Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Coinbase Küresel Genişleme Planı Kapsamında Bermuda’da Lisans Aldı

ABD’li kripto para borsası Coinbase, ülkesinin dışına faaliyet gösterme planı çerçevesinde, Bermuda’da lisans aldığını açıkladı. Detaylar şöyle...
Coinbase Küresel Genişleme Planı Kapsamında Bermuda’da Lisans Aldı
HABER GİRİŞ

ABD’nin önde gelen kripto borsası Coinbase, küresel olarak genişlemeye yönelik daha geniş bir planın parçası olarak Bermuda’da faaliyet göstermek için bir lisans aldığını açıkladı. Coinbase CEO’su Brian Armstrong, bu hafta, ABD ve İngiltere’nin kripto için düzenleme konusunda netlik sağlamadığı takdirde şirketlerinin merkezlerini “offshore” cennetlerine taşıyabileceğini söylemişti.

ABD’deki düzenleyiciler ve kolluk kuvvetleri, 2022’deki bir dizi endüstri patlamasının ardından bu yıl kripto şirketlerine karşı önlemlerini artırdı. Mart ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Coinbase’i belirli ürünlerle ilgili dava etmekle tehdit etti.

Coinbase, Bermuda Para Otoritesi’nden, dijital varlık işletmesi olarak faaliyet göstermesine izin veren bir lisans aldığını açıkladı. Borsa ayrıca Abu Dabi’deki mali düzenleyicilerle potansiyel bir lisans hakkında da görüştüğünü bildirdi. Coinbase’in önümüzdeki hafta Bermuda’da bir kripto türev borsası başlatmayı planladığı iddia edildi.

Coinbase adına konuşan bir sözcü, şirketin bu lisans aracılığıyla hizmet sunmaya yönelik gelecekteki planları hakkında bugün açıklayacak bir şeyi olmadığını söyledi. Londralı araştırmacı CCData’ya göre Mart ayında büyük borsalardaki türev işlem hacimleri, 1 trilyon doların biraz üzerinde olan spot işlem hacimlerine karşılık 2,8 trilyon dolara ulaştı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, bu hafta içerisinde, kirpto ile ilgili, yasalara bu kadar uyulmayan bir alan görmediğini söyledi. Kripto firmaları, düzenlemeler konusunda netliğe ihtiyaç duyduklarını söylüyor ancak Gensler, sektörün düzenleme netliğinden ziyade yasal uyumluluk eksikliğinden muzdarip olduğunu belirtti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.