Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Agrotech’ten Alım Duyurusu: Patronlar Hisseleri Topluyor!

Yurt dışı ihalelere odaklanan Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş., borsadaki yükseliş sinyallerine varım diyerek hisse geri alımlarını artırdı.
Agrotech’ten Alım Duyurusu: Patronlar Hisseleri Topluyor!
HABER GİRİŞ

Geçen hafta Dubai’ye açılacağını duyurduktan sonra hisseleri ayaklanan ancak aynı gün paylaştığı hisse geri alım bildirimiyle geri çekilen Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş.’den şirketin hisse alışına dair yeni bir açıklama geldi.

Agrotech’in hisse alışına ilişkin başlatılan ön görüşmelere dair Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşılan açıklamada, bugünkü yönetim kurulu toplantısından çıkan karar aktarıldı.

Buna göre Agrotech’in uzun dönem için büyüme hedefleri kapsamında Borsa İstanbul’da işlem gören bir firmanın paylarının A grubu hisselerinin yüzde 20’si ile B grubu hisselerinin yüzde 6’sını satın alacağı kaydedildi.

Bu kapsamda ön görüşmelere başlanmasına ve hisseleri alınacak firmanın Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından yetkilendirilmiş bir kurum tarafından değerinin tespit edilmesi için gerekli işlemlere başlanmasına oy birliği ile karar verildiği duyuruldu.

Söz konusu firmanın isminin, satışın etkilenmemesi amacıyla gizli tutulacağı bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner
Agrotech Hisse 28.02.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Agrotech, başka firmanın hisselerini toplayacağını duyurduğu günde kendi hisselerinde derin düşüş yaşadı.

Haftalık kaybı yüzde 10’a koşan AGROT kodlu hisseler TSİ 16.25 itibarıyla yüzde 7’ye yakın düşüşle 36,58 TL’den kayda geçti.

Geçen yılın sonuna doğru halka arz olarak 5,73 TL’den işleme başlayan şirket hisseleri bu yıl en dip 10,82 TL seviyesini gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.