Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AVAX Fiyatı Mart’ın En Düşük Seviyelerine Yakın! Şimdi Ne Olacak?

AVAX fiyatı, Cortina güncellemesi heyecanının dağılmasıyla Bitcoin'in düşüşünü takiben Mart ayının en düşük seviyelerine yaklaştı. Detaylar...
AVAX Fiyatı Mart’ın En Düşük Seviyelerine Yakın! Şimdi Ne Olacak?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Avalanche ağının yerel kripto para birimi AVAX fiyatındaki kan kaybı sürüyor. Altcoinin fiyatı, Cortina güncellemesinin yarattığı beklenti ve heyecanın dağılmasının yanı sıra Bitcoin’in düşüşünü takiben Mart ayının en düşük seviyelerine yaklaştı.

2023’ün en yüksek seviyesi olan 21.5 doları ikinci kez kıramadıktan sonra 15 doların altına inen fiyat, 14.4 dolarlık alt aralığa yakın seyrediyor. Avalanche aktif adresleri, Cortina güncelleme heyecanı azalırken on gün içinde yüzde 50’lik ciddi bir düşüş kaydetti.

AVAX, Bitcoin ile 0.71’lik bir korelasyon paylaşıyor ve bu durum, BTC’nin bu hafta 27.500 doların altına düşmesi nedeniyle altcoinin toparlanmasını zora sokuyor. İşte dikkat çekenler…

AVAX Kazançlarını Siliyor

AVAX fiyatı, kripto pazarındaki diğer tüm altcoinlere benzer şekilde, bu ay oldukça düşüş eğilimi gösteren genel kripto piyasası doğrultusunda hareket ediyor.

Kripto para birimi, ikinci çeyreğin yarısında son dört ayda kaydettiği büyümenin çoğunu sildi. Ayrıca, yatırımcıların desteğinin olmaması, toparlanmayı zorlaştırıyor gibi görünüyor.

GCM Yatırım Banner

Fiyat, Temel Destek Seviyesine Geri Döndü

Fiyatın, haber yazımı itibarıyla yüzde 4’e yakın düşerek 14.95 dolar civarında işlem görmesiyle 11 Mayıs’ta başka bir kırmızı mum oluşumu gerçekleşti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Bir haftada dördüncü kez düşüş yaşayan altcoin, beş gün içinde yüzde 14 değer kaybetti. Sonuç olarak, kripto para birimi Mart ayının en düşük seviyesi olan 14.4 dolar noktasına yaklaştı. Bu fiyat noktası, kritik destek seviyesi olarak dikkat çekiyor.

BTC ile Korelasyon Endişe Veriyor

Bununla birlikte, piyasanın genel durumuna bakıldığında, amiral kripto para birimi Bitcoin’in kırmızıda işlem görmeye devam etmesi nedeniyle AVAX’ın düşüş eğiliminin devamı muhtemel görünüyor.

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu (BLS), Çarşamba günü, enflasyon oranının Mart ayındaki yüzde 5’ten Nisan ayında yıllık bazda yüzde 4,9’a düştüğünü bildirdi. ABD tüketici fiyat endeksi verileri açıklamasının ardından, Bitcoin fiyatı başlangıçta 26.800 dolar ve sonrasında 28.300 dolara fırladı. Ancak haber yazımı itibarıyla BTC’nin, günlük yüzde 3’ün üzerinde kayıpla 27 bin dolar civarında el değiştirdiği görülüyor.

Altcoin, Bitcoin ile 0.71’lik bir korelasyon paylaştığından, BTC’nin durumu AVAX fiyatı için endişelerin artmasına neden oluyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: IntoTheBlock

AVAX için 10 Dolar Uyarısı

Avalanche ağının kaydettiği son kritik gelişme, 25 Nisan’da yayına giren Cortina yükseltmesiydi. Bu yükseltme beklentisiyle, yatırımcılar ağ üzerinde çok sayıda işlem yapmaya başlayarak katılımı tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkardı. Ancak bu kısa sürdü, çünkü son on gün içinde aktif adreslerin yüzde 50’den fazla azaldığı görülüyor.

Zincire katılan adreslerin sayısı Nisan ayının sonuna doğru 483.000 iken ve şu an için bu yatırımcıların sayısı sadece 241.000’e düştü.

Kripto analisti Aaryamann Shrivastava’ya göre AVAX sahiplerinin yüksek ilgisi ve faaliyeti, artan düşüşü dengeleyebilirdi. Ancak bunun olmaması devam eden düşüşü daha da ilerletebilir ve hatta Avalanche’ı 14.4 doların altına çekerek 10 dolar fiyat alanını gündeme getirebilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.