Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Nebati: Hedef Tek Rakamlı Enflasyonu Yakalamak

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, enflasyonun düşeceği tarihi yineledi. TOGG'a yönelik eleştirilere sert çıktı. Detaylar haberde...
Nebati: Hedef Tek Rakamlı Enflasyonu Yakalamak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

2023’e Doğru Şehir Buluşmaları’ programı kapsamında Kastamonu’ya giden Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, enflasyona ve TOGG’a yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye için çalıştıklarını vurgulayan Bakan Nebati, ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini dile getirdi. Dünyanın bir krizle karşı karşıya olduğunu söyleyerek, bunun üstesinden gelmek için mücadele ettiklerini söyledi.

“Aralık Ayında Enflasyonda Hızlı Bir Düşüş Olacak”

Ekim ayı enflasyonun açılanmasından sonra konuya yönelik ilk kez konuşan Nebati, 20 yıldır kimsenin beni enflasyonun altında ezdirdiler diye bir konuşamayacağını aktardı. Daha öncelerde enflasyonun Aralık ayında düşeceğinin sinyalini veren Nebati, söz konusu tarihte baz etkisiyle hızlı bir şekilde düşeceğini yineledi. Hedefin tek rakamlı enflasyonu yakalamak olduğunu ekledi.

Bunu kimsenin işini, aşını kaybetmeden kepenk kapatmadan, fabrikaların kapalılarına kilit vurmadan gerçekleştireceklerini açıkladı. Bu konuda atılan adımlarla toplumun enflasyondan en fazla etkilenen kesimlerinin daha rahat hayat süreceklerini aktardı.

Sorunların üzerinden geçerek geldiklerinin altını çizen Bakan Nebati, döviz kurunun oynaklığının minimum seviyede olduğunu bildirdi. Öngörülebilirliğinin arttığı, insanların hesaplarını çok rahat bir şekilde yapabilecekleri bir dönemde olduklarını belirtti.

GCM Yatırım Banner

“Sizin Yerlilik Oranınız ne Kadar?”

Hazine ve Maliye Bakanı TOGG konusuna değinerek muhalefetin eleştirilerine cevap verdi. “Sizin yerlilik oranınız ne kadar ?” diyerek soru yöneltti. Araçların yerli ve milli olduğunu söyledi.

TOGG’a yönelik hep bir eleştiri içerisinde olduklarını vurgulayarak araç banttan inince “seri üretim nerede?” diye sorguladıklarının ifade etti. Bunları yapanların herkesin bildiğini ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.