Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hızlı Bir Şekilde Köşeyi Dönmek İsteyenler için 10 Tavsiye

Hızlı bir şekilde köşeyi dönmek mümkün mü, hayali kurulan zenginliğe gerçekten erişilebilir mi sorusunun ve daha fazlasının yanıtı içeriğimizde!
Hızlı Bir Şekilde Köşeyi Dönmek İsteyenler için 10 Tavsiye
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Özel jetleri olan, milyon dolarlık yatlarla gezen, büyük bir şatafat içinde yaşayan zenginler… Nasıl oldu da bu kadar çok para kazandılar, değil mi? Torunlarının torunlarına kadar yetecek paralara sahip olan bu para babaları, acaba çok mu şanslılardı? Yoksa babadan mı zenginlerdi? Çalıp çırptılar mı? Yoksa Pablo Escobar gibi başka yasa dışı işler mi yaptılar? Siz de zenginler hakkında bu şekilde mi düşünüyorsunuz? Yani para içinde yüzecek kadar zengin olmanın sadece belirli bir kesim için mi geçerli olduğunu sanıyorsunuz? Eğer yukarıda söylediğim durumlar haricinde zengin olunamayacağını düşünüyorsanız, çok yanlış bir tutum içinde olduğunuzu bilmelisiniz. Sonuçta siz hiç “Güneşli bir yaz günü beyaz bir güvercinin kafama dışkılamasıyla başladı her şey…” biçiminde hayat hikayesi olan bir milyoner gördünüz mü? Elbette, hayır! Çünkü zengin olmak, böyle bir şey değil.

Şu anda büyük şirketlerin sahibi olan pek çok başarılı kişilik, sahip olduklarına erişebilmek için hiç durmadan çalışmışlar ve öyle düşündüğünüz gibi bir gecede zengin olmamışlardır. Onlar düşünce tarzları sayesinde hedeflerine erişmişler ve yenilgiye uğradıkları zamanlarda bile inançlarını kaybetmeyerek yollarına devam etmişlerdir. Anlayacağınız; zengin olmak, yukarıdaki birkaç durum haricinde pek çok farklı şeyi ifade etmektedir. Dediğimin ne kadar doğru olduğunu anlamak için sadece birkaç tane başarı öyküsü okumanız yeterli olacaktır. Sonuçta, hızlı bir şekilde zengin olmak istiyorsanız; uçan beyaz güvercinlerin altında dolaşmaktan vazgeçmeli ve gerektiği gibi hareket etmelisiniz. Şimdi diyeceksiniz ki ne gerekiyor? İşte onu da aşağıdaki maddelerde bulacaksınız. Evet, birazdan okuyacağınız listede hızlı bir şekilde zengin olmak isteyenler için 10 etkili tavsiyeyi öğrenecek ve bunları umarım dikkate alacaksınız.

Para Kaynağınızı Sadece Yaptığınız İş ile Sınırlandırmayın!

Para Kaynağınızı Sadece Yaptığınız İş ile Sınırlandırmayın!İşinizden elde ettiğiniz kazanç ne kadar iyi olursa olsun, her zaman daha fazla para kazanmanın yollarını arayın. Çünkü zengin olmak istiyorsanız, paraya karşı bitmek bilmez bir isteğiniz ve onu ele geçirme arzunuz olmalı. Eğer bunu açgözlülük olarak algılıyorsanız, zengin olma yarışına zaten 1-0 yenik başlamışsınız demektir. Ayrıca dünyanın en zengin insanlarının bile daha çok para kazanmak için çalışmaya devam ettiklerini düşünürseniz, sizin ek iş yapmanızın ne kadar gerekli olduğunu daha iyi anlayabilirsiniz. Unutmayın ki günümüzde; gencinden yaşlısına, çalışkanından tembeline varana kadar herkes için yapılabilecek ek iş imkanları bulunmaktadır. İşte bunları değerlendirip değerlendirmemek de sizin zengin olmaya ne kadar yaklaşacağınızı belirleyecek en önemli faktör olacaktır.

Boş Zamanlarınızı Boşa Harcanmış Zaman Olarak Heba Etmeyin!

Boş Zamanlarınızı Boşa Harcanmış Zaman Olarak Heba Etmeyin!Alın size klişe bir soru; “Boş zamanlarınızı nasıl değerlendiriyorsunuz?” Bu soruya dürüstçe vereceğiniz cevabı da sizin zengin olup olamayacağınızı gösteren işaretlerden biri olarak düşünebilirsiniz. Çünkü boş zamanlarınızı gerçekten “boş” geçiriyorsanız, üzgünüm; ama hayatınız boyunca zenginleri kıskanacak ve onların hayatlarını uzaktan izleyeceksiniz. Ancak boş zamanlarınızı akıllıca geçirir, çoğu insanın gevezelikle ve saçma işlerle harcadığı bu anların kıymetini bilirseniz; sonuçlarından gayet memnun olacağınızı garanti ederim. Neticede hayattaki her anı dolu dolu yaşamanın size her zaman artı bir puan katacağını unutmamalı, bundan sonra size kalan boş vakitlerinize farklı bir açıdan bakmalısınız.

Kendinize Belirgin Finansal Hedefler Koyun!

Kendinize Belirgin Finansal Hedefler Koyun!Zengin olmanın sadece hayalini kurmanın size bir şey kazandırmayacağını bilmelisiniz. Evet, her istediğini alabilmek, dilediği her yere gidebilmek, hatta para içinde yüzmek gibi hedefleriniz olabilir. Ama kime sorsanız benzer hayalleri vardır. Sizin zengin olmak isteyen diğer insanlardan bir farkınızın olmasını istiyorsanız, kendinize belirgin hedefler koymalısınız. Mesela, bir zaman dilimi belirleyin ve o zaman zarfı içinde bütün kredi kartı borçlarınızdan kurtulun. Hiç borcunuz yoksa da “şu kadar zaman içinde şu kadar para biriktireceğim” deyin ve planınıza sadık kalın. İşte bu şekilde belirgin finansal hedeflerinizin olması sizi zengin olmaya bir adım daha yaklaştıracaktır.

Parayı Düşmanınız Olarak Değil, Dostunuz Olarak Görün!

Parayı Düşmanınız Olarak Değil Dostunuz Olarak Görün!“Ah şu paranın gözü kör olsun” demek yerine sizi mutlu edecek zenginliğe ulaşmanın yollarını arayın. Örneğin, daha fazla para kazandığınızda hayatınızda olabilecek değişiklikleri düşünün ve bunları bir kenara yazın. Listeniz uzadıkça ve yaşamınızda gerçekleşecek olumlu değişiklikleri gördükçe, paraya karşı olan bakış açınız değişecek ve onu dostunuz olarak görmeye başlayacaksınız. Tıpkı zenginlerin yaptığı gibi siz de paraya karşı dostane bir tavır takınacak ve onun size yaklaşması için büyük bir adım daha atmış olacaksınız.

Şikayet Etmek Yerine Sorunları Çözmeyi Deneyin!

Şikayet Etmek Yerine Sorunları Çözmeyi Deneyin!Atıyorum, ödediğiniz faturaların ne kadar çok olduğundan şikayet ediyorsunuz. Tıpkı günümüzde çoğu insanın yaptığı gibi! İşte siz bunu yapmayın, yani şikayet etmeyin! Finansal konularınızda dırdırcı bir kadın gibi davranmak yerine, bir profesyonel gibi sorunuzu ele alın ve onu çözmeye odaklanın. Hem bu sadece size zengin olma yolunda değil, hayatınızın her alanında başarı getirecektir. Sonuçta siz hiç sıfırdan başlayarak milyonluk işletmeler kuran insanların hayatlarından şikayet ettiğini dudunuz mu? Onlar hayatlarının her anından ders almayı öğrenmişler ve doğal olarak hedeflerine ulaşmışlardır.

Kütüphanelere Üye Olun!

Kütüphanelere Üye Olun!Kütüphanelere üye olmanın zenginlikle ne alakası var diye düşünebilirsiniz. Ama emin olun ki bu ikisi birbirinden kopamayacak kadar alakalı. Çünkü bir kütüphane kartı sizi hem kitaplara avuç dolusu para harcamaktan kurtaracak hem de yeni dünyalar keşfetmenize imkan sağlayacaktır. Ayrıca bunu boş vakitlerinizi akıllıca değerlendirmek ve bir kuruş bile ödemeden kendinize yatırım yapmak olarak da düşünebilirsiniz. Yukarıda ne dediğimi hatırlıyorsunuz, değil mi? Boş zaman değil boşa geçen zaman vardır!

Yatırım Yapın!

Yatırım Yapın!Yatırım yapmanın sadece takım elbiseli iş adamlar için olduğunu düşünmeyin. Yani günümüzde hemen herkes internet üzerinden verilen ücretsiz eğitimler sayesinde yatırım yapma konusunda kendini geliştiriyor ve tatmin edici miktarlarda para kazanmanın keyfini çıkartıyor. Sonuçta neden siz de yatırım yaparak kısa zamanda zengin olanlar arasına katılmayasınız ki? Kaldı ki zengin olmayı kafanıza koyduysanız, yatırım yapmaya çok daha farklı bir gözle bakmayı da öğrenmiş olmanız gerekiyor. Zira zengin insanları diğerlerinden ayıran farklı düşünce tarzları arasında yatırım yapmaya karşı takındıkları cesur tavır da bulunmaktadır. Onlar daha çok paranın ancak ve ancak yatırımla geleceğini anlamışlar ve yatırım yaparak ne kadar çok para kazanılabileceğini bize kanıtlamışlardır. Şayet zengin olmaya bir adım daha yaklaşmak istiyorsanız, yatırım yapmayı öğrenmelisiniz.

Küçük Dünyanızdan Çıkın ve Risk Alın!

Küçük Dünyanızdan Çıkın ve Risk Alın!Yıllardır aynı işte çalışıyor; ama bir türlü istediğiniz kazancı elde edemiyorsanız, belki de işinizi değiştirmenin vakti gelmiştir. Evet, şu andaki işiniz size hayat boyu ortalama ve garanti bir kazanç getirebilir. Ancak bunun sizi zengin etmeyeceğini de kabullenmelisiniz. Yani belki de artık biraz risk alarak kendi işinizi kurmanın zamanı gelmiş de geçiyordur demek istiyorum. Tabii başkalarının yanında çalışarak zengin olabileceğinizi düşünüyorsanız, hayatınıza aynı şekilde devam edebilirsiniz. Bu sizin tercihiniz! Ama kısa zaman içinde zengin olmak istiyorsanız, yatırım yapmayı öğrenmeli ve bir şekilde kendi ayaklarınızın üzerinde durarak iş dünyasına katılmalısınız.

Bütçe, Bütçe, Bütçe!

Bütçe, Bütçe, Bütçe!Biliyorum, bütçe yapın önerisini pek çok yerden duyuyorsunuz. Peki, ama bunu ne kadar uyguluyorsunuz? Örneğin, maaşınızı aldığınız gün gelirinizi ve giderinizi ortaya koyarak kendinize bir bütçe planı oluşturuyor musunuz? Eminim çoğunuz bunu yapmayıp sırasıyla faturalarınızı ödüyor, ihtiyaçlarınızı karşılıyor, sonra da meteliğe kurşun sıkarak diğer maaşın yolunu gözlüyorsunuz. Veya cüzdanınızda kalan miktara bakarak “paranın hiç değeri yok” diye düşünüyor, o kadar paranın nereye gittiğine akıl sır erdiremiyorsunuz. İşte bunun tek nedeni yarım saatinizi ayırarak kendinize bir bütçe planı oluşturmamanız! Dediğime inanmıyorsanız, bir sonraki maaşınızda bütçe yapmayı deneyin ve sonuçları kendi gözlerinizle görün.

Önceliklerinizin Farkında Olun!

Önceliklerinizin Farkında Olun!Zengin olmayı gerçekten istiyorsanız, önceliklerinizin farkına varmanın ne demek olduğunu bilmelisiniz. Yapacağınız harcamalardan birikimlere, özel hayatınızdan iş hayatınıza varana kadar her alanda önceliklerinizi düşünmeli ve sizi kısa değil, uzun vadede mutlu edecek şeylere odaklanmalısınız. Atıyorum, arabanızın modelini yükseltmenin size ne kadar artı sağlayacağını düşünmeli, daha güzel bir koltuk takımının bütçenizi ne oranda etkileyeceğini hesaplamalı, o çok istediğiniz pahalı çantanın sizi ne kadar mutlu edeceğini sorgulamalısınız. Eğer zengin olmayı kafaya koyduysanız anlık zevklerden vazgeçmeli, sabrettiğiniz takdirde ileride çok daha iyilerine sahip olacağınızı bilerek yola devam etmelisiniz.

İşte kısa sürede köşeyi dönmek isteyenler için uygulanabilecek 10 tavsiyenin de sonuna gelmiş olduk. Listeyi sonuna kadar okuduğunuza göre sizde zengin olmak için gereken belli başlı özellikler bulunuyor. Bir de önerileri gerçekten dikkate alır ve hayatınıza uyarlarsanız, o zaman hayalinize doğru büyük bir adım atacaksınız demektir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın