Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

PATEK Sonuçları Geldi! 2024’ün İlk Halka Arzı Kaç Lot Verdi?

2024 yılının ilk halka arzlarından olan Pasifik Teknoloji bugün KAP üzerinden halka arz sonuçlarına ilişkin bildiri paylaştı. Detaylar haberin içerisinde;
PATEK Sonuçları Geldi! 2024’ün İlk Halka Arzı Kaç Lot Verdi?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kasım ayında düşüşe geçerek yatırımcıların yıllık kâr oranlarını azaltan BİST 100 endeksi, yeni yılla birlikte grafiğini yeşile boyadı. Rekor üstüne rekor kıran endekste, işlem hacmi de yükselişini sürdürüyor.

Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) 31 Ocak tarihli bülteninde onay verdiği Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş. halka arzının sonuçları bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklandı.

2024 yılının ilk halka arzlarından olan Pasifik Teknoloji, 6-7 Şubat 2024 tarihleri arasında talep toplama işlemlerini tamamladı. Pay başına 35 liradan halka arz olan şirket, talep toplama işlemlerini “Sabit Fiyatla Talep Toplama” yöntemiyle yaptı.

PATEK koduyla işleme başlayacak olan şirket KAP bildirisinde, halka arz edilen 27 milyon lira nominal değerli payların satışının gerçekleştirildiği ve halka arz büyüklüğünün 945 milyon lira olduğu kaydedildi.

Pasifik Teknoloji Halka Arz Sonuçları
KAYNAK: KAP

Halka arzda yurt içi bireysel yatırımcılara nihai tahsisat tutarının yaklaşık 2,56 katı, yurt içi kurumsal yatırımcılara ise yaklaşık 8,74 katı oranında talep geldiğinin bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner

Halka arz fiyatı üzerinden yatırımcı grubu bazında gelen talep doğrultusunda 2 milyon 390 bin 177 yatırımcıya pay dağıtımı yapıldığı belirtildi. Hesaplamalara göre PATEK halka arzından, kişi başı tahmini 8 lot (280 lira) dağıtım gerçekleştirildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın