Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gala Coin Rehberi

Gala coin nedir, nereden satın alınır gibi soruların cevapları ve gala coin hakkında her şey sayfamızda. Tüm bunlar için tıklayın!
Gala Coin Rehberi
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Her geçen gün, kripto piyasasında başka projeler popüler hale geliyor. Ancak yatırımcılar, projeler hakkında detaylı bilgiler edinemiyor. Sizler için Gala Games hakkında bilgilendirici bir içerik hazırladık.

GALA, Gala Games’in yerel kripto para birimidir. Gala ekosisteminde oyun oynamak ve oyun içi varlıkları satın almak için kullanılan ana varlıktır. Token, kullanıcıların bir Gala Node’u çalıştırarak Gala Games ekosisteminde kullanabilecekleri ayrılmaz bir parçadır.

Blok zinciri oyunlarına ilgi artmaya devam ettikçe kullanıcılar en iyisini bulmak istiyor. Gala, blok zinciri üzerinde çalışan merkezi olmayan bir oyun ekosistemidir. Bu nedenle, Gala Games’in yerel varlığı olan GALA, yatırımcıların ilgi odağı olmaya devam ediyor. Bu yazımızda, Gala coin nedir, Gala coin geleceği gibi merak edilen soruları yanıtlayacağız.

1Gala Coin Nedir?

Gala Coin Nedir?Gala coin nedir sorusunu ele alırken öncelikle GALA’nın metaverse ve çevrimiçi oyunlarla ilişkili olduğunu belirtelim. 2018 yılında kurulan Gala Games ekosistemi, oyuncuların oyun öğelerinin sahipliğini almasına yardımcı olmak için değiştirilemez token’ları (NFT) kullanan bir blok zinciri ağıdır. 

NFT’ler, Gala ekosisteminde takas edilebilir ve satılabilir. Ağ, kullanıcılar arasında aktarılabilen Ethereum tabanlı GALA coin tarafından desteklenmektedir. GALA coin, Gala Games ekosisteminin yerel varlığıdır. Şu anda FarmVille’e benzer bir mobil oyun olan Town Star’da hem geleneksel öğelerin hem de NFT’lerin oyun içi satın alımları için kullanılmaktadır.

Bir ERC-20 token’ı olan Gala, herhangi bir ERC-20 uyumlu cüzdanda saklanabilir. Gala Games ağındaki oyuncular, GALA coin’i, yükseltmeler ve diğer oyun içi varlıkları satın almak için kullanabilir.

GALA sahipleri, platformun protokolleri yönetim tartışmalarına ve oylarına katılabilirler. Büyüyeceğine inandıkları için blockchain oyun ekosistemindeki oyuncular tarafından bir değer deposu olarak kullanılmaktadır. Bu da Gala coin geleceği hakkında umutları artırmaktadır. 

Gala Games ekibi, topluluğunun yardımıyla sürekli olarak yeni fikirleri devreye sokar ve test eder. Ayrıca sıradan oyuncular Gala düğümlerini evdeki bilgisayarlarında çalıştırabildikleri için Gala Games ağı, kelimenin tam anlamıyla oyuncuların sahip olduğu düğüm ekosistemine bağlıdır.

2Gala Coin Kime Ait?

Gala Games, Eric Schiermeyer ve Michael McCarthy tarafından kurulmuştur. Gala Games’in CEO’su Schiermeyer, blok zinciri ve kripto para birimi sektörüne dahil olmadan önce dijital oyunlarda yoğun bir şekilde çalışmıştır.

2007’de Zynga Poker, Farmville ve Farmville II’nin arkasındaki sosyal oyun geliştirme firması Zynga’nın kurucu ortağı ve yöneticiliğini yapmıştır.

Gala Games’in Oyun Başkanı McCarthy ise oyun endüstrisinde 20 yıldan fazla deneyime sahiptir. Creative Direktör olarak Zynga’da göreve başlamadan önce Interplay Entertainment ve Troika Games’de liderlik pozisyonlarında bulunmuştur. McCarthy aynı zamanda Applied Cinematics’in kurucusudur.

3Gala Coin Özellikleri Nelerdir?

Gala Coin Hedefi Gala coin, Ethereum ve BNB Chain üzerine inşa edilmiştir. Geliştiricilerin oyun kalitesine odaklanmasını sağlayan bir platformdur. Aynı zamanda geliştiricilerin karlı olmasını ve kontrolün oyunculara geçmesini sağlar.

GALA’nın en büyük avantajı, Gala Games üzerinde ödeme aracı işlevi görmesidir. Ayrıca, ERC-20 tipi bir varlık olduğu için GALA’yı Ethereum ağını kullanarak başka herhangi bir hesaba, cüzdana veya ekosisteme göndermek mümkündür.

Ekosistemde şu anda 14 oyun vardır. Gala ekosisteminde ayrıca oyuncuların oyun içi varlıkları satın alabilecekleri bir mağaza bulunuyor. Gala Games şu anda kendi blok zinciri GalaChain’i yaratıyor. Bu oyun inşa etmek için geliştirilen ilk blok zinciri olacak. GalaChain’in ağdaki işlem ücretlerini düşürmesi ve dengelemesi amaçlanıyor.

Bu oyunların çoğu, kullanıcıların oyunu tamamlamak için bir şeyler oluşturmaları veya NFT kullanmaları gereken NFT ve Metaverse temalıdır.

Gala, Steam mağazasına veya GOG’a benzer ve kullanıcıların platformda oynayabileceği çeşitli oyunları içerir. Oyunları oynamak için para ödeyen oyuncuları içeren diğer mağazaların aksine, buradaki oyunlar ücretsizdir ve kullanıcılar oyundaki tüm öğelere sahip olabilir.

Yatırımcılar GALA token’ları kilitleyebilmekte ve VOX avatarlarını kullanarak VOXcoin kazanabilmektedir.

4Gala Coin Nasıl Alınır?

Gala coin satın almak için öncelikle kendi kullandığınız merkezi kripto para platformuna giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra işlem çiftlerinden en çok kullanılan GALA/USDT seçimi yaparak satın alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Farklı DeFi platformları üzerinden de alım yapabilirsiniz. Kullandığınız platformda “takas” alanına giderek işlem yapmak istediğiniz varlığı GALA olarak seçmelisiniz.

Gala coin için Binance üzerinden örnek verecek olursak: İlk olarak hesabınıza giriş yapın. Ardından piyasalar kısmına GALA yazın. Sonrasında “Hemen Al Sat” butonuna tıklayın.

Bu adımları tamamladıktan sonra aşağıdaki görselde gösterilen alana almak istediğiniz veya satmak istediğiniz miktarı girerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Gala coin nasıl alınır

İşleminizi tamamladıktan sonra cüzdanınızı kontrol etmeyi unutmayın.

Gala coin nasıl alınır

Gala coin, verilere göre Gala coin Usdt işlem çifti ile 59 farklı borsada listelenmiştir. Türk lirası ile Gala Coin almak isterseniz bunu GALA/TRY ile yapabilirsiniz ve bu işlem çifti sadece 6 borsada mevcuttur.

Gala coin projesini beğendiyseniz ve nasıl alınır, merak ediyorsanız sizler için listelediğimiz şu borsalara bakabilirsiniz.

GALA/USDT çiftinden işlem yapmak isterseniz:

  • Binance,
  • Gate.io,
  • KuCoin ve
  • Coinbase gibi lider borsaları kullanabilirsiniz.

Gala coin TRY paritesi, yani GALA/TRY çifti içinse:

  • Binance,
  • BinanceTR,
  • Paribu
  • Bitexen ve
  • Bitay borsalarından işlem yapabilirsiniz.

Gala coin elde etmek için başka yollar da mevcuttur. Eğer ki kazanç sağlamak istiyorsanız düğüm kiralayabilirsiniz. Şu anda 2.391.711 adet GALA ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. Ardından pasif kazanç elde edebilirsiniz.

Elbette Gala yorumlarını incelediğinizden ve tüm bilgileri edindiğinizden emin olmalısınız. Sektöre ilişkin gelişmeler için anlık ekonomi ve finans haber merkezi sayfamızı izleyebilirsiniz.

5Gala Coin Geleceği Nedir?

Gala Coin Geleceği Gala coin geleceği hakkında yorumda bulunacak olursak, ilk olarak, nispeten yeni bir proje olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle potansiyel olarak fiyatında artış beklenebilir.

Gala Games’in arkasındaki şirket, hem oyun hem de blok zinciri endüstrilerinde deneyimli. Bu, onlara daha verimli ve kullanıcı dostu bir deneyim yaratmak için blok zinciri teknolojisinin nasıl kullanılacağı konusunda benzersiz bir bakış açısı sağlıyor. 

Şirket oyun endüstrisindeki bazı önemli isimlerle ortaklık kurdu ve bu da ona rekabette bir adım önde olmasına zemin hazırlıyor. Ayrıca NFT’lerin ve kripto oyunlarının artan popülaritesi, bu tür coin’lere güçlü bir talep olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte önemli olan, kullanıcı sayısıdır. Bu da onu iyi bir yatırım haline getirir. Talep arttıkça Gala coin’in değerinin artma potansiyeli vardır. Şu anda 1,3 milyondan fazla Gala Games oyuncusu var ve bu sayı artmaya devam ediyor.

Gala’nın ekibi, Gala ekosistemini sürekli olarak geliştiriyor ve mevcut Gala oyunlarının sayısını çoğaltıyor. Gala coin geleceği bu nedenlerden dolayı parlak görünüyor ve uzun vadeli yatırım için cazip seçenekler arasında yer alıyor.

Ayrıca önemli olan, Gala coin’in sınırlı bir 50 milyar token arzına sahip olmasıdır, bu da Gala coin yorumlarında pozitif olarak öne çıkmaktadır. Yani talep arttıkça değerinin artma potansiyeli vardır.

Ağustos 2021 itibarıyla 0,02 dolar civarında işlem gören Gala Games’in 1 dolara ulaşacağını düşünenler var. Ancak Gala coin hedef konusundaki 1 dolarlık nokta için Gala coin fiyatının 50 katına çıkması gerekecek. Yine de boğalar, bu iddialı hedefin bir kaç yıl içinde tutturulacağına inanıyor.

Fiyatlar konusunda kripto paraların altına paralel ilerlediği zamanların olduğu bilgisini de paylaşalım. Yani kripto sektörüyle uğraşanların altın grafik verilerini izlemeleri ve altın haberleri takibini yapmaları yararlıdır.

6Gala Coin Arzı Ne Kadar?

Gala coin projesi her ne kadar popüler olsa da yüksek arz miktarı vardır. Şu anda verilere göre 35,240,112,493 adet arzı vardır. Bu arz daha da artırılabilir. Dolaşımdaki arz miktarı 7 milyar adet olduğu için piyasaya daha fazla arz sürülebilir. Bununla birlikte her yıl 21 Temmuz tarihinde GALA dağıtımının yarı yarıya azaltılacağı biliniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın