Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsa İstanbul Duyurdu: Yeni Halka Arz 9 Endekse Dahil Olacak

Borsa İstanbul, Kamuyu Aydınlatma Platformu’ndan Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojilerinin 9 endekste işlem göreceğini açıkladı. İşte detaylar;
Borsa İstanbul Duyurdu: Yeni Halka Arz 9 Endekse Dahil Olacak
HABER GİRİŞ

Sermaye Piyasası Kurulu’ndan 31 Ocak tarihinde onay almayı başaran Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri’nin (PATEK) payları, 13 Şubat 2024 tarihinde Borsa İstanbul Ana Pazar’da işlem görmeye başlayacak.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden 12 Şubat’ta yapılan açıklamada şirket paylarının BIST Tüm, BIST Tüm-100, BIST Ana, BIST Halka Arz, BIST Katılım Tüm, BIST Teknoloji, BIST Bilişim, BIST Teknoloji Ağırlık Sınırlamalı ve BIST İstanbul endeksleri kapsamına dahil edileceği belirtildi.

Endekslerin hesaplanmasında şirketin paylarının sayısının 134.000.000 ve fiili dolaşımdaki pay oranının yüzde 20 olarak dikkate alınacağı paylaşıldı.

Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri’nin halka arz sonuçları 8 Şubat tarihinde açıklanmıştı. Halka arzın büyüklüğü 945 milyon lira olurken toplamda 2 milyon 390 bin 177 yatırımcıya pay dağıtımı gerçekleştirildi.

Şirketin CEO’su Nusret Dur, halka arza yönelik yaptığı açıklamalarda halka arzdan sağlanan gelirin hangi alanlara kullanılacağını açıklamıştı.

GCM Yatırım Banner

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın