Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Coinbase, SEC ile Yıllar Sürecek Hukuk Savaşına Hazırlanıyor

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, borsanın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile mahkemelik olma yolunda gittiklerini söyledi.
Coinbase, SEC ile Yıllar Sürecek Hukuk Savaşına Hazırlanıyor
HABER GİRİŞ

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, ABD’nin düzenleyicisi Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile yıllar sürecek bir hukuk savaşına hazırlandıklarını söyledi. Borsa geçen yılın Temmuz ayında, SEC tarafından inceleme altına alınmıştı.

Borsa ayrıca geçen ay SEC tarafından potansiyel menkul kıymet ticaretinde ihlaller yaptığı gerekçesiyle uyarılmıştı. Armstrong, bildirimin yayınlanmasını talihsizlik olarak nitelendirdi ve şirketin SEC’in sahip olduğu belirli sorunlar hakkında daha fazla bilgiye sahip olmadığını söyledi.

Armstrong açıklamasının devamında, “İhtiyacımız olan netliği elde etmek ve içtihat oluşturmak için sonunda mahkemeye gitmemiz gerektiğini düşünüyorum.” ifadelerini kullandı. SEC, kayıt dışı menkul kıymetler sunduğunu iddia ettiği şirketlerin peşine düşerek kripto firmaları üzerindeki incelemesini artırdı.

Daha önce Ripple aleyhine açılmış dava, bu anlamda atılmış en büyük adım olmuştu. Coinbase’in SEC ile yıllarca sürecek bir savaşa hazır olup olmadığı sorulduğunda Armstrong, “Kesinlikle” yanıtını verdi.

Kripto para birimi endüstrisi , SEC’in şirketlere ne yapabilecekleri ve yapamayacakları konusunda netlik vermediğinden şikayet etti. SEC ise kuralların mevcut yasalara göre açık olduğunu savunuyor.

GCM Yatırım Banner

ABD’de işlem gören ve hisseleri bu yıl yaklaşık yüzde 90 artış gösteren Coinbase’deki yatırımcılar, SEC meselesinin nasıl sonuçlanacağını yakından takip edecekler.

Armstrong’dan ABD’den Çıkma Sinyali

Armstrong, Londra’daki bir fintech etkinliğinde, ABD’nin kriptoda önemli bir pazar olma potansiyeline sahip olduğunu ancak şu anda düzenleyici netlik sağlamadığını söyledi. Bu devam ederse, Coinbase’in ABD’den başka bir yere taşınmak da dahil olmak üzere yurtdışında daha fazla yatırım yapma seçeneklerini değerlendireceğini söyledi.

Şirketin ABD dışında yatırım yapmak için diğer pazarlara baktığını ve kendisini bir kripto merkezi olarak konumlandırma çabası göz önüne alındığında İngiltere’de muhtemelen daha fazla yatırım yapacağını sözlerine ekledi.

İngiltere Hazinesi ekonomi sekreteri Andrew Griffith bugün, hükümetin gelecek 12 ay içerisinde kripto düzenlemesini yürürlüğe koyacağının sinyalini verdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.