Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

OpenSea’den Ethereum’daki Merge Yükseltmesi ile Yeni Karar

OpenSea platformu, Ethereum ağında yapılacak Merge yükseltmesi sonrası çatallı NFT’lere destek vermeyecek. Ayrıntılar geliyor…
OpenSea’den Ethereum’daki Merge Yükseltmesi ile Yeni Karar
HABER GİRİŞ

En büyük NFT alım satım mağazası olarak bilinen OpenSea, yaklaşmakta olan Ethereum’daki Merge yükseltmesi ile ilgili bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, yalnızca yükseltilmiş zincirde yer alan NFT’lerin destekleneceği kaydedildi.

NFT pazarı, ekiplerinin herhangi bir potansiyel çatal hakkında spekülasyon yapmadığını, ancak çatallı NFT’ler varsa, platformun yalnızca yükseltilmiş zinciri destekleyeceğini belirtti. Geçiş sürecinin sorunsuz olması için ekibin yaklaşmakta olan Ethereum yükseltmesi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir sorun için NFT ticaret platformunun hazırladığının altı çizildi.

OpenSea ekibi yükseltme ile ilgili önemli bir sorun olacağına inanmazken, topluluğa tüm süreç boyunca kullanıcıların izleneceğini ve iletişim kurulacağını garanti etti. Geliştiricilerden Ethereum web sitesinde yükseltme ile ilgili ayrıntıları kontrol etmeleri istendi.

OpenSea dışında Chainlink de, Ethereum ana ağının PoS geçişine olan bağlılığını vurguladı. Ekip, protokolün yükseltmeden soonra gelebilecek herhangi bir Ethereum çatalını desteklemeyeceğine dikkat çekti.

Geçiş sırasında ortaya çıkabilecek sorunlara hazırlanmak için gerekli çalışmaların yapıldığına dair güvence verildi. Ethereum ağında önemli bir adım olacak Merge yükseltmesinin bu ay içerisinde gerçekleştirilmesi planlanıyor.

GCM Yatırım Banner

ABD’li yatırım bankası JPMorgan yakın tarihli bir raporunda, Etheruem madencilerini Merge yükseltmesine karşı uyarmıştı. Banka, madencilerin gelirlerinin azalabileceğini ve alternatif varlıklara yönelebileceğini bildirmişti.

Bir diğer yatırım bankası Citi de, Merge yükseltmesinin blockchain için önemli sonuçları olacağını savunmuştu. Açıklamada, yükseltme ile beraber Ethereum’un deflasyonist bir yapıya kavuşacağına yer verilmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.