Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enjin Coin (ENJ) Rehberi

Enjin Coin (ENJ) nedir, nasıl kullanılır, gibi soruların cevapları ve Enjin Coin hakkında bilmeniz gereken her şey sayfamızda. Tüm bunlar için tıklayın!
Enjin Coin (ENJ) Rehberi
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Kripto para sektöründe her gün onlarca yeni proje çıkmaktadır. Ancak yatırımcılar bu kadar fazla proje içerisinden hangisinin iyi ve doğru bir yatırım olduğunu bilemiyor. Bu nedenle sizler için Enjin Coin hakkında bilgilendirici bir içerik hazırladık.

Enjin platformu, tokenize edilmiş dijital varlıkların oluşturulmasını, paylaşılmasını, depolanmasını, değişimini ve hatta entegrasyonunu sağlamak için yapılmış kapsamlı bir ekosistemdir.

Ethereum ağı üzerinde geliştirilen Enjin Coin (ENJ), 2017’nin sonlarında 18,9 milyon dolar toplayan bir ilk kripto para teklifi (ICO) aracılığıyla piyasaya sürülmüştür. Ancak şirket, oyun topluluğu platformunun tanıtıldığı 2009’da kurulmuştur.

Enjin platformu, tokenize edilmiş dijital varlıkların oluşturulması, dağıtılması, depolanması, entegrasyonu ve ticaretinin yapılmasına imkan sağlar. 

Bundan dolayı, Enjin Coin’in yerel varlığı olan ENJ, yatırımcıların ilgi odağı olmaya devam etmektedir. Bu yazımızda, Enjin Coin nedir, Enjin Coin geleceği gibi merak edilen soruları yanıtlayacağız.

1Enjin Coin Nedir?

Enjin Coin Nedir?Öncelikle Enjin Coin nedir sorusunun yanıtıyla başlayalım. Ethereum ana ağında başlatılan Enjin Coin (ENJ), Ethereum tabanlı bir kripto para birimidir ve değiştirilemez token’lar (NFT) gibi blok zinciri varlıklarının değerini desteklemek için kullanılan dijital bir değer deposudur.

Enjin, blockchain teknolojisini çeşitli sitelerde oyun içi öğeleri düzenleme yöntemine dahil etmeyi amaçlamaktadır. Bu sayede sanal toplama nesneleri ve oyun içi öğelerle bağlantılı yüksek maliyetleri ve dolandırıcılığı ortadan kaldırır. Tasarımcılar, Enjin’in yazılım geliştirme kiti (SDK) yayınlaması sayesinde bunları oyunlarına ve uygulamalarına dahil edebilir.

Bu, blok zinciri tabanlı oyun ürünleri ekosistemi sağlayan bir şirket olan Enjin’in bir projesidir. Enjin Coin metaverse alanında da oldukça gelişmiştir ki bu Enjin Coin geleceği için iyiye işaret etmektedir. Enjin Coin ile basılan her varlık, NFT’ler içinde kilitlenen ve dolaşımdan kaldırılan basılmış bir kaynak olan ENJ’yi içerir.

Diğer blok zinciri projelerinden ayrılan en önemli noktası ise ERC-1155 standardını geliştirmesidir. ERC-1155, bağımsız ve gaz açısından verimli bir NFT sözleşmesi oluşturmayı sağlar. Birden fazla NFT’yi tek bir sözleşme içerisinde kullanır.

2Enjin Coin Hangi Ülkenin ve Kime Ait?

Enjin Coin Hangi Ülkenin ve Kime Ait?Sıklıkla duyulan “Enjin Coin kimin?” sorusunun cevabı oldukça merak ediliyor. Enjin, her ikisi de oyun endüstrisi ile derinden ilgili olan Maxim Blagov ve Witek Radomski tarafından 2009 yılında kuruldu. Sekiz yıl sonra başarılı bir ICO gerçekleştirdiler ki 20 milyon kayıtlı kullanıcısıyla dünyanın en büyük oyun topluluğu platformlarından biri haline geldi.

Bilgisayar bilimi mezunu olan Maxim Blagov, aslen Singapurludur. Yazılım proje yönetimi, pazarlama ve yazılım tasarımı alanlarında 18 yıllık uzmanlığa sahip, vizyoner ve yaratıcı bir yönetmendir. Video oyunları ve blockchain alanında, büyük etkileşimli uygulamalar için konsept ve strateji geliştirme konusunda da uzmandır.

Şirketin teknik mühendisliğini üstlenen, ürün vizyonunu denetleyen ve yazılım güvenliği alanlarında hizmet veren Witek Radomski ise CTO olarak görev yapmaktadır.

Ayrıca ekipte, Caleb Applegate, Ilija Roloviç ve Bryana Kortendick yer almaktadır. Bu kişiler alanlarında uzman kişilerdir. Dolayısıyla Enjin Coin projesi emin ellerdedir.

3Enjin Coin Nasıl Satın Alınır?

Enjin Coin fiyat ve özellikleri açısından sizi tatmin ettiyse satın alımının nasıl yapıldığına bakalım.

ENJ satın almak için öncelikle kendi kullandığınız merkezi kripto para platformuna giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra işlem çiftlerinden en çok kullanılan ENJ/USDT seçimi yaparak satın alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Farklı DeFi platformları üzerinden de alım yapabilirsiniz. Kullandığınız platformda “takas” alanına giderek işlem yapmak istediğiniz varlığı ENJ olarak seçmelisiniz.

Binance üzerinden örnek verecek olursak: İlk olarak hesabınıza giriş yapın. Ardından piyasalar kısmına ENJ yazın. Sonrasında “Hemen Al Sat” butonuna tıklayın.

ENJ Coin Nasıl Alınır

Bu adımları tamamladıktan sonra aşağıdaki görselde gösterilen alana almak istediğiniz veya satmak istediğiniz miktarı girerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

ENJ Coin Nasıl Alınır

İşleminizi tamamladıktan sonra cüzdanınızı kontrol etmeyi unutmayın.

Enjin Coin, verilere göre Enjin Usdt işlem çifti ile 73 farklı borsada listelenmiştir. Türk lirası ile Enjin Coin almak isterseniz bunu ENJ/TRY ile yapabilirsiniz ve bu işlem çifti sadece 3 borsada mevcuttur. Borsa verileri için olduğu gibi kripto piyasaları için de hesap açıp takip yapabilirsiniz.

Enjin Coin projesini beğendiyseniz ve nasıl alınır, merak ediyorsanız sizler için listelediğimiz şu borsalara bakabilirsiniz. Bununla birlikte Enjin Coin grafik ve Enjin Coin yorumlarını detaylı incelediğinizden emin olun. 

ENJ/USDT çiftinden işlem yapmak isterseniz:

  • Binance,
  • Gate.io,
  • KuCoin ve
  • Coinbase gibi lider borsaları kullanabilirsiniz.

ENJ/TRY çifti içinse:

  • Binance,
  • BinanceTR,
  • Gate.io borsalarından işlem yapabilirsiniz.

4Enjin Coin Nasıl ve Nerede Kullanılır?

Enjin Coin Hangi Ülkenin ve Kime Ait?ENJ Coin, bireyler, markalar ve kuruluşlar için değiştirilemez token’ların (NFT) kullanımını basitleştirmeyi amaçlayan Ethereum tabanlı bir kripto para birimidir.

Enjin ekosisteminde oluşturulan NFT’lerin veya blok zinciri tabanlı varlıkların değerini doğrudan desteklemek için ENJ gereklidir. ENJ, Enjin platformu kullanılarak oluşturulan her varlıkta bir basım kaynağı olarak kullanılır. Bu varlıklar içinde tutulan ENJ dolaşımdan çıkarılır.

Enjin’in Ethereum tabanlı DeFi platformlarıyla uyumluluğu, kullanıcıların faiz kazanmak için ENJ yatırmalarına ve akıllı sözleşmelerdeki varlıkların ödünç alınmasına izin verir. ENJ, stake yapılarak veya likidite havuzlarına eklenerek, yatırımcılarının pasif gelir elde etmesine olanak sağlar.

Bunlardan farklı olarak, Unity, Samsung, Microsoft, BMW ve Atari şirketleri ile yaptığı iş birlikleri, ileride ENJ’nin buralarda kullanılmasına olanak sağlayabilir. Aynı zamanda Enjin, blockchain teknolojisini çeşitli sitelerde oyun içi öğeleri düzenleme yöntemine dahil etmeyi amaçlamaktadır.

Dolayısıyla Enjin Coin geleceği parlak olabilir. Çünkü blockchain geleceği de astronomik büyüme tahminleriyle aydınlık görünmektedir.

5Enjin Coin Avantajları Nelerdir?

Enjin, bir blok zincirinde oyunların hızlı bir şekilde geliştirilmesine izin verir. Oyuncular, blok zincirinin yardımıyla sanal ürünleri güvenli bir şekilde satın alabilir, satabilir ve gruplar veya forumlarda iletişim kurarken ENJ kazanabilir.

Oyun geliştiricileri, dolandırıcıların olmadığı yeni ortamda çalışabilir, aracılar olmadan merkezi olmayan projeler başlatabilir ve ödemeleri daha hızlı ve daha kolay almalarını sağlayan akıllı cüzdanları kullanabilir. Enjin, Proof-of work (PoW) algoritmasını kullandığı için güvenli bir blok zinciridir.

Geliştiriciler, sistemleri ve akıllı bağlantıları düzenli olarak denetler ve blok zincirde  herhangi bir güvenlik açığı oluşmamasını sağlamaya yardım eder.

Enjin Coin yorumları oldukça pozitif görünüyor. Yaklaşık 184 bin farklı cüzdanda bulunan ENJ yorumlarına bakıldığında, yatırımcıları geleceğe dair umutlu. Hatta yukarıda bahsettiğimiz gibi 20 milyon kayıtlı kullanıcısı ile popülerliğini korumaya devam ediyor.

6Enjin Coin Arzı Nedir?

Alanında öncü olan Enjin Coin projesinin, nispeten yüksek sayılabilecek arz miktarı vardır. ENJ, belirli bir maksimum arza sahiptir. Şu anda Enjin Coin projesinin web sitesine göre 1.000.000.000 adet toplam arz mevcuttur. Daha fazla ENJ basımı yapılamaz.

Dolaşımdaki arz miktarı da 1 milyar adet olduğu için piyasaya daha fazla arz sürülmeyecek. Basılan NFT’ler için ENJ kilitlendiğini daha önce söylemiştik. Kilitli ENJ miktarı ise 11.815.785 adettir. Bu sayı maksimum arzın yüzde 1,18’ine eşittir.

Enjin Coin fiyat açısından yatırımcılarını geçmişte oldukça mutlu etti. Önceki boğa sezonu olan 2018-2020 yılları arasındaki düşük seviyesinden 150 kat yükseliş yaşayarak tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmeyi başardı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.