Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

CFTC Başkanı: Bitcoin Düzenlenirse Fiyatını İkiye Katlayabilir

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu Başkanı Rostin Benham, Bitcoin’de yapılacak düzenlemelerin faydasından bahsetti.
CFTC Başkanı: Bitcoin Düzenlenirse Fiyatını İkiye Katlayabilir
HABER GİRİŞ

Bitcoin ve kripto paralara ilgi duyan yatırımcı sayısı her geçen gün artarken, piyasanın düzenlenmesine yönelik, ülkelerin yasa koyucuları tarafından araştırmalar yapılıyor. Konuyla ilgili yeni bir açıklama, düzenleme ile Bitcoin’in fiyatında yukarı yönlü bir hareketi başlatacağı yönünde oldu.

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) Başkanı Rostin Behnam, yapcakları bir düzenlemenin, Bitcoin fiyatında potansiyel bir artış da dahil olmak üzere kripto endüstrisi için önemli faydaları olabileceğini söyledi.

Behnam, “İyi düzenlenmiş bir alanımız varsa büyüme gerçekleşebilir. CFTC tarafından düzenlenen bir pazar varsa, Bitcoin fiyatı iki katına çıkabilir.” diye konuştu.

ABD’de Bitcoin için Düzenleme Sesleri

CFTC Başkanı, piyasa katılımcılarına düzenleyici netlik sağlama ihtiyacını sürekli olarak savunuyor. Hem CFTC hem de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından piyasanın düzenlenmesine yönelik ihtiyaca dikkat çekiliyor.

SEC Başkanı Gary Gensler önceki günlerde ekibine, kripto varlıkların incelenmesi talimatı verdiğini açıklamıştı. Behnam, net bir düzenleyici çerçevenin kurumsal yatırımcıların piyasaya girmesinin önünü açabileceğini savundu. Kripto alanındaki yerleşik kurumların, düzenleyici bir yapı varsa gerçekleşecek girişlerin önünü açacağını belirtti.

GCM Yatırım Banner

Behnam nakit sıkıntısı çeken kurumun düzenlenmiş kuruluşlardan ücret almasına izin verecek bir hükmü içeren tasarıyı desteklediğini söyledi. CFTC’nin kriptoyu düzenleme zorluğuyla mücadele etmesinin kritik öneme sahip olduğunu belirtti.

Benham’ın sözleri, Bitcoin’in tarihi düşüşlerinden birini yaşadığı bir dönemde geldi. Kripto para birimi enflasyon ve sıkılaştırma politikalarının baskısı altında, 69.000 dolar olan zirvesinden, 20.000 doların altına geriledi. BTC yazım itibarıyla 19.400 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Kripto dostu bir diğer açıklama ise Senator Lummis tarafından yapıldı. Bitcoin’in durdurulamayacağını savunan Lummis, kripto para biriminin geleneksel finans sistemindeki pek çok sorun için çözüm olacağını düşünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.