Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Senatör Lummis Liderlere Seslendi: Bitcoin Durdurulamaz

ABD’li senatör Cynthia Lummis, Bitcoin’in geleneksel finans sistemindeki pek çok sorunu çözebileceğini savunuyor. Detaylar haberde…
Senatör Lummis Liderlere Seslendi: Bitcoin Durdurulamaz
HABER GİRİŞ

Amerika Birleşik Devletleri Wyoming senatörü Cynthia Lummis, Bitcoin’in enflasyon başta olmak üzere mevcut finansal sektör sorunlarını çözme potansiyeline sahip olduğunu söyledi. Lummis artan ulusal borç ve enflasyonun ardından kullanıcılara doların devalüasyonuna bir alternatif sunduğunu belirterek Bitcoin‘in durdurulamayacağını belirtti.

Bitcoin’in durdurulamamasının hoşuna gittiğini belirten Lummis, özellikle ulusal borç ve enflasyon ile ilgili endişeler olduğunu kaydetti. Memleketim Wyoming eyaletinde, işlerine gitmek için yakıta ihtiyaçları olduğu için gıda bankalarına giden insanlar gördüğünü ve artık yüksek fiyatlı benzin ile yiyecek arasında seçim yapmak zorunda kaldıklarını söyledi.

Lummis, sektörün benimsenmesi için baskı yapan önde gelen Bitcoin savunucuları arasında yer alıyor. Senatör, ABD kripto sektörünü düzenlemek için bir çerçeve sağlamak amacıyla kapsamlı bir kripto düzenleme tasarısı sunmuştu.

Lummis, ABD liderlerini Bitcoin’in ekonomiye fayda sağlayabilecek nitelikleri konusunda eğitme girişiminde ön saflarda yer aldı. Bitcoin’i kısıtlamaya çalışan liderleri de eğitime çağıran senatör onlara direneceğini belirtti.

Bitcoin’in yenilik yapılmasına izin verdiğini belirten Lummis, yine de düzenleyici bir çerçevenin gerekli olduğunu belirtti. Lummis, hükümetten kontrol unsurunu ortadan kaldırdığı için birkaç politika yapıcının Bitcoin fikrine karşı olduğuna dikkat çekti. Senatöre göre kontrol eksikliği bazı düzenleyicileri Bitcoin’den korkmaya itti.

GCM Yatırım Banner

ABD hükümeti bir süredir kripto varlıkları düzenlemek adına çalışma yürütüyor. Son olarak Beyaz Saray tarafından kripto varlıklara yönelik ilk yasal çerçeve paylaşılmıştı. Taslak yasa dışı faaliyetlerin engellenmesine odaklanıyor. Borsaların ve çeşitli hizmet sağlayıcıların yasal çerçeveye uyum sağlaması isteniyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.