Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hedef Fiyatı 888 TL Olan Şirket Bugün O Endekse Giriyor

Borsa İstanbul’da işlem gören Coca Cola İçecek, MSCI Global Standart Türkiye Endeksi’ne ekleniyor. 2 şirket endekse veda edecek. İşte detaylar;
Hedef Fiyatı 888 TL Olan Şirket Bugün O Endekse Giriyor
HABER GİRİŞ

Finans şirketi Morgan Stanley Capital International (MSCI) tarafından oluşturulan ve Türkiye’de önde gelen şirketlerin hisse senetlerini içeren bir borsa endeksi olan MSCI endeksinde gerçekleşecek değişimler 13 Şubat’ta açıklanmıştı.

Hem yerel hem de uluslararası yatırımcıların yakından takip ettiği endeks, Türkiye’nin borsa arenasındaki hareketlerini değerlendirmeyi ve sektörel bazda şirketlerin nasıl bir performans sergilediğini kıyaslamaya yarıyor.

29 Şubat kapanışı itibarıyla MSCI Türkiye endekslerinde yaşanacak değişimler:

  • MSCI Global Standart Türkiye Endeksi’ne Coca Coca İçecek (CCOLA) eklenecek. Hektaş (HEKTS) ve Koza Altın (KOZAL) endeksten çıkartılacak.
  • MSCI Small Cap Endeksine Gübre Fabrikaları (GUBRF), Hektaş (HEKTS), Agrotech (AGROT), Katılımevim (KTLEV), Kocaer Çelik (KCAER), Koza Altın (KOZAL), Reeder Teknoloji (REEDR), Oyak Çimento (OYAKC), Tab Gıda (TABGD) eklenecek.
  • MSCI Small Cap Endeksinden Margün Enerji (MAGEN) hissesi çıkarılacak.

Hedef Fiyatı 888 TL Olan Şirket MSCI Endeksine Giriyor!Kaynak: Paratic Piyasalar

TEB Yatırım, 26 Şubat tarihinde MSCI Global Standrt Türkiye endeksine eklenecek olan CCOLA için hedef fiyatını 888,63 TL’ye çıkarmıştı ve tavsiyesini “al” olarak belirlemişti.

GCM Yatırım Banner

2023 yılını 525,5 TL’den tamamlayan CCOLA, 29 Şubat 17.30 itibarıyla yüzde 0,6 artışla 638 TL’ye yükseldi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.