Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Muhalefet Kanadından Asgari Ücrete Yönelik İlk Açıklama Geldi!

Yeni asgari ücretin duyurulmasından sonra muhalefet cephesinden ilk açıklama geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sert ifadelerde bulundu.
Muhalefet Kanadından Asgari Ücrete Yönelik İlk Açıklama Geldi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Uzun süredir asgari ücrete yönelik görüşmeler devam ederken merakla beklenen net rakam bugün açıklandı. Yeni asgari ücretin açıklanmasının ardından yorumlar gelirken bir değerlendirme de muhalefet kanadından geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün milyonların dört gözle beklediği yeni asgari ücretin 5 bin 500 TL’den 8 bin 500 TL’ye yükseltildiğini duyurdu. Açıklamadan sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuya ilişin sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

“Asıl Mesele Asgari Ücrete Tenezzül Etmeyen Bir Türkiye Yaratmak”

Kılıçdaroğlu, “Saray, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) sahte gıda enflasyonunun bile 5 puan altında zam açıklayarak, bu ülkenin 33 milyon vatandaşını soydu. Ne asgari ücretlinin hak ettiği oldu ne de küçük esnafın vergi yükü düşürüldü. Yine ‘biri istedi’ diye, öyle oldu.” dedi.

Asıl meselenin asgari ücrete tenezzül etmeyen bir Türkiye yaratmak olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, bunun endüstriyel dönüşümle olabileceğini söyledi.

CHP lideri, “Sadece Sarayı yolcu etmeyeceğiz, yoksuldan alıp zengine verdikleri bu düzeni de tarihe gömeceğiz.” açıklamasında bulundu.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

“Yeni Asgari Ücret CHP’nin Beklentisini Karşılamadı”

Kılıçdaroğlu, asgari ücret açıklanmadan önce beklentisinin 10 bin 128 TL olduğunu söylemişti. Ayrıca asgari ücretin vergiye tabi tutulmamasını da aktarmıştı.

Konuya dair değerlendirmede bulunan bir diğer isim ise CHP Sözcüsü Faik Öztrak olmuştu. Katıldığı bir programda ücretin 7 bin TL’nin üzerinde olması gerektiğini açıklamıştı.

CHP’li Seyit Torun ise ücretin 10 bin TL’nin üstünde olması gerektiğini, bu rakama çıksa bile kesin bir çözüm olamayacağını aktarmıştı.

Yeni asgari ücrete yönelik birçok önemli isimden açıklamalar gelirken, rakamın vatandaşı memnun edip etmediği ise merak konusu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.