Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Şimşek’in İlk Paylaşımında Acil Öncelik Vurgusu!

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, Türkiye'nin yerel ve uluslararası zorluklar arasında yol aldığına işaret ederek kurallara dayalı politika oluşturmayı taahhüt etti.
Şimşek’in İlk Paylaşımında Acil Öncelik Vurgusu!
Yorum

Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni kabinesini açıklamasının ardından Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine atanan Mehmet Şimşek, resmi Twitter hesabından ilk açıklamasını İngilizce olarak paylaştı.

Erdoğan’ın kurduğu 60’ncı hükümette ise ekonomiden sorumlu devlet bakanı olarak görev yapan Şimşek paylaşımında, beş yıl aradan sonra Hazine ve Maliye Bakanı olarak yemin ederek onur ve ayrıcalığa sahip olduğunu söyledi.

Ortodoks politikalarıyla ünlü olan Bakan Şimşek, “Bu sıfatla halkımıza hizmet etme sorumluluğunu bana emanet eden Cumhurbaşkanımıza minnettarım.” ifadelerini kullandı.

Nureddin Nebati’den Hazine ve Maliye Bakanı görevini teslim alan Şimşek, daha müreffeh ve dirençli bir Türkiye yaratmak için yol gösterici ilkelerinin şeffaflık, tutarlılık, hesap verebilirlik ve öngörülebilirlik olacağına dikkat çekti.

Türkiye’nin yerel ve uluslararası zorluklarla yol aldığını kaydeden Şimşek, öngörülebilirliğin artırılması için kurallara dayalı politika oluşturma taahhüdünü de teyit etti.

İngilizce olarak paylaştığı açıklamasında, “Kısa yollar veya hızlı düzeltmeler olmasa da, deneyimimizin, bilgimizin ve özverimizin önümüzdeki potansiyel engellerin üstesinden gelmemize yardımcı olacağından emin olabilirsiniz.” ifadelerine yer verdi.

Türkiye’de uygulayacağı ekonomi politikalarına ilişkin detaylı bir açıklamada bulunmayan Şimşek, acil önceliğin ekibimin güçlendirilmesi ve güvenilir bir program tasarlamak olduğuna vurguda bulundu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu