Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SPK’dan Onay Geldi: O 2 Şirket Halka Arz Oluyor!

Sermaye Piyasası Kurulu, paylaştığı haftalık bülteninde Bor Şeker ve Pasifik Donanım Yazılım Bilgi Teknolojileri’nin halka arzını onayladı. İşte detaylar;
SPK’dan Onay Geldi: O 2 Şirket Halka Arz Oluyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 31 Ocak tarihinde haftalık bültenini yatırımcılarla paylaştı. Kurul, 2 şirketin halka arzını, 2 şirketin sermaye artırımını ve 5 şirketin borçlanma aracı başvurusunu onayladı.

SPK’nın halka arzına onay verdiği Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri 120 milyon TL olan sermayesini 134 milyon TL’ye çıkaracak. Şirket için 1 TL nominal değerli paylar 35 TL sabit fiyat üzerinden satılacak ve 27 milyon TL’lik payın halka arzı gerçekleşecek.

SPK’dan Onay Geldi: O 2 Şirket Halka Arz Oluyor!Kaynak: SPK

Kuruldan onay almayı başaran diğer bir şirket ise Bor Şeker oldu. Bor Şeker, 200 milyon TL olan mevcut sermayesini 40 milyon TL artırarak 240 milyon TL’ye çıkaracak. Şirketin 1 TL nominal değerli payları 26,54 TL sabit fiyatla satışa sunulacak ve toplam 70 milyon TL’lik payın satışı yapılacak.

SPK’dan Onay Geldi: O 2 Şirket Halka Arz Oluyor!Kaynak: SPK

GCM Yatırım Banner

SPK, Tuğçelik Alümünyum (TUGCLK) ve Panpet Petrol Taşımacılık Sanayi ve Ticaret’in sermaye artırımını onayladı.

Tuğçelik, iç kaynaklardan karşılanmak üzere 30 milyon TL olan mevcut sermayesini yüzde 150 artırarak 180 milyon TL’ye, Panpet Petrol ise 37,5 milyon TL olan mevcut sermayesini 34 milyon TL artırarak 71,5 milyon TL’ye yükseltecek.

Para Cezaları ve Suç Duyuduruları

Bir kişiye Nurol Varlık Kiralama’da şirket yönetim kurulunda son on yıl içerisinde altı yıldan fazla yönetim kuruluğu yapması nedeniyle, bir kişiye içsel veya sürekli bilgilerin kesinleşmesinden kamuya duyurulmasına kadar geçen süre içerisinde işlem yapılması nedeniyle idari para cezası verildi.

İzinsiz sermaye piyasası faaliyetlerinde bulunulması nedeniyle 1 kişi, yetkilisi olduğu şirkete ait banka hesaplarının kullandırılması suretiyle izinsiz sermaye piyasası faaliyeti suçuna iştirak edilmesi nedeniyle 2 kişi, adına veya yetkilisi olduğu şirket adına kayıtlı telefon hattının kullandırılması suretiyle izinsiz sermaye piyasası faaliyeti suçuna iştirak edilmesi nedeniyle 2 kişi hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Bunların yanında hileli davranışlarla kişilerin aldatılarak onların zararına olacak şekilde kendisine yarar sağlaması sebebiyle bir kişi hakkında suç duyurusunda bulunulduğu aktarıldı.

SPK’dan Onay Geldi: O 2 Şirket Halka Arz Oluyor!Kaynak: SPK

Türkiye’de yerleşik kişilere yönelik olarak internet aracılığıyla yurtdışında kaldıraçlı işlem yaptırıldığı belirlenen 41 siteye erişim engeli getirilmesi için hukuki işlemlerin yapılmasına karar verildiği duyuruldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın