Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Muş: Haksız Fiyat Artışı Yapanlara En Ağır Cezalar Verilecek

Asgari ücretin açıklanmasından sonra zammı fırsat bilerek fırsatçılık yapacak olanlara Bakanlıktan yanıt geldi. İşte detaylar;
Muş: Haksız Fiyat Artışı Yapanlara En Ağır Cezalar Verilecek
Yorum

Milyonlarca insan haftalardır asgari ücret ile ilgili yapılan toplantıları yakından takip ediyordu. Gelişmeler sonucunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücretin 8.500 TL olarak belirlendiğini duyurmuştu. Açıklamalardan sonra kamuoyunda zamdan dolay bazı sektörlerde fiyat artışları yaşanacağı konuşulmaya başlandı.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, asgari ücret zammından sonra oluşan tartışmalara açıklık getirmek için bir paylaşımda bulundu.

Muş, asgari ücret zammını fırsat bilerek haksız fiyat artışı yapan fırsatçılara karşı denetimleri yoğunlaştırdıklarını duyurdu. Haklı bir gerekçeye dayanmayan artışların tespiti halinde sorumlulara en ağır idari cezalar uygulanacağını ifade etti.

Konuyu yakından takip ettiklerini, vatandaşların refahını artırmak amacıyla atılan adımların fırsatçılar tarafından suiistimal edilmesine asla müsaade etmeyeceklerini vurguladı. Bu konuda vatandaşların hakkını ve hukukunu koruyacaklarından kimsenin şüphe duymaması gerektiğini paylaştı.

Asgari ücretin 8.500 TL olarak belirlenmesi muhalefet partileri tarafından hoş karşılanmadı. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, asıl meselenin asgari ücrete tenezzül etmeyen bir Türkiye yaratmak olduğunu kaydetmişti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in asgari ücretin 455 dolara karşılık geldiğini aktarmıştı. Gelecek Partisi Ekonomi Politikaları Başkanı Kerim Rota, bu paylaşımın ağır dezenformasyon içerdiğini, ABD enflasyonunun hesaba katılmadığını bildirmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu