Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Büyük Operasyona BofA da Katıldı: 106 Milyon TL’lik Satış Var

174,7 milyon TL’lik net para girişinden bir gün sonra 222,5 milyon TL büyüklüğünde satış yiyen Akbank hisselerine bir darbe de BofA’dan geldi.
Büyük Operasyona BofA da Katıldı: 106 Milyon TL’lik Satış Var
HABER GİRİŞ

Fitch Ratings’in geçen hafta piyasalar kapandıktan sonra paylaştığı Türkiye raporu öncesi hareketliliği başlayan banka endeksi bu hafta da gündemden düşmüyor. Satış baskılarıyla karşılaşan BIST 100’ü sırtlayan banka endeksinin dün kırmızı mumlara karşı koyamadığı görülmüştü. Banka endeksinde en çok düşüş yaşayan hisseye bugün bir darbe de Bank of America’dan (BofA) geldi.

Salı günü 174,7 milyon TL’lik net para girişi gördükten sonra dünkü işlemlerde ise 222,5 milyon TL büyüklüğünde para çıkışına sahne olan Akbank T.A.Ş. (AKBNK) bugün de satış baskıları yaşadı.

Banka hisselerinde yüklü satış yapan BofA’nın çıkış yaptığı tutar 106 milyon TL büyüklüğünde oldu. Günlük net para girişi arttıktan sonra bu hafta 44 liranın üzerini gören AKBNK, dün açılışı 43,92 TL’den yaptıktan sonra 41,32 TL’ye kadar sarktı.


Dün devre kesici gören hisseler bugün de negatif bölgede kalmaya devam etti. Düşüşü yüzde 1’in üzerinde olan hisseler saat 14.00 itibarıyla 41,26 TL’den kayda geçti.

Yüzde 100’ün üzerindeki yıllık primini satış baskılarına rağmen korumaya çalışan AKBNK, son altı ayda yüzde 43,33 değer kazansa da son haftadaki primini yüzde 6 seviyesine çekti.

Kaynak: Matriks

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın