Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Citi: Ethereum Yükseltmesinin Blockchain için Sonuçları Olacak

Citibank, Ethereum’un Merge yükseltmesine atıfta bulunarak, kripto paranın deflasyonist hale geleceğini belirtiyor.
Citi: Ethereum Yükseltmesinin Blockchain için Sonuçları Olacak
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasasında en değerli altcoin olan Ethereum, aynı zamanda block zincir altyapısı ile bir ekosistemi temsil ediyor. Piyasadaki altcoinlerin önemli bir bölümü Ethereum zincirinde inşa ediliyor.

Dolayısıyla yapılan yükseltmeler, piyasa için büyük önem arz ediyor. Ethereum ağı Eylül ayında Merge yükseltmesini almaya hazırlanıyor. Sistem Eylül ayında İş Kanıtı sisteminden Hisse Kanıtı mekanizmasına geçiş yapacak.

Citibank araştırma raporunda, bu yükseltmenin olası sonuçlarına değindi. Banka Merge yükseltmesi ile düşük enerji yoğunluğu ve deflasyonist bir yapının oluşacağını belirtiyor.

Ethereum Deflasyonist Olacak

Rapora göre, ağ için planlanan beş yükseltmeden ilki olan Merge, blok sürelerini azaltarak işlem hızlarını yüzde 10 oranında artırabilir. Bununla birlikte, ağ için bir sonraki planlı yükseltme olan Surge için bir altyapı oluşturuyor. Surge yükseltmesi blok zincirine saniyede 100.000 işlem yeteneği getirmeyi vaat ediyor.

Birleştirme ile blok süresinin 13’ten 12 saniyeye düşecek, ücretlerde küçük bir düşüş ve hızda artış yaşanacak.

GCM Yatırım Banner

Citi, yükseltmenin genel ihraçları yılda yüzde 4,2 oranında azaltacağını ve Ethereum’un sonunda deflasyonist hale gelmesiyle, bunun bir değer deposu olarak durumu iyileştirebileceğini söylüyor.

ETH’yi nakit akışlarıyla verimli bir varlığa dönüştüreceği ve bunun ağ için bir gelir biçimi olarak yorumlanabileceği bildirildi. Banka, potansiyel nakit akışlarına sahip olmanın, şu anda blok zinciri için mevcut olmayan bir dizi değerleme yönteminin kullanılmasına izin vereceğini belirtti.

Çevre Dostu Yapı

Ethereum hem getiri sağlayan hem de deflasyonist olacağından, en yüksek verime sahip blok zinciri olma olasılığı daha düşüktür.

Notta, gelişmiş değer özellikleri deposu göz önüne alındığında, artan miktarda toplam değerin (TVL) güvence altına alındığı ve işlem gördüğü yer olmasının daha olası olduğuna yer verildi.

Yükseltme sonrası ETH’nin enerji harcamasının yüzde 99,95 oranında azalması bekleniyor ve bu nedenle çevre dostu bir kripto para olarak görüleceği belirtiliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.