Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Raca Coin (Radio Caca) Nedir, Nasıl Alınır?

Raca Coin nedir ve raca coin nasıl alınır gibi soruların cevapları sayfamızda. Raca coin hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için tıklayın!
Raca Coin (Radio Caca) Nedir, Nasıl Alınır?
YAYINLANMA ZAMANI
Yorum

Metaverse, kripto endüstrisindeki yeni büyük trend olarak öne çıkarken ilgili projeler yatırımcıların dikkatini çekiyor. Kullanıcılar için metaverse sürümlerini sunan birçok proje mevcutken Radio Caca da en umut verici olanlardan bir tanesi. Özellikleriyle sıradan bir metavese platformundan farklı olan Raca Coin (Radio Caca), destekçileriyle de öne çıkıyor.

Çünkü Radio Caca’yı destekleyenler arasında Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) İLE Elon Musk’ın annesi Maye Musk yer alıyor. Bunun yanında metaverse alanına merkeziyetsiz otonom organizasyon (DAO) aracılığıyla demokratik yaklaşımıyla diğerlerinden ayrışıyor.

Hem yatırımcıların hem de oyna kazan modeline ilgi duyanların odağında olan proje hakkında bilinmesi gereken daha birçok şey var. Sizler için bu yazımızda, Raca coin nedir, Raca coin geleceği neler vadediyor gibi merak edilen soruları yanıtlayacağız.

Raca Coin Nedir, Nasıl Alınır?

Raca Coin NedirRaca coin nedir sorusu en basit şekilde, “Radio Caca’nın yerel kripto para birimi” olarak yanıtlanabilir.

Radio Caca (RACA) ise kendisini “dünyanın her yerinde tek bir yepyeni sanal dünya inşa etme vizyonunu paylaşan internet tabanlı bireyler tarafından işletilen bir merkeziyetsiz otonom organizasyon” ifadeleriyle tanımlamaktadır.

Radio Caca, NFT’ler, metaverse ve diğer birçok projeyi içeren çeşitli bir platform olarak öne çıkmaktadır. Radio Caca Token ve RACA Coin olarak da bilinen Radio Caca’nın yerel tokeni, geleceği parlak projeler arasında gösterilmektedir.

Çünkü metaverse oyunları, kripto dünyasını kasıp kavururken ve oyuncular için yeni sürükleyici gerçeklikler sunmaya devam ediyor. Radio Caca (RACA) da birden çok 3B oyunu ve NFT pazar yerini kapsayan büyük bir Metaverse projesi.

OKX Blockdream Ventures tarafından desteklenen bir web 3.0 altyapı çözümü sağlayıcısı olan Radio Caca’nın tokeni, Ethereum, Solana, OKExChain ve BNB zincirinde konuşlandırılmıştır.

Radio Caca, The Universal Metaverse (USM) için Maye Musk Mystery Box (MPB) NFT ve DeFi+GameFi aracının özel yöneticisidir.

Radio Caca Metaverse’nin iki temel bileşeni vardır. Bunlar, The United States of Mars (USM) gezegeni ve Metamon Game (bir NFT savaş oyunu) olarak belirtilmektedir.

Oyunlar hızlı tempoludur ve sadece 30 saniyede açılır. Başlangıç, orta ve ileri olmak üzere 3 seviye vardır. Radio Caca web sitesine göre bu, daha sonra USM’ye 3D oyun olarak entegre edilecek bir mini oyundur.

USM gezegeninde, kullanıcılar binalar inşa edebilir, sanal arazi sahibi olabilir, konserlere katılabilir ve NFT ticareti yapabilir. Metamon Game, NFT karakterlerini içeren tek oyunculu, Play-to-Earn (P2E) savaş oyunudur.

Radio Caca ekosistemi Ethereum (ETH) ve Binance Smart Chain (BNB) olmak üzere iki zincir üzerine kurulmuştur. Radio Caca’nın arkasındaki ekibin, oyunda arazi alımlarını ucuza yaparak metaverse’yi insanlara geri vereceği söylenmiştir.

Radio Caca ekosisteminin yerel madeni parası olan RACA coin, DAO yönetimi ve sanal oyun için kullanılan BEP-20 tokenidir. Sonuç olarak Radio Caca, kripto endüstrisinin çok sayıda alanını kapsar. Şimdi bunlara tek tek göz atalım:

Radia Caca NFTs

Radio Caca’nın en dikkate değer projelerinden biri, Maye Musk (Elon Musk’ın annesi) için bir PFP (profil resmi stili NFT’ler) koleksiyonu olan ilk web 3.0 ürünüydü. Maye Musk’ın NFT’lerinin toplam arzı 6000’dir ve her MPB’nin 0-5999 arasında benzersiz bir seri numarası vardır.

