Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Agrotech Haciz Dedi Hisseler Kırmızı Mumlardan Kurtulamadı

Sözleşme ve pay geri alım duyurularına rağmen borsada düşüş gören Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş.’den haciz işlemlerine ilişkin açıklama geldi.
Agrotech Haciz Dedi Hisseler Kırmızı Mumlardan Kurtulamadı
HABER GİRİŞ

Borsadaki yükseliş sinyallerine varım diyerek 20 Şubat günü kendi hisselerini, geçen gün ise ismini paylaşmadığı yurt içi merkezli bir şirketin paylarını toplayan Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş.’den bugün haciz işlemlerine ilişkin duyuru geldi.

Şirketin, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştığı haciz işlemlerine ilişkin güncel gelişmelerde, bugün itibarıyla hacizlerin yaklaşık yüzde 75’inin kaldırıldığı bildirildi.

Söz konusu haciz işleminin, şirketin dolaylı bağlı ortaklığı Tartech Teknoloji ve Tarım Üretim A.Ş ile ilişkili olduğu belirtilen açıklamada, 63.161.750,76 TL tutarındaki borcun geçen yıl Aralık ayında 26.991.000,00 TL’lik kısmının ödendiği hatırlatıldı.

Geçen yılın sonunda yapılan ödeme ile şirket üzerindeki hacizlerin kısmen kaldırıldığı ve 30 Haziran 2024 tarihine kadar taahhüt edilen tutarın bugün itibarıyla 46.700.000 TL’lik kısmının daha ödendiği kaydedildi. Son ödeme ile hacizlerin yaklaşık yüzde 75’inin kaldırıldığı belirtildi.

AGROT Hisse 01.03.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Son günlerde borsada düşüşü derin olan Agrotech, sözleşme ve pay geri alım duyurularıyla da hisselerini canlandıramamıştı.

GCM Yatırım Banner

Haciz gelişmelerine ilişkin güncel gelişmelerin yatırımcılarla paylaşıldığı günde de düşüşte olan AGROT kodlu hisseler son bir haftada 43 TL’den 35 TL seviyelerine kadar çekildi.

Yazım anında ise yüzde 1’in üzerindeki düşüşüyle haftanın son gününde kapanışı 35,96TL seviyesinden yapmaya hazırlandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.