Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tether, Ethereum’un Merge Yükseltmesini Destekleyecek

Ethereum’un Eylül ayında gerçekleştirilecek Merge yükseltmesine dair Tether’den destek açıklaması geldi.
Tether, Ethereum’un Merge Yükseltmesini Destekleyecek
HABER GİRİŞ

Piyasa değeri olarak en büyük stablecoin olan Tether, kripto para ekosisteminde beklenen Ethereum yükseltmesine dair açıklamada bulundu. Şirket Eylül ayında ETH ağında gerçekleştirilecek Merge yükseltmesini destekleyeceğini duyurdu.

Merge yükseltmesi ile Ethereum ağı Proof-of Work mekanizmasından Proof-of-Stake’e geçiş yapacak. Tether yükseltmeyi blok zincir tarihindeki en önemli olaylardan biri olarak tanımladı ve bu programa uygun çalışacağını duyurdu.

POS’a Geçiş DeFi için Önemli

Tether özellikle DeFi projelerinde ve platformlarında, herhangi bir kesintiyi önlemek için POS’a geçişin ekosistemde kafa karışıklığı yaratmamasının önemli olduğunu vurguladı.

Şirket bu etkinlik için ilerlemeyi ve hazırlıkları yakından takip edecek ve resmi programa uygun olarak POS Ethereum’u destekleyecek. DeFi ekosisteminin ve USDT’yi kullananlar da dahil olmak üzere platformların uzun vadeli sağlığı için yumuşak bir geçişin gerekli olduğu kaydedildi.

Stablecoin ihraççısının baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, daha önce birleştirme sonrası Ethereum 2.0’ı desteklemeyi planladıklarını belirtmişti. Geçtiğimiz günlerde USD Coin ihraç eden Circle’dan da açıklama gelmiş ve Merge yükseltmesinin destekleneceği bildirilmişti.

GCM Yatırım Banner

USDT ve USDC Stablecoin Piyasasının Hakimi

USDT şu anda 66,6 milyar dolarlık toplam piyasa değeriyle kriptodaki en büyük sabit para iken, onu 54,1 milyar dolar ile USDC takip ediyor. Her iki stablecoin de, Ethereum’un mevcut Proof-of-Work blok zincirinde önemli miktarda dolaşım arzına sahip olup, USDT 32,3 milyar dolar ve USDC 45.1 milyar dolar ile en üst sırada yer alıyor.

Her iki stablecoin’in piyasa üzerindeki hakimiyetleri göz önüne alındığında, bu desteğin gösterilmesi, Ethereum, USDT ve USDC ekosistemlerinin yanı sıra bir bütün olarak daha geniş kripto piyasası için yumuşak bir geçişe işaret ediyor.

Yatırım bankası Citibank geçtiğimiz günlerde Merge yükseltmesi ile ilgili bir rapor paylaştı. Raporda yükseltmenin blok zincir teknolojisi için önemli sonuçları olacağına yer verildi.

Diğer yandan Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Merge yükseltmesinin henüz fiyatlanmadığını öne sürdü ve yükselişin süreceğine olan inancını belirtmişti. Kripto para birimi piyasadaki düşüşten nasibini almış ve 900 doların altını test etmişti.

Yaklaşan Merge yükseltmesi ise ETH’nin fiyatına olumlu etkiledi. Ethereum yazım itibarıyla 205 milyar dolar piyasa değerine sahip ve 1.680 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.