğini ifade etti.

SEC Başkanı daha önceki açıklamalarına paralel olarak kripto varlıkların büyük çoğunluğunun menkul kıymetler olduğuna inandığını bir kez daha dile getirdi.

Dünyanın en yenilikçi sermaye piyasasına sahip olduklarını belirten Gensler, kripto pazarındaki yaklaşık 10.000 tokenin büyük çoğunluğunun menkul kıymet olduğuna inandığını ifade etti.

Bu varlıkların menkul kıymetler kanunları kapsamında olduğunu söyleyen Gensler, “Bu nedenle, SEC personelinden tokenlerini kaydettirmek için doğrudan girişimcilerle çalışmasını istedim. Uygun olduğunda menkul kıymetler olarak düzenlenir.” açıklamasında bulundu.

Gensler ayrıca merkezi ve merkezi olmayan kripto borsalarının belirlenen kurallara uymasını ve SEC’e kayıt yaptırması gerektiğini sözlerine ekledi.

Kripto yatırımlarının doğası göz önüne alındığında, mevcut kamuyu aydınlatma uygulamalarında esnek olmanın uygun olabileceğini vurguladı. Kripto ile ilgili girişimler konusunda kongre ile işbirliği yapacağını belirtti.

Gensler’in son açıklamaları, geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu değerlendirmeler ile örtüşüyor. SEC Başkanı, kripto paralar üzerinde denetim mekanizması kurulması gerektiğini ve hangi varlıkların menkul kıymet olup olmadığının netleştirilmesi gerektiğini söylemişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%