Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngiltere Gelecek 12 Ay İçinde Kripto Düzenlemesini Getirebilir

İngiltere Hazinesi ekonomi sekreteri Andrew Griffith, kripto düzenlemesi için 12 aylık süreci işaret etti. Ayrıntılar geliyor…
İngiltere Gelecek 12 Ay İçinde Kripto Düzenlemesini Getirebilir
Yorum

İngiltere’nin önümüzdeki 2 ay içinde kripto para endüstrisini düzenlemeyi hedefleyen yeni yasalar çıkarabileceği öne sürüldü. Açıklama İngiltere Hazinesi ekonomi sekreteri Andrew Griffith tarafından yapıldı.

Birleşik Krallık hükümeti, Şubat ayında kripto varlıklarını düzenleme planlarını ortaya koydu ve önerilerini istişare için açtı. Danışmanlık süresi 30 Nisan’da sona eriyor. Griffith, kripto düzenlemesinin bu yıl içerisinde yürürlüğe girebileceğini söyledi.

Griffith, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden çıkışına atıfta bulunarak, “Kural kitabımızın kontrolünü geri aldık. Bu Birleşik Krallık’ın onlarca yıldır sahip olduğu bir şey değildi” açıklamasında bulundu. Orantılı bir şekilde hareket etme yeteneğine sahip olduklarını belirten Griffith, bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmek istediklerini söyledi.

Dubai’den Singapur’a dünyanın dört bir yanındaki yargı bölgeleri, firmaları burada alışveriş yapmaya teşvik etmek için kendilerini kripto dostu yerler olarak konumlandırmaya çalışıyor. ABD de ise düzenleyiciler, şirketlere karşı yaptırım eylemlerini hızlandırıyor ve sert bir tavır sergiliyor.

İngiltere Kriptoya Dostane Yaklaşıyor

İngiltere, kendisini kripto firmalarının geleceği bir yer olarak konumlandırmak istiyor. Geçen yıl, o maliye bakanı olan ve bugünün başbakanı Rishi Sunak, amacının İngiltere’yi kripto varlık teknolojisi için küresel bir merkez yapmak olduğunu söyledi.

ABD’de Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, kripto para birimi firmalarını hedeflemek için mevcut menkul kıymetler kurallarını kullanıyor.

Griffith, İngiltere’nin düzenleme yaklaşımının hem mevcut düzenlemeleri hem de yeni düzenlemeleri karıştıracağını söyledi. Kripto varlık ve blockchain alanında bazı ek fırsatlar olduğunu ve bundan yararlanmak istediklerini sözlerine ekledi.

Milletvekili, yaklaşmakta olan mevzuatın zaten kripto para birimiyle ilgili bazı hükümler içerdiğine bir örnek olarak, şu anda Parlamento’da ilerlemekte olan Finansal Hizmetler ve Piyasalar Yasasına işaret etti. Henüz yürürlükte olmayan bu özel yasa, varlığa dayalı stablecoin’leri düzenleme kapsamına almayı amaçlıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%