Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halka Arz Olan Şirketin CEO’su Gelirin Nasıl Kullanılacağını Açıkladı

Pasifik Teknoloji’nin halka arzı için talep toplama işlemleri bugün başladı. Şirketin CEO’su açıklamalarda bulundu. Detaylar şöyle...
Halka Arz Olan Şirketin CEO’su Gelirin Nasıl Kullanılacağını Açıkladı
HABER GİRİŞ

Geçen hafta Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından paylaşılan bültende iki yeni halka arz onayının duyurusu yer aldı. Bu onaylardan birisi Pasifik Teknoloji oldu. Şirket PATEK kodu ile Halk Yatırım Menkul Değerler liderliğinde oluşturulan konsorsiyum tarafından halka arz edilecek.

Şirket için talep toplama bugün başladı ve yarın devam edecek. Pasifik Grubu Üst Yöneticisi (CEO) Nusret Dur, halka arz gelirinin nasıl kullanılacağına ilişkin açıklamada bulundu. Dur, halka arz gelirinin yüzde 45’ini yatırım harcamalarına, yüzde 35’ini AR-GE yatırımlarına, yüzde 20’sini ise işletme sermayesine destek olarak ayırdıklarının bilgisini verdi.

Dur, Pasifik Teknoloji’nin şu anda 187 çalışanıyla siber güvenlikten yazılıma, donanımdan teknolojik altyapıya kadar çok geniş yelpazede hizmet sunduğunu söyledi.

Halka arzların, şirketlere özellikle kurumsallaşma, izlenebilirlik ve şeffaflık anlamında çok büyük değerler kattığını belirten Pasifik Teknoloji CEO’su, “Bunun yanında finansal kaynak yapısına da güçlü bir giriş olduğu için bir güçlenme söz konusu. Biz de bu amaçla şirketimizi halka arz ederek bundan sonraki girişimlerimize ve yatırımlarımıza daha güçlü ve sağlıklı bir şekilde devam etmek istedik.” diye konuştu.

Halka Arza Dair Detaylar

Pasifik Teknoloji, PATEK koduyla pay başına 35 liradan dağıtılacak. Toplamda 14 milyon lirası sermaye artırımı, 13 milyon lirası ortak satış olmak üzere nominal değeri 27 milyon lira olan paylar satışa çıkacak. Şirketin halka arz oranı yüzde 20,15 olarak gerçekleşecek.

GCM Yatırım Banner

Hisselerin yüzde 70’i yurt içi bireysel yatırımcıya, yüzde 30’u ise yurt içi kurumsal yatırımcıya ayrılırken, halka arz büyüklüğünün yaklaşık 945 milyon lira olacağı tahmin ediliyor. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.