Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

SEC’ten Coinbase’e Kayıt Dışı Menkul Kıymet Ticareti Araştırması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Coinbase borsasını araştırıyor. Ayrıntılar haberde…
SEC’ten Coinbase’e Kayıt Dışı Menkul Kıymet Ticareti Araştırması
Yorum

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, halka açık bir şirket olan kripto borsası Coinbase’i, ABD’li kişilerin kayıt dışı menkul kıymetler ticaretine izin verdiği şüphesiyle araştırıyor.

Bloomberg’de yer alan rapora göre düzenleyici borsada listelenen bazı tokenleri araştırıyor. SEC, geçen hafta Coinbase’de listelenen yedi kripto para biriminin kayıt dışı olduğunu iddia ediyor.

SEC Başkanı Gary Gensler daha önce Coinbase’in listelediği bazı kripto para birimleri göz önüne alındığında ulusal bir menkul kıymet olarak kaydolması gerektiğine inandığını söylemişti.

Coinbase ise kripto para birimlerinin nasıl menkul kıymet olarak kabul edilebileceğini tanımlamak için net kurallar sağlamadığı için SEC’i eleştirdi. Borsa Baş Politika Sorumlusu Faryar Shirzad, mevcut menkul kıymet yasalarının kripto para birimlerine uymayabileceğini söyledi.

CEO Brian Armstrong, borsanın yasal olarak alabileceği her tokeni listeleme hedefinin dezavantajları olduğunu belirtti.

Coinbase Baş Hukuk Görevlisi Paul Grewal, “SEC’in daha önce gözden geçirdiği bir süreç olan titiz titizlik sürecimizin, menkul kıymetleri platformumuzdan uzak tuttuğundan eminiz ve bu konuda SEC ile bağlantı kurmayı dört gözle bekliyoruz” açıklamasını yaptı.

ABD’nin en büyük ticaret platformu olan Coinbase, Amerikalıların 150’den fazla token ticaretine izin veriyor. Bu ürünler menkul kıymet olarak kabul edilirse, firmanın SEC’e borsa olarak kaydolması gerekebilir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu