Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Araba Alıp Satarak Para Kazanmak

Araba alıp satarak para kazanma işi, hem profesyoneller hem de ek gelir isteyenler tarafından tercih ediliyor. İşte bu kazançlı iş hakkında bilinmesi gerekenler:
Araba Alıp Satarak Para Kazanmak
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Paranın insanlar için olmazsa olmaz bir yaşam aracı haline gelmesi, günümüzde pek çok farklı fikrin hayata geçirilmesine zemin hazırladı. Bir 30 sene önce sayılı kişi tarafından yapılabilecek işler, bugün herkes tarafından kullanılabilir para kazanma yöntemleri haline geldi. Mesela ne mi? Mesela, araba alım satım işi. Evet, şu an herkes tarafından kullanılabilir olan bu yöntemi bir 30 sene önce kullanmak belki mümkün değildi. Ama şimdi öyle mi? İletişimin kolaylaşması, otomotiv dünyasında yaşanan gelişmeler, kişi başına düşen otomobil sayısında yaşanan artışlar, bu durumu alabildiğine mümkün hale getirdi. Araba alıp satma işi de pek çok kişi için yeni ve kazançlı bir iş alanı oluşturdu.

Öğrencisinden emeklisine, çalışanından işsizine, girişimcisinden meraklısına varana kadar pek çok kişinin kullandığı bu yönteme gösterilen rağbet gün geçtikçe daha da artıyor. Bu yöntemin popüler hale gelmesinde, insanların otomobil ihtiyacının artması, sıfır arabalarda görülen yüksek vergi oranları ve fiyatlar da epey etkili oluyor. Zira sıfır arabaların değil yanından yöresinden bile geçemeyen vatandaş doğal ve mecburi olarak 2. el arabalara yöneliyor. Bu yönelme sonucunda da oto galericilere ve araba alım satım işi yapanlara bir bakıma gün doğmuş oluyor. Alım – satım dışında kiralayarak da para kazanabilirsiniz. (Nasıl yapacağınızı öğrenmek için tıklayın!)

Peki, bu işi yaparak para kazanmayı hiç düşündünüz mü? Eminim, siz de araba alım satımı yaparak kısa sürede kazanç elde eden ben kadar çok kişi olduğu hususunda yapılan konuşmaları duymuşsunuzdur. Ya da etrafınızda, küçük bir arabayla bu işe başlayarak aylar içinde hem arabasının masrafını çıkartan hem de modelini büyüten tanıdıklarınız vardır. Sizin anlayacağınız, bu iş arabaların dilinden anlayan biri tarafından yapıldığı takdirde gerçekten iyi para kazandırmaktadır.

Araba alım satarak şu kadar para kazandı tarzında yapılan konuşmaların bir şehir efsanesi olduğunu düşünmeyin. Çünkü bazıları araba alım satım işinin hiç para kazandırmadığı konusunda teoriler üretiyorlar. Kim bilir belki de kendileri alım satım işi yaptığı için etraflarında rakip olsun istemiyorlardır. E sonuçta devir rekabet ve para devri! Herkesten her şeyi beklemeliyiz. Her neyse, derinlere inmeden şu oto galerimizi bir açalım, arabalarımızı satalım.

Araba Alıp Satarak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?

Araba Alıp Satarak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?Bu işte izleyebileceğiniz farklı yöntemler vardır. Örneğin; yeni bir alana yönelmek isteyenler son zamanların en popüler işlerinden biri olan oto galerileri düşünürken, bu işten ek gelir elde etmek isteyenler ise kendi imkanları dahilinde alım satım işi yapmaktadır. Yani burada hem girişimciler hem de daha çok para kazanmak isteyen açık gözlüler tarafından kullanılabilecek bir yöntem var.

Pazarın genişliği, arabalardaki çeşitlilik, her iki alanı da kazançlı kılmaktadır. Öte yandan, oto galeri açmak ile bireysel olarak araba alım satımı yapmak arasında bariz farklılıklar vardır. İsterseniz, bu farklılıkları ve araba alıp satarak nasıl para kazanabileceğinizi alt başlıklarda detaylı olarak inceleyelim.

Oto Galeri Açarak Para Kazanmak

Oto Galeri Açarak Para KazanmakSon zamanların en popüler işlerinden bir tanesi de oto galeriler. Özellikle de gençler arasında bir rüya halini alan oto galeri açma işi, bilinçli bir şekilde yapıldığı takdirde kazanç getiren yöntemlerden biridir. Ama dediğim gibi ilk önce bu konuda detaylı bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Bir oto galeri açmak için ne gibi koşulları sağlamanız gerektiğini bilmeli aynı zamanda otomotiv dünyasına hakim olmalısınız. Zaten çoğu oto galericinin tutkulu birer araba sever olduğunu düşünürsek, bu koşulun kendiliğinden sağlanacağını tahmin edebiliriz.

[quote_box_right]İlginizi Çekebilir:
Özel Şoförlük Yaparak Para Kazanmak[/quote_box_right]Oto galeri açmak sadece arabaların dilinden anlamakla olmuyor. Bu işte satış yeteneği ve ticaret kafasına sahip olmanız olmazsa olmaz diğer koşullar. Sonuçta satış yapamayan bir galericinin dükkanını açık tutmasına da gerek yok. Her neyse, bu koşulları sağladınız diyelim. Dikkat etmeniz gereken diğer şeyler nedir?

Oto galeri açacak kişinin bir iş planı hazırlaması gerekmektedir. Ve bu planı hazırlarken deneyimli birilerinden faydalanmanızı, detaylı araştırma yapmanızı ve kendinize en uygun çalışma sistemini belirlemenizi öneririm. Örneğin; galerinizde ne tür araçlara yer vereceksiniz? O araba satışı yapacak mısınız yoksa sadece 2. el otomobil alım satımı mı yapacaksınız? Filonuzu oluştururken ihtiyacınız olan sermayeyi nereden temin edeceksiniz? Araç kredilerinde uygun faiz seçenekleri olan bankalar hakkında araştırma yaptınız mı? Kaç tane personel çalıştıracaksınız? Oto galeri mekanınızı seçerken nelere dikkat edeceksiniz?

Örneğin; yanı başınızda güçlü bir rakip varsa oraya oto galeri açmanız yersiz bir davranış olur. Sonuçta, oto galeri pek çok gencin hayallerini süsleyebilir ama bu iş profesyonel olarak yapılmadığı takdirde size düşündüğünüz kadar kazanç getirmeyecektir. Evet, ayda binlerce, on binlerce lira kazanan galericiler var. Ama bu galericiler piyasanın kurdu olmuş kişilerdir. Şayet bu kurtlar sofrasında yem olmak istemiyorsanız, işi detaylıca araştırmalı ve adımlarınızı temkinlice atmalısınız.

Araba Alıp Satarak Para Kazanmak

Araba Alıp Satarak Para KazanmakEvet, oto galeri açacak kadar sermayeniz yoksa ya da hali hazırda yaptığınız işten memnunsanız, ek gelir elde etmek için araba alım satım işi yapabilirsiniz. Günümüzde bu yoldan para kazanan çok sayıda insan var. Sadece araba alım satım işi yaparak eğitim masraflarını karşılayan pek çok öğrenci tanıyorum. Ya da 10.000 liralık arabayla yola çıkıp 2 sene içinde aracını 30.000 liralık araç haline yükselten araba uzmanları var.

Bu işi yapabilmek için arabanın dilinden anlamalı, sürekli piyasa araştırması yapmalı, ederinden uygun fiyata alabileceğiniz arabalara bakmalısınız. Hem hobi hem de para kazanmak için kullanılabilecek bu yöntem gerçekten de eğlenceli görünüyor. Yani akşamları televizyon izlemek yerine oturup 2. el araç piyasasını araştırır, sizin için karlı olduğunu düşündüğünüz araçları alır ve daha yüksek fiyata satarsanız, kolaylıkla para kazanabilirsiniz. Yani ne taş atacaksınız ne de kolunuz yorulacak. Ama siz yine de para kazanacaksınız. Gayet cazip görünmüyor mu?

Kimler Araba Alıp Satarak Para Kazanabilir?

Kimler Araba Alıp Satarak Para Kazanabilir?Değişeni var mı, şanzımanı ne durumda, kaç kilometre yapmış, kazası var mı, motor ne durumda… Bu terimlerden anlıyor musunuz? Eğer bu terimler ağzınızdan düşürmediğiniz kelimelerse, arabalarla yatıp arabalarla kalkıyorsanız, bir arabayı gördüğünüzde markasınız, modelini sadece saniyeler içinde söyleyebiliyorsanız, siz de araba alım satım işine girebilirsiniz.

Evet, bu işi yapmak için ne gibi nitelikle sahip olmanız gerektiği izleyeceğiniz yönteme bağlı olarak şekillense de birincil kural arabanın dilinden anlamaktır. Diğer faktörlerin ne olduğunu ise yukarıdaki başlıklarda anlatmıştık. Kısaca yeterli araştırma, ticari zeka, profesyonellik ve konudaki uzmanlık olarak tekrar edebilirim. Eğer siz de bu kriterlere uyuyorsanız, araba alıp satarak para kazananlar arasına dahil olabilirsiniz.

Araba Alıp Satarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Araba Alıp Satarak Ne Kadar Para Kazanılır?Bu işten ne kadar para kazanacağınız da izleyeceğiniz yöntemin hangisi olduğuna bağlı olarak değişecektir. Mesela, araba alım satım işini ek gelir kaynağı olara kullanan biri ile oto galeri açan birinin aylık kazancının aynı olması beklenemez. Ama olamaz mı, olabilir. Eğer ki bireysel olarak alım satım yapan kişi o ay içinde çok karlı işler yapar, oto galerici ise sinek avlarsa, bu durum tersine bile dönebilir. Demek istediğim şu; her işte olduğu gibi bu işte de ne kadar çok çalışır ne kadar çok emek verirseniz, o oranda para kazanırsınız.

Piyasa durgunken bile harıl harıl iş yapan oto galericileri görmüşsünüzdür. İşte bu kişiler kaliteli hizmet verdikleri için müşteri tarafından tutulur ve haliyle de tercih edilen kişi olurlar. Siz de hangi yöntemi kullanacağınızı belirledikten sonra detaylı olarak araştırma yapar ve işin erbabı olursanız, otomobil alım satım piyasasından gayet iyi miktarda kazanç elde edebilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın