Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Şimşek TBB Üyesi Banka Yöneticileriyle Bir Araya Gelecek

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek'in gelecek hafta Türkiye Bankalar Birliği (TBB) üyesi bankalarla bir araya geleceği ileri sürüldü. Detaylar haberin içerisinde;
Bakan Şimşek TBB Üyesi Banka Yöneticileriyle Bir Araya Gelecek
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni kabinesinde Hazine ve Maliye Bakanlığı görevini alan Mehmet Şimşek’in, Türkiye Bankalar Birliği üyesi bankalar ile gelecek hafta bir araya geleceği bildirildi. Toplantının Perşembe günü yapılması planlanıyor.

Ekonomim haberinde söz konusu bilgiye, konuya yakın bankacılar tarafından eriştiğine işaret etti. Üst düzey bir bankacı ise “Bu doğal olarak yapılması gereken bir toplantı.” görüşünü savundu.

Kaynaklar yapılacak toplantıda yeni bakan ile sektör değerlendirmesiyle güncel konuların görüşüleceğine işaret etti.

Bankacılık sektörü son 1.5-2 yıldır alışılagelmişin dışında uygulanan ekonomi modeli ile çok sayıda düzenlemeye maruz kalırken, sektör temsilcileri de ara ara bu uygulamaların kaldırılması şikayetlerini dile getirmişti.

Şimşek’in atanmasının ardından mevcut ekonomi politikalarında ortodoks yönelişe geçiş beklentisi piyasalarda artıyor. Şimşek, atanmasının ardından “Türkiye’nin rasyonel bir zemine dönme dışında bir seçeceği kalmamıştır.” ifadelerini kullanmıştı.

Twitter hesabından ilk yaptığı paylaşımda öngörülebilirlik vurgusuyla dikkat çeken Şimşek, yol gösterici ilkelerinin şeffaflık, tutarlılık, hesap verebilirlik ve öngörülebilirlik olacağını bildirmişti. Paylaşımında acil öncelik diyerek, önceliğin ekibin güçlendirilmesi ve güvenilir bir program tasarlamak olduğunu bildirmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu