Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Pozitif Ayrışması Beklenen Enerji Şirketinden Temettü Kararı

Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan bildirimde genel kurulun kâr payı dağıtım kararı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar;
Hissesi Pozitif Ayrışması Beklenen Enerji Şirketinden Temettü Kararı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yenilenebilir enerji üretimi alanında faaliyet gösteren Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş., 12 Haziran 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde genel kurulun kâr payı dağıtım kararı hakkında açıklamada bulundu.

Borsa İstanbul’da AYDEM koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına temettü müjdesi çıkmadı.

Açıklamada, şirkette ilgili yıla ilişkin dağıtılabilir net dönem karı bulunmadığından, kar dağıtımı yapılmamasına ilişkin genel kurulda ortaklara bilgi verildiği ifade edildi.

Ek açıklamada, “Dağıtılması öngörülen kâr payı tutarının tamamı, ancak yasal kayıtlarda mevcut 2023 yılına ilişkin net dağıtılabilir kârdan karşılanabildiği sürece dağıtılabilmektedir. Bu kapsamda alınan yönetim kurulu kararı doğrultusunda ilgili yıla ilişkin dağıtılabilir net dönem karı bulunmadığından, kar dağıtımı yapılmaması hususu oylamaya tabi olamayacağından bu madde kapsamında yalnızca pay sahiplerine bilgi verilmiştir.” ifadesine yer verildi.

Geçen ay yaptığı açıklamada, borsada enerji sektöründe potansiyel gördüğünü söyleyen Tacirler Yatırım Araştırma Müdürü Serhan Yenigün, Aksa Enerji (AKSEN) ile birlikte Enerjisa (ENJSA) Galata Wind Enerji (GWIND) ve Aydem Yenilenebilir Enerji’nin pozitif ayrışabilecek hisseler olduğunu belirtmişti.

GCM Yatırım Banner

AYDEM Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, 12 Haziran 2024 Çarşamba gününü yüzde 1,14 değer kazanarak 10.165,52 puandan tamamlarken, AYDEM hisseleri endeksle paralel hareket etti ve yükseliş sergiledi.

Yıllık zirvesi 36,4 TL olan AYDEM hisselerinin değeri, günlük bazda yüzde 3,4‘lük yükselişle 34,6 TL seviyesine çıkış gösterdi.

AYDEM Hisseleri Günü Yükselişle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Aydem Yenilenebilir Enerji hisseleri, aylık ve yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 14,5 ve yüzde 146 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın