Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsada Öne Çıkacak 3 Enerji Hissesi! Uzman İsimleri Verdi

Tacirler Yatırım’dan Serhan Yenigün, Borsa İstanbul’da enerji sektöründen bazı hisselerin önümüzdeki dönemde pozitif ayrışacağını açıkladı. İşte detaylar;
Borsada Öne Çıkacak 3 Enerji Hissesi! Uzman İsimleri Verdi
HABER GİRİŞ

Milyonlarca yatırımcı, son günlerde 10 bin puan üzerinde kalıcı olmayı başaran Borsa İstanbul’da hangi hisselerin ve sektörlerin ön plana çıkacağını merak ediyor. Tacirler Yatırım Araştırma Müdürü Serhan Yenigün, borsada enerji sektöründe potansiyel gördüğünü belirtti.

Enerji sektöründe üreticileri ve ekipman üretenleri ayırmak gerektiğinin altını çizen Yenigün, enerji sektörü için olum beklentiler içinde olduğunu söyledi.

Sektör şirketlerinden öne çıkanları paylaşan uzman, Aksa Enerji’nin (AKSEN) büyümesini sürdürdüğü ve yurt dışında da faaliyetlerine devam ettiğini dile getirdi. AKSEN ile birlikte Enerjisa (ENJSA) Galata Wind Enerji (GWIND), Aydem Yenilenebilir Enerji’nin (AYDEM) pozitif ayrışabilecek hisseler olduğunu açıkladı.

Teknoloji Sektörüne Dikkat

Serhan Yenigün, ABD Merkez Bankası’na (FED) yönelik faiz indirimleri beklentilerinin ABD’deki teknoloji şirketlerine yönelik ciddi bir risk iştahı yarattığını ve dolaylı yoldan Borsa İstanbul’daki teknoloji şirketlerini de etkilediğini anımsattı.

Yatırımcıları uyaran uzman, sektördeki hisselerin çarpanlarına ve ucuzluk-pahalılık oranlarına dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın