Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

JPMorgan, Ethereum Madencilerini Merge Yükseltmesine Karşı Uyardı

Yatırım bankası Eylül ayında gelecek Merge yükseltmesi ile madencilerin alternatif arayacağını bildirdi. Detaylar haberde…
JPMorgan, Ethereum Madencilerini Merge Yükseltmesine Karşı Uyardı
Yorum

Ethereum ekosistemi başta olmak üzere kripto para dünyası önümüzdeki ay gerçekleştirilmesi beklenen Merge yükseltmesine odaklanmış durumda.

ETH, Merge yükseltmesi ile iş kanıtı sisteminden hisse kanıtı sistemine geçiş yapacak. ABD’li yatırım bankası JPMorgan ağda yapılacak değişiklik ile Ethereum madencilerinin rollerinin sona ereceği ve alternatif gelir akışları arayacağını bildirdi.

Ağdaki Merge yükseltmesinin 19 Eylül tarihinde gerçekleştirilmesi planlanıyor. Ethereum madenciliği yapmak isteyen kullanıcılar ekran kartlarına ihtiyaç duyuyor ve bu ürünler büyük talep görüyor.

Sistem yapısı Bitcoin madenciliğine kıyasla daha esnek bir seçenek sunuyor. Kullanıcılar ekran kartları ile Ethereum Classic, Ravencoin ve Ergo gibi uyumlu kripto para birimlerinin madenciliğini yapabiliyor.

‘Farklı Kriptoların Madenciliğine Geçiş Olabilir’

JPMorgan, Ethereum madenciliğinin kârlılığı nedeniyle popüler olduğunu ve diğer kripto para birimlerinin madenciliğine geçişin yakın vadede karlı bir hamle anlamına gelebileceğini belirtti. Büyük madencilik havuzlarının farklı bir madeni paraya ani akışının, marjları sıkıştırabileceğini bildirdi.

Yatırım bankası Ethereum Classic madencilerinin geçişin ana yararlanıcıları arasında olabileceğini söyledi. Bunun nedeni, Ethereum 2.0’da doğrulayıcı olmaya karar veren ETH madencilerinden elde edilebilecek ikinci el madencilik teçhizatlarında bir artış olması ihtimalidir.

Madencilerin Ethereum Classic’e İlgisi Artıyor

JPMorgan, Temmuz ortasından bu yana hash oranında gözle görülür bir artışla Ethereum Classic’e geçiş olduğuna dair işaretler olduğunu söyledi. Bazı yatırımcılar ayrıca Ethereum Classic’i “PoW’dan PoS’a geçiş sırasında Ethereum blok zincirindeki olası bozulmalara karşı bir korunma olarak görüyor.

Ethereum’un PoS’a geçmesinden sonra, madencilerin donanımlarını zarar etmemek adıma farklı ürünlerin madenciliğini yapan üreticilere satabileceği belirtildi.

Geçtiğimiz gün Merge yükseltmesi öncesi sonra test sorunsuz bir şekilde gerçekleştirildi. Kripto para biriminin fiyatı yükseltmenin olumlu beklentisiyle artıyor. Ethereum yazım itibarıyla 230 milyar doların üzerinde piyasa değerine sahip ve 1.900 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%