Bunlar “The United States of Mars” metaverse’de toprakların ve yeni güçlerin kilidini açar.

Aynı zamanda Radio Caca’nın kendi NFT pazarı vardır ve 2021’de Radio Caca, NFT indirimlerinden 142 milyon dolar gelir elde etmiştir. Pazar yerinin işlem hacmi, Ağustos 2021’den Ocak 2022’ye kadar günlük on binlerce kullanıcıyla 2 milyar doları aşmıştır.

Radio Caca Metaverse

The United States of Mars (USM), 2021’de Radio Caca tarafından oluşturulan bir 3B metaverse’üdür.

Radio Caca geliştiricilerinden oluşan ekip, PFP içerik oluşturucularının toplulukları için ölçeklendirmeye ve oluşturmaya odaklanabilmeleri için dijital varlıklarını USM’ye entegre etmede PFP ekiplerini destekler. RACA coin, metaverse kullanıcıları tarafından araziyi, nadir kaynakları ve diğer NFT’leri ekip biçmek için kullanılabilir.

Esasen RACA, USM Metaverse’ün yönetişim tokeni olarak işlev görür. RACA’nın yerel BEP-20 yönetim tokeni olması nedeniyle, inşaatçılar inşa etmek, ekstra arazi ve nadir kaynaklar kazanmak için RACA’yı kullanabilirler.

USM Zinciri

Radio Caca ekibi, mevcut Ethereum Layer 2 çözümlerinin, büyük ölçekli merkezi olmayan uygulamaların üretim gereksinimlerini tam olarak karşılayamayacağına inanıyor. Bu nedenle, projenin uzun vadeli hedeflerinden biri, USM Public Chain adlı halka açık bir blockchain başlatmaktır.

Zincir, Ethereum da dahil olmak üzere diğer genel ağlarla birlikte çalışabilirliğe sahip olacaktır.

Aynı zamanda Radio Caca, geliştiricileri Ethereum 2.0’a alternatif ölçeklendirme çözümleri oluşturmaya teşvik eden bir Küresel Geliştirici Planı formüle edecek.

Dolayısıyla, Ethereum 2.0 ertelenmeye devam ederse, Radio Caca USM Chain’i geliştirmeye devam edecek. Radio Caca, gerçek ölçeklenebilirlik atılımlarına uyum sağlamaya hazır, teknolojiden bağımsız bir çözüm oluşturmayı hedefliyor.

Raca Coin Ne Zaman ve Kim Tarafından Bulundu?

Raca Caca 16 Mayıs 2021’de kuruldu ve 5 Şubat 2022’de USM Boost için Cambridge Blockchain Topluluğu’na katıldı. 10 Şubat 2022’de Radio Caca ve Maye Musk Müzayedesi, Binance için ağaç dikme kampanyasına yardımcı oldu.

6 Nisan 2023’te RACA, DWF Labs’tan 16 milyon dolar almıştır. USM metaverse’nin para birimi olan Radio Caca (RACA) tokeni, 2021 Ağustos ayının ortalarında 0,00029 dolarla piyasaya sürüldü.

RACA ayrıca Ekim 2021’de piyasaya sürülen blok zinciri oyna zaman modelli oyun Metamon’un yerel tokenidir.

RACA/USD, birkaç ay yatay işlem gördükten sonra Ekim 2021’de boğa koşusuna başladı. 1 Ekim’de 0,0004871 dolardan 11 Ekim’de 0,002535 dolara yükseldi ve ay sonunda 0,00378 dolara ulaştı.

En hızlı sıçrama, kripto paranın 0,00357 dolardan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,01167 dolara fırladığı Kasım 2021’de gerçekleşti. Bu sadece bir hafta içinde yüzde 224’lük bir sıçrama oldu. Sert yükseliş sonrasında token fiyatında geri çekilme oldu.

Özellikle de ABD Merkez Bankası (FED) sıkılaşması, altın fiyatlarında olduğu gibi kripto alanında da düşüş yarattı. Söz konusu dönem için altın grafiği ile bitcoin grafiğinin aynı yönde hareket ettiğini anımsatabiliriz.

Raca coin kim tarafından kuruldu sorusunun yanıtına gelince ise yanıtın bilinmediğini söyleyelim.

Evet, son birkaç yılda ortaya çıkan birkaç blockchain tabanlı platforma benzer bir süreçte, Radio Caca platformunun kurucuları şu anda bilinmiyor.

