Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

PacWest Hisselerinde Çöküş Sürüyor: Yüzde 40’tan Fazla Düştü

ABD’de bankacılık endişeleri devam ederken, bölgesel banka PacWest hisselerinde büyük düşüş sürüyor.
PacWest Hisselerinde Çöküş Sürüyor: Yüzde 40’tan Fazla Düştü
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bölgesel bankalarda yaşanan kayıplar Perşembe günü piyasa açılışı öncesinde yeniden hız kazandı ve birkaç hisse senedi büyük kayıplarla işlem görüyor. PacWest piyasa öncesi ticarette yüzde 40 düştü.

Düşüş, Los Angeles merkezli bankanın potansiyel bir satış da dahil olmak üzere stratejik seçenekleri araştırdığı haberini takiben başladı. Banka yaptığı açıklamada, hissedar değerini maksimize etmek için tüm seçenekleri değerlendirmeye devam edeceğini belirtti.

PacWest hisse grafiği
Kaynak: TradingView

Diğer yandan Tennessee merkezli First Horizon hisseleri, TD Bank’ın birleşme anlaşmasını feshettiklerini açıklamasının ardından yüzde 40 düştü. Bankalar bir basın açıklamasında, hareketin TD’nin anlaşma için yasal düzenleme onayını ne zaman alacağı konusundaki belirsizlikten kaynaklandığını ve First Horizon ile ilgili olmadığını belirtti.

Western Alliance hisselerinde ise yüzde 10’u aşan günlük kayıplar görüldü. Düşüş dalgası, First Republic’in düzenleyiciler tarafından ele geçirilip JPMorgan Chase’e indirimli olarak satılmasının ve Mart ayının başından bu yana bölgesel bir bankanın üçüncü başarısızlığını göstermesinin ardından geldi.

First Republic, ilk çeyrekte büyük miktarda mevduat çekilmesinin ardından kendisini istikrara kavuşturmak için haftalarca bir piyasa çözümü aradı. Daha sonra düzenleyicilerin devreye girmesi ile banka JPMorgan’a satıldı.

GCM Yatırım Banner

Birçok bölgesel banka, Mart ayında Silicon Valle Bank’ın çöküşü sırasında mevduat çıkışları gördü. Beklenen düzenleyici değişiklikler, grubun uzun vadeli kar görünümünü de gölgeledi.

Son gelişmelere rağmen JPMorgan CEO’su Jamie Dimon ve Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, bu hafta ilk banka iflas dalgasının geçtiğine dair iyimserliklerini dile getirdiler. Bu açıklamalara rağmen hisselerdeki düşüşün devam etmesi, yatırımcıların hala güven eksikliğini yaşadığını gösteriyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.