Arkasındaki kişiler isimsiz olduklarını iddia etmese de tokenin kurucuları hakkında herhangi bir resmi açıklama veya herhangi bir yayın yapılmadı. Ancak platformun başarı oranına bakıldığında, yönetiminden sorumlu kişilerin oldukça becerikli olduğu söylenmektedir.

Raca Coin Ne İşe Yarar?

Radio Caca, dünyanın her yerinden kullanıcıların evreni keşfetmek, oyun oynamak, NFT ticareti yapmak ve konserlere katılmak gibi etkinliklere katıldığı ve bunlarla uğraştığı büyük bir sanal evrendir.

Maye Musk Mystery Box (MPB) NFT’nin münhasır yöneticisi olarak hareket ettiği için Rádio Caca platformunun hükümleri de bu doğrultudadır.

Bu arada platform, kazanılacak oyunlar ve DeFi endüstrisi dahil olmak üzere blockchain teknolojisinin çeşitli yönlerini de birleştiriyor. Kripto alanında yaygın olarak kullanılan bir token olan RACA, yalnızca bir platform için yapılmamıştır ve diğer projelerde de kullanılmaktadır.

Platformda satın alma yapmak ve özel bir takas modu olarak kullanılır. Alanın dışında da değer taşır ve diğer kripto para birimi biçimleriyle takas edilebilir.

Raca Coin Nereden Alınır?

Radio Caca şimdilik az sayıda kripto para platformunda işlem görmektedir.

Raca coin hangi borsada diye merak edenler için OKX, Bybit, Bitget, MEXC, PancakeSwap, Gate.io. gibi platformları sıralayabiliriz. Bu borsalardan herhangi birinde hesap açarak Raca coin alabilirsiniz.

Binance ve Coinbase üzerinden Raca coin almak da mümkün. Tabi alım yapmadan önce Raca coin grafik verilerini dikkatle incelemeniz ve canlı coin platformlarından fiyatları takip etmeniz gerektiğini söylemekte fayda var.

Şu anda Binance’de listelenmeyen RACA coini Binance üzerinden satın almak isteyenler için kısaca bilgi vermek gerekirse şunları söyleyebiliriz:

  • Bir Trust Wallet cüzdanı indirip kurun.
  • Temel para biriminiz olarak Ethereum satın alın.
  • Binance’den kripto cüzdanınıza Ethereum gönderin.
  • Bir merkezi olmayan borsa (DEX) seçin.
  • Cüzdanınızı bağlayın.
  • Ödeme olarak Ethereum’unuzu seçin ve almak istediğiniz token olarak RACA’yı seçin.
  • Raca coin görünmüyorsa, akıllı sözleşmesini bulun ve alım işleminizi tamamlayın.

Raca Coin Geleceği

Raca Coin GeleceğiNFT alanı ve bir bütün olarak kripto para birimleri, katılımcıların farklı işlem biçimlerini gerçekleştirmek için bağlanabilecekleri uluslararası bir ekosistem haline gelmiştir.

Bitcoin gelecekteki performansı ile birlikte NFT ve metaverse popülaritesi de artarken Raca coin geleceği parlak projeler arasında gösterilmektedir.

RACA’nın projelerinden biri olan United States of Mars (USM) metaverse, kullanıcıların arazi sahibi olabileceği, ev inşa edebileceği ve oyun oynayabileceği üç boyutlu bir gezegendir.

Radyo Caca bir blog gönderisinde şu ifadeleri kullanmıştır:

“USM Land Owners, tüm metaverse sakinleri için harika deneyimler inşa edecek, yaratacak ve kolaylaştıracak. Platformumuz tüm bunları ve daha fazlasını güçlendirmeye hizmet edecek.”

Bunların yanında proje destekçilerinin Maye Musk ve CZ olması RACA geleceği için pozitif beklentileri artırmaktadır.

İyimser tahminlerden biri Wallet Investor tarafından yapılmıştır. Wallet Investor, 2024’te kripto paranın 0,0191 dolara ulaştığını ve 2025’te 0,0276 dolara yükseldiğini gördü.2026 ve 2027 için Raca coin fiyat tahminini sırasıyla 0,0360 ve 0,0443 dolar olarak vermiştir.

Raca Coin Arzı Ne Kadar?

RACA token maksimum arzı 500.000.000.000 RACA’dır. Mayıs 2023 itibarıyla RACA, 409,75 milyar RACA dolaşım arzına sahiptir.

Verilere göre toplam RACA arzı ise 431,418,233,270.64 olarak belirtilmektedir. Bunun 21,666,666,666.67 adedi kilitli iken 409,751,566,603.97 adedi dolaşımdadır.